برای تماس ( کلیک کنید )
     ۰۹۱۲۵۴۵۳۱۵۰_۴۴۳۸۸۰۵۲ شنبه الی پنچ شنبه ساعت ۹ الی ۱۷تهران میدان توحید ابتدای خیابان ستارخان پلاک 81 طبقه دوم
     ۰۹۱۲۵۴۵۳۱۵۰_۴۴۳۸۸۰۵۲ شنبه الی پنچ شنبه ساعت ۹ الی ۱۷تهران میدان توحید ابتدای خیابان ستارخان پلاک 81 طبقه دوم
ثبت شرکت
اخذ رتبه
ثبت برند

اخذ رتبه دو رشته ای

در سال های اخیر و با توجه به تصویب آیین نامه ها و ضوابط متقن و نظارت های سختگیرانه در خصوص نحوه و سطح کیفی فعالیت شرکت های پیمانکاری از جانب نهادهای مسئول شرکت های پیمانکاری در پی ارتقا هرچه بیشتر سطح کاری و نیز تامین نیروی انسانی و امکانات فنی بهتر خویش می باشند .

چرا که در پروسه ارزیابی و تایید صلاحیت و توانایی شرکت ها موارد فوق دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد .

نهاد های ذی ربط پس از ارزیابی های لازم در صورت مورد قبول واقع شدن شرایط شرکت صلاحیت آن را مورد تایید قرار می دهند .

به این منظور به ارائه مدرکی دال بر تایید صلاحیت شرکت مذکور می پردازند این مدرک رتبه نامیده می شود .

سازمان مسئول اعطای رتبه به شرکت های پیمانکاری معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی نهاد ریاست جمهوری می باشد .

این مرجع شرکت های پیمانکاری را بر حسب سطح کیفی و کمی فعالیتشان در ۵ سطح رتبه بندی می نماید که رتبه ۱ بالاترین و بهترین سطح رتبه و رتبه ۵ پایین ترین سطح می باشد .

همراهان گرامی ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” در این مقاله به نحوه اخذ رتبه دو رشته ای خواهد پرداخت تا پایان همراه ما باشید .

کلیه شرکت ها می توانند نسبت به اخذ رتبه در زمینه فعالیت خود اقدام نماید .

اما امکان دیگری برای شرکت های پیمانکاری وجود دارد و آن این است که تمامی شرکت های پیمانکاری با رعایت آیین نامه ها و مقررارت موجود قادر خواهند بود به اخذ رتبه دو رشته ای بپردازند .

به عنوان مثال شرکت های پیمانکاری می توانند در رشته نفت و گاز، راه و ساختمان، ابنیه و ساختمان، صنعت و معدن و غیره به اخذ رتبه دو رشته ای اقدام نمایند .

شایان تذکر می باشد که حتی این امکان نیز وجود دارد که شرکتی در تمامی رشته های موجود به اخذ رتبه اقدام نموده و دارای رتبه در تمامی رشته ها باشد .

به گزارش ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” شرایط اولیه و اختصاصی اخذ رتبه دو رشته ای به شرح ذیل می باشد :

بررسی و ارزیابی شرایط عمومی پیمانکار، در نظر گرفتن سطح تخصص و تجربه و رزومه کاری متقاضی و تعیین میزان توان مالی .

اخذ رتبه دو رشته ای
اخذ رتبه دو رشته ای

بر اساس ما حصل تحقیقات ما در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” پیمانکاران متقاضی اخذ رتبه دو رشته ای لازم است دارای شرایطی باشند که در ذیل به آن خواهیم پرداخت :

عدم ممنوعیت های مقرر در اصول ۴۹ و ۱۴۱ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران .

عدم ممنوعیت مصوب در قانون منع مداخله وزرا ونمایندگان مجلس وکارمندان دولت درمعاملات دولتی و کشوری .

عدم محرومیت یا محکومیت موثر در کارهای پیمانکاری .داشتن صلاحیت و امتیازهای لازم براساس آیین‌ نامه طبقه‌ بندی و تشخیص صلاحیت پیمانکاری ضروری می باشد .

عدم ممنوعیت از اعطای صلاحیت به شرح مندرج در بند ۲۴ و ضوابط ارزشیابی پیمانکاران متقاضی اخذ رتبه دو رشته ای .

 

به گزارش ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” شرکت های پیمانکاری متقاضی اخذ رتبه دو رشته ای ملزم به طی مراحل و پروسه ای می باشند که به شرح ذیل می باشد

در ابتدا تاسیس یک شرکت در قالب شرکت سهامی خاص و یا شرکت با مسئولیت محدود در جهت اخذ رتبه ضروری می باشد .

اخذ کد اقتصادی از اداره دارایی می بایست صورت گیرد .

سپس ثبت نام به منظور اخذ گذر واژه و رمز عبور  جهت ورود به سامانه ثبت و اخذ رتبه (سامانه ساجات ) و اقدام جهت ثبت اطلاعات مربوطه در سامانه ساجات باید انجام شود .

مرحله آخر بررسی کارشناسان مربوطه، و در نهایت اعلام کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه ریزی و تایید متقاضی اخذ رتبه دو رشته ای خواهد بود .

 

مدارک عمومی مورد نیاز به منظور اخذ رتبه دو رشته ای به شرح ذیل می باشد :

متقاضی اخذ رتبه دو رشته ای ملزم می باشد که کلیه ی اسناد و مدارک شرکت به علاوه کلیه ی روزنامه ‌های رسمی اعم از روزنامه آگهی تاسیس و آگهی های تغییرات شرکت را ارائه نماید .

به گزارش ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” ارائه مدارک هویتی اعضای هیئت مدیره و امتیاز آوربرای اخذ رتبه دو رشته ای شرکت لازم می باشد که این مدارک عبارتند از :

  • ارائه کپی شناسنامه و کارت ملی اعضای شرکت .
  • ارائه کارت پایان خدمت ویا کارت معافیت از خدمت اعضای شرکت درخواست کننده اخذ رتبه دو رشته ای .
  • کپی مدارک تحصیلی مهندسان شرکت .
  •  عکس ۴*۳ اعضای هیئت مدیره شرکت .

به گزارش ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” تسلیم آخرین اظهارنامه مالیاتی ( در صورت نیاز میانگین اظهار نامه های مالیاتی سه سال اخیر ) و همچنین ارائه مجموع مبلغ قراردادها طی ۱۵ سال گذشته به همراه مفاصاحساب هر قرارداد الزامی می باشد .

در ضمن  ارائه سوابق بیمه ای مهندسان مرتبط با رشته درخواستی ( بیمه می بایست عادی باشد ) از سوی متقاضی اخذ رتبه دو رشته ای لازم می باشد .

شرایط اعضای هیئت مدیره شرکت پیمانکاری اخذ رتبه دو رشته ای به قرار ذیل می باشد :

به گزارش ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” بنا به مقررات مصوب در سازمان های ذی ربط اعضای هیئت مدیره شرکت متقاضی اخذ رتبه دو رشته ای باید حائز شرایطی باشند که به آن خواهیم پرداخت .

حد اقل دو سوم از اعضاء هیئت مدیره شرکت خواهان اخذ رتبه دو رشته ای دارای مدرک کارشناسی ( لیسانس ) در رشته های مرتبط با حوزه فعالیت متقاضی باشند و همچنین مجموع سوابق بیمه اعضا در رشته  مورد درخواست می بایست ۶سال (هر نفر ۳سال) باشد .

در غیر این صورت باید یکی از اعضا دارای ۷سال سابقه بیمه در زمینه رشته مورد تقاضای شرکت پیمانکاری متقاضی اخذ رتبه دو رشته ای باشد . شایان ذکر می باشد داشتن سابقه بیمه برای سایر اعضا  الزامی نمی باشد و نفر دوم می تواند شخص بدون سابقه بیمه در رشته مرتبط یا غیرمرتبط با  رشته درخواستی باشد .

به گزارش ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” حضور حداقل  یک مهندس حتی بدون سابقه مرتبط ، در کنار مدیر عامل جهت چیدمان رتبه در جهت اخذ رتبه دو رشته ای به عنوان اعضاء هیئت مدیره الزامی می باشد .

 

بسیاری از پیمانکاران به دلیل عدم آگاهی از قوانین و مقررات و ساز و کار های پیچیده اخذ رتبه وشرایط آن و همچنین پروسه طولانی و وقت گیر اخذ رتبه از اخذ و یا تمدید و ارتقای آن چشم پوشی می کنند .

” موسسه حقوقی مانا ثبت ” به منظوررفاه حال مراجعین گرامی و تسریع در امر خدمت رسانی در تلاش است تا فرایند اخذ رتبه دو رشته ای  را در پروسه ای ۴۵ روزه از زمان تحویل مدارک تا زمان اخذ رتبه دو رشته ای  توسط مهندسین و کادر متخصص و ماهر خود به اتمام می رساند .

همچنین این موسسه آمادگی دارد با تامین مهندسین امتیاز آور و امتیاز ساز در مسیر اخذ  رتبه دو رشته ای با هم میهنان ارجمند همکاری نماید .

به منظور دریافت اطلاعات بیشتر با همکاران ما در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” تماس حاصل فرمایید .

همراهان گرامی ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” انجام فعالیت های حقوقی خود نظیر ثبت شرکت ، اخذ رتبه ، اخذ رتبه دو رشته ای، ثبت برند، اخذ ایزو، ثبت ارزان شرکت، ثبت طرح صنعتی، ثبت اختراع و غیره … را به ما بسپارید .

جهت کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از مشاوره های رایگان موسسه با ما تماس حاصل نمایید .

با سپاس از اینکه وقت گران بهای خود را در اختیار ما قرار داده اید .

” کاری از تیم پژوهشی مانا ثبت ” .

 

پاسخ بدهید