۰۹۱۲۵۴۵۳۱۵۰_۴۴۳۸۸۰۵۲ شنبه الی پنچ شنبه ساعت ۹ الی ۱۷تهران فلکه اول صادقیه مجتمع تجاری اداری پردیس طبقه ۳ واحد ۳
     ۰۹۱۲۵۴۵۳۱۵۰_۴۴۳۸۸۰۵۲ شنبه الی پنچ شنبه ساعت ۹ الی ۱۷تهران فلکه اول صادقیه مجتمع تجاری اداری پردیس طبقه ۳ واحد ۳
ثبت شرکت
اخذ رتبه
ثبت برند
اخذ رتبه ساختمان

اخذ رتبه ساختمان

با سلام و عرض احترام خدمت کلیه عزیزانی که این مقاله که کاری از تیم پژوهشی مانا ثبت می باشد را مطالعه می فرمایند.
مقاله قبلی تیم پژوهشی مانا ثبت در خصوص موضوع اخذ رتبه نیرو بود که خوشبختانه از استقبال خوبی از جانب مخاطبان محترم رو به رو شد و در همین راستا ، تیم پژوهشی مانا ثبت تصمیم گرفته است که ؛ در این مقاله به موضوع اخذ رتبه ساختمان بپردازد.
همانطور که حتما مستحضرید ؛ اخذ رتبه و خصوصا اخذ رتبه ساختمان یک نیاز فوری برای فعالان و پیمانکاران ساختمانی می باشد و پیمانکاران ساختمانی و شرکت های پیمانکاری بایستی جهت برخورداری از امتیازاتی همچون شرکت در مناقصات دولتی ، انعقاد قرارداد با دستگاه های اجرایی و… اقدام به اخذ رتبه ساختمان نمایند.
همچنین امتیازاتی در زمینه اعطای وام و تسهیلات بانکی نیز مزید بر علت شده است تا پیمانکاران برای اخذ رتبه بسیار راغب باشند.
اخذ رتبه ساختمان از رتبه های پنج گانه تشکیل شده است که به ترتیب رتبه یک با ارزش ترین رتبه و رتبه پنج دارای کم ترین ارزش می باشد.
در واقع پیمانکاران بر حسب وسعت کاری و ظرفیت های تجهیزاتی و نیروی انسانی خود حائز امتیازاتی در جهت اخذ رتبه ساختمان پنج گانه می شوند.
طبق آیین نامه تصویب شده از جانب هیئت وزیران در خصوص اخذ رتبه ساختمان و دیگر رشته های پیمانکاری ؛ موضوعات و حوزه کاری رشته ساختمان در برگیرنده امور پیمانکاری مربوط به ساخت ساختمان ها و ابنیه اعم از ؛ چوبی ، آجری ، سنگی، بتنی و فلزی و نظایر آن می شود که دارای چهارچوب های مشخصی جهت امتیازبندی برای اخذ رتبه ساختمان می باشد.

 اخذ رتبه ساختمان
اخذ رتبه ساختمان

در بخش نامه ها و اصلاحیه های بعدی مصوب هیئت وزیران حوزه های دیوارکشی ، اجرای پیاده روها و محوطه های کوچک نیز وارد موضوعات رشته ساختمان شده است.
امتیازهای صلاحیت پیمانکاران برای موضوع اخذ رتبه بر مبنای فاکتورهای ضریب ارزشیابی ، تخصص و تجربه و توان مالی تعیین می شود و بالطبع کیفیت بالاتر این فاکتورها سبب اختصاص امتیاز مطلوب تر از جانب مرجع رتبه بندی برای موضوع اخذ رتبه ساختمان می شود.
بد نیست توضیح کوتاهی در خصوص این سه فاکتور جهت اخذ رتبه ساختمان خدمت شما سروران ارائه دهیم :
الف. ضریب ارزشیابی : پارامتری عددی است که بر طبق متدها و دستورالعمل های ارزشیابی تعیین شده مشخص می گردد. البته لازم به ذکر است که ؛ این دستورالعمل ارزشیابی پیمانکاران ساختمان ظرف مدت ۶ ماه از ابلاغ این آیین نامه از جانب سازمان مرجع تهیه و خدمت پیمانکاران ابلاغ می گردد.
ب. امتیاز تخصص و تجربه : این فاکتور که فاکتور بسیار مهمی در بحث کسب امتیاز برای اخذ رتبه ساختمان محسوب می شود خود به سه شاخص مهم مرتبط می باشد.
این سه شاخص عبارتند از :
۱- امتیاز مربوط به مدیران و کارکنان پیمانکار حقیقی یا حقوقی که بر حسب میزان تحصیلات ، تجربه و سوابق کاری اعضای هیئت مدیره ، مدیرعامل و پرسنل ، تجربه سنواتی ، تعداد کارکنان و پرسنل تعیین می شود.
۲- امتیاز پروژه های انجام شده و سوابق عملیاتی پیمانکار محترم.
۳- امتیاز تداوم فعالیت پیمانکار که حائز اهمیت می باشد.

پ. امتیاز توان مالی : این فاکتور بر مبنای ظرفیت مالی پیمانکار ، وضعیت تسهیلات اخذ شده از بانک ، سرمایه شرکت و… تعیین وضعیت می شود.

عدم توجه به جداول امتیازبندی حهت اخذ رتبه ساختمان سبب عدم برخورداری از رتبه مطلوب و مورد نظر می شود و توصیه اکید تیم پژوهشی مانا ثبت بر این موضوع می باشد که در باب اخذ رتبه ساختمان حتما از کارشناسان حقوقی و مالی مجرب و متخصص استفاده نمایید و موضوع به روز شدن بخش نامه ها و آیین نامه های ابلاغی جهت اخذ رتبه ساختمان و دیگر رشته ها را نیز فراموش ننمایید.
به دلیل اهمیت ویژه و حیاتی موضوع اخذ رتبه ساختمان و دیگر رشته های پیمانکاری ، مدیریت موسسه حقوقی مانا ثبت با تشکیل کارگروه های ویژه حقوقی و مالی در خصوص رشته های پیمانکاری و توجه به جوانب مختلف اخذ رتبه ساختمان گام مهمی در جهت تحقق موضوع اخذ رتبه یا گرید برداشته است.
موسسه مانا ثبت با انعقاد قرارداد با مهندسین امتیاز آور و تشکیل بانک نیروی انسانی امتیاز ساز جهت موضوع رتبه بندی و یا اخذ رتبه ( ساختمان) ، توانسته اخذ رتبه برای همه رشته های پیمانکاری را ظرف مدت ۴۵ روز محقق سازد.
در واقع پیمانکاران محترم پس از تحویل مدارک و انعقاد قرارداد با موسسه حقوقی مانا ثبت ، در طی حداکثر ۴۵ روز کاری به رتبه مورد نظر دست پیدا خواهند کرد.
مهندس هایی در رشته های عمران ، شهرسازی ، معماری ، ساختمان و… در بانک نیروی انسانی امتیاز ساز موسسه مانا ثبت موجود می باشند.
همچنین مانا ثبت با نظر به نگرانی هموطنان و پیمانکاران محترم در باب اخذ رتبه ساختمان و دیگر رشته های پیمانکاری اقدام به تصویب پروتکل ثبت شرکت ارزان و اخذ رتبه ارزان برای اولین بار در ایران گرفته است که توانسته با شفافیت مالی و ابهام زدایی در بحث تعرفه ها و کارمزدها زمینه ساز کاهش هزینه های تمام شده و شفاف سازی برای متقاضیان محترم شود.
توجه داشته باشید که تمامی فاکتورهای اخذ رتبه ساختمان که به صورت کلی به آن اشاره شد دارای شاخص های مختلف و طبقه بندی شده ای در بحث امتیاز بندی است و عدم ارتباط به روز با دستگاه های ذی ربط و عدم اطلاع از آخرین بخش نامه ها و آیین نامه های ابلاغی سبب شکست در مسیر اخذ رتبه ساختمان می شود.
بسیاری از پیمانکاران نگرانی های مختلفی در باب مجوزهای اولیه و کارت های پیمانکاری برای موضوع رتبه بندی دارند که این نگرانی را نیز موسسه مانا ثبت برطرف کرده است و کلیه ملزومات کاری پیمانکاران در این موسسه مرتفع می گردد.
بنابراین خواهشمندم در صورت نیاز به مشاوره های رایگان و انعقاد قرارداد همکاری از طریق پل های ارتباطی موسسه حقوقی مانا ثبت با کارشناسان این موسسه تماس حاصل کرده و ضمن برخورداری از مشاوره های رایگان ، سوالات و مشکلات خود را با این کارشناسان متخصص و مجرب در میان بگذارید.
شایان به ذکر است که ؛ موسسه حقوقی مانا ثبت با استخدام کارشناسان حقوقی و مالی متعهد و متخصص با تجربه ده ساله توانسته خدمات ارزنده ای در زمینه های ثبت شرکت ، اخذ رتبه یا گرید ، ثبت اختراع ، ثبت برند ، اخذ ایزو ، اخذ استاندارد ایران و… به هموطنان عزیز ارائه نماید.
با تشکر از حسن انتخابتان و مطالعه این مقاله که کاری از تیم پژوهشی مانا ثبت بوده است خواهشمندم ما را از انتقادات و پیشنهادات گرانقدرتان بی بهره نگذارید.
“در پناه خداوند منان.”
“کاری از تیم پژوهشی مانا ثبت”
” پروتکل ثبت شرکت ارزان ؛ خدمتی نوین از مانا ثبت.”

پاسخ بدهید