۰۹۱۲۵۴۵۳۱۵۰_۴۴۳۸۸۰۵۲ شنبه الی پنچ شنبه ساعت ۹ الی ۱۷تهران میدان توحید ابتدای خیابان ستارخان پلاک 81 طبقه دوم
     ۰۹۱۲۵۴۵۳۱۵۰_۴۴۳۸۸۰۵۲ شنبه الی پنچ شنبه ساعت ۹ الی ۱۷تهران میدان توحید ابتدای خیابان ستارخان پلاک 81 طبقه دوم
ثبت شرکت
اخذ رتبه
ثبت برند
اخذ رتبه 3 آب

اخذ رتبه ۳ آب

همانطور که قبلا در مقالات متعددی که در حوزه اخذ رتبه در پرتال ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” در خصوص اهمیت و مزایای اخذ رتبه ذکر شد می توان گفت که رتبه مدرکی معتبر و با ارزش برای شرکت هایی که موفق به اخذ رتبه شده اند می باشد .

این مدرک تضمینی جهت اعتماد به نحوه ارائه خدمات و سطح کمی و کیفی آن برای سرمایه گزاران، کارفرمایان و همچنین بهره وران از خدمات ایشان می باشد .

رتبه پیمانکاری برای رشته های مشخص شده از سوی نهادهای مسئول دارای ۵ سطح می باشد که در این رتبه بندی رتبه ۱ دارای بالاترین درجه و رتبه ۵ پایین ترین مرتبه می باشد .

اصولا شرکت های پیمانکاری متقاضی اخذ رتبه بر اساس معیار هایی مورد سنجش قرار می گیرند و برای  موارد مد نظر کارشناسان امتیاز دریافت خواهند کرد .

معیار های مورد بررسی میزان توان مالی ، تخصص و تجربه پرسنل فعال در شرکت و سطح امکانات موجود در شرکت پیمانکاری متقاضی اخذ رتبه می باشد .

پس از بررسی های لازم برای مجموع موارد گفته شده امتیازی در نظر گرفته می شود و با توجه به میزان امتیاز کسب شده رتبه اعطا می گردد .

به عنوان مثال برای اخذ رتبه ۴، ۷۵۰ امتیاز و برای اخذ رتبه ۳ آب، ۱۲۰۰ امتیاز مورد نیاز می باشد .

اخذ رتبه 3 آب
اخذ رتبه ۳ آب

در اکثر مواقع در ابتدا رتبه ۵ به شرکت های پیمانکاری اعطا می گردد .

معمولا شرکت ها پس از مدتی در پی ارتقای رتبه شرکت خود خواهند بود چرا که اخذ رتبه بالاتر برای آنها به معنی ربودن گوی سبقت از رغیبان می باشد .

ارتقای رتبه هنگامی به وقوع می پیوندد که شرکت توانسته باشد میزان امکانات شرکت را افزایش داده و با ایجاد فضایی مثبت و به کار گیری نیروی انسانی متخصص و کار آمد و بر عهده گرفتن پروژه های کلان و مشارکت در طرح های بزرگ میزان توانایی و مهارت خود را به اثبات برساند .

ارگان های ذی صلاح پس از ارزیابی شرایط شرکت و میزان پیشرفت آن ارتقای رتبه و یا عدم آن را اعلام می کنند .

همراهان گران قدر ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” چنانچه شما نیز از جمله افرادی هستید که خواهان اخذ رتبه ۳ آب هستند اولین نکته ای که لازم است مورد توجه قرار دهید این می باشد که باید موضوع فعالیت شما با حوزه مورد درخواست برای اخذ رتبه هماهنگی و تناسب داشته باشد .

موضوع فعالیت در حوزه آب شامل موارد ذیل می باشد :

بندها، سدها و ساختمان نیروگاه آبی، سازه های هیدورلیکی و تونل‌های آب، مخازن آب و شبکه‌ های توزیع آب، تأسیسات و تجهیزات تصفیه خانه‌های آب و فاضلاب های بزرگ، خطوط انتقال آب، ایستگاه‌های پمپاژ آب و فاضلاب بزرگ، شبکه‌های جمع‌آوری و انتقال فاضلاب، کانال‌های انتقال آب و شبکه‌های آبیاری وزهکشی، سازه‌های دریایی و ساحلی، احداث حوضچه‌ها و استخرهای پرورش و تکثیر آبزیان، عملیات ساختمانی (سیویل) تصفیه خانه‌ های آب و فاضلاب و غیره می باشد .

بنا به یافته های پژوهش گران ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” متقاضیان اخذ رتبه ۳ آب قبل از مراجعه جهت اخذ رتبه ملزم به تنظیم و تهیه مدارکی جهت ارائه به ارگان های ذی ربط می باشند که در ذیل به این مدارک اشاره خواهیم کرد :

یکی از مهمترین مدارک جهت ارائه کد اقتصادی شرکت پیمانکاری می باشد ضمنا تنظیم و تحویل مدارک ثبتی شرکت به ثبت رسیده مورد نظر از جانب پیمانکار متقاضی اخذ رتبه ۳ آب ضروری می باشد .

همراهان گرامی ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” نکته قابل توجه در این زمینه این می باشد که مدارک ثبتی شرکت های پیمانکاری ممکن است با یکدیگر تفاوت داشته باشند این اختلاف به این جهت می باشد که برای متقاضیان ثبت شرکت این امکان وجود دارد که شرکت خود را با توجه به نوع فعالیتشان در قالب های مختلف موجود به ثبت برسانند .

ما در ذیل به مدارک ثبتی مورد نیاز برای دو نوع قالب رایج در میان موسسان شرکت های پیمانکاری خواهیم پرداخت : شرکت های سهامی خاص، شرکت های با مسئولیت محدود .

شرکت های به ثبت رسیده در قالب شرکت های با مسئولیت محدود لازم است مدارک ثبتی ذیل را جهت اخذ رتبه ۳ آب تنظیم نموده و ارائه کنند :

اساسنامه شرکت، تقاضا نامه شرکت، شرکت نامه، روزنامه رسمی تاسیس و تغییرات شرکت پیمانکاری .

مدارک مورد نیاز برای شرکت ثبت شده در قالب شرکت سهامی خاص نیز عبارت است از :

اساسنامه شرکت، اظهارنامه شرکت، روزنامه ی رسمی تاسیس و تغییرات شرکت .

ارائه کپی برابر با اصل شده تصویر صورت جلسه مربوط به تغییر سهام شرکت پیمانکاری، تهیه تصویر تمام موافقت نامه های شرکت، ارائه آخرین اظهارنامه مالیاتی تسلیم شده از جانب شرکت پیمانکاری متقاضی اخذ رتبه ۳ آب مرتبط با آخرین سال مالی قبل از تشکیل پرونده که به مهر و تایید سر ممیز مالیاتی مربوطه رسیده باشد، سه نسخه از سربرگ شرکت باید ارائه شود، ارائه تاییدیه کارکرد که از سوی دستگاه های اجرایی برای کارهای نیمه تمام صادر می شود و یا مفاصاحساب بیمه که برای کارهای خاتمه یافته صادر می گردد الزامی می باشد، ارائه گواهی اشتغال مرتبط با رشته مورد درخواست با ذکر درخواست و ذکر تاریخ شروع و خاتمه فعالیت از سوی شرکت و یا شرکت هایی که در گواهی بیمه اعلام شده اند .

مخاطبان ارجمند ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” توجه داشته باشید که علاوه بر مدارک فوق لازم است مدارکی نیز برای اعضای هیئت مدیره ، سهامداران، اعضای امتیاز آور و پرسنل شرکت به مراجع مربوطه ارائه گردد این مدارک شامل موارد ذیل می باشد :

  • کپی برابر اصل مدارک تحصیلی اعضای امتیازآور شرکت متقاضی اخذ رتبه ۳ آب .
  • سوابق بیمه ای پرسنل شرکت متقاضی اخذ رتبه ۳ آب که باید حاوی تاریخ شروع و پایان دوران بیمه و نام بیمه گزار باشند .
  • کپی تصویر مدارک شناسایی تمامی سهامداران و اعضای هیئت مدیره شرکت اعم از شناسنامه، کارت ملی و کارت پایان خدمت .

بنا به انچه که در ضوابط و قوانین مصوب شده از جانب نهاد های ذی ربط آمده است متقاضی اخذ رتبه ۳ آب علاوه بر مدارک و شرایطی که می بایست برای شرکت پیمانکاری خویش فراهم نماید در خصوص اعضای هیئت مدیره شرکت خویش نیز می بایست اصول و مقررارتی را مورد توجه قرار داده و در چارچوب آن عمل نماید که این شرایط عبارتند از :

بر اساس پژوهش های ما در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” مدرک تحصیلی مدیرعامل و حداقل دو سوم از اعضای هیئت مدیره شرکت حتما می بایست لیسانس و یا مقاطع بالاتر باشد .

دو نفر از اعضای امتیازآور شرکت الزاما باید فارغ التحصیل یکی از رشته های مهندسی در حوزه رشته درخواستی برای اخذ رتبه ۳ آب باشند .

ضمنا دو نفر از اعضا ی شرکت می بایست حداقل ۷ سال سابقه بیمه داشته باشند و یا اینکه شرکت پیمانکاری مذکور دارای مجموع امتیاز ۱۲۰۰ در زمینه آب باشد .

بسیاری از پیمانکاران متقاضی اخذ رتبه ۳ آب از درگیری با پروسه طولانی و وقت گیر و در عین حال پیچیده آن هراس داشته و ابراز ناراضایتی دارند تا آنجا که از اخذ رتبه و یا تمدید و ارتقای آن چشم پوشی کرده و از انجام آن پشیمان می گردند .

رفع این مشکل و هموار سازی خدمت رسانی به هممیهنان عزیز ما را مصمم کرد تا با استفاده از تجربیات خود و نیز کادر متخصص و توانمندمان در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” تلاشی مضاعف در این زمینه را آغاز نموده و راهکاری عملی و مناسب برای این مشکل بیابیم .

ما حصل این همکاری و کوشش ارائه رتبه  در زمانی کوتاه تر و با هزینه ی کمتر بود .

به این منظور با تشکیل کار گروه ویژه ای فرایند اخذ رتبه ۳ آب را در پروسه ای ۴۵ روزه از زمان تحویل مدارک تا زمان اخذ رتبه ۳ آب توسط مهندسین و کادر متخصص و ماهر خود به اتمام می رسانیم .

ضمنا ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” با در اختیار داشتن مهندسین امتیاز آور و امتیاز ساز می تواند کادر مهندسین و پرسنل امتیاز آور شما را تکمیل نماید .

به منظور دریافت خدمات ویژه ما در این زمینه و کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” تماس حاصل فرمایید .

“موسسه حقوقی مانا ثبت ” با ارائه خدمات مختلف از قبیل :اخذ رتبه، اخذ رتبه ۳ آب، ثبت برند، ثبت شرکت ارزان و غیره آماده همکاری و ارائه مشاوره های رایگان می باشد .

با سپاس فراوان از همراهی شما عزیزان .

” کاری از تیم پژوهشی مانا ثبت ” .

پاسخ بدهید