۰۹۱۲۵۴۵۳۱۵۰_۴۴۳۸۸۰۵۲ شنبه الی پنچ شنبه ساعت ۹ الی ۱۷تهران میدان توحید ابتدای خیابان ستارخان پلاک 81 طبقه دوم
     ۰۹۱۲۵۴۵۳۱۵۰_۴۴۳۸۸۰۵۲ شنبه الی پنچ شنبه ساعت ۹ الی ۱۷تهران میدان توحید ابتدای خیابان ستارخان پلاک 81 طبقه دوم
ثبت شرکت
اخذ رتبه
ثبت برند
اخذ رتبه 3 ابنیه

اخذ رتبه ۳ ابنیه

بر اساس پژوهش های ما در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی نهاد ریاست جمهوری مرجع اعطای رتبه به شرکت های پیمانکار متقاضی اخذ رتبه می باشد .

این سازمان با لحاظ کردن معیار هایی مانند مبلغ پیشنهادی پیمانکار متقاضی جهت انجام پروژه، میزان توان فنی و سوابق کاری (نیروها و سوابق کاری آنها، تجربه ی کاری و توان مالی شرکت ) توان شرکت جهت اخذ رتبه را مورد بررسی قرار می دهد و پس از ارزیابی های لازم اعطای رتبه در سطوح مختلف و یا عدم اعطای آن را اعلام می دارد.

با توجه به آنچه که از پژوهش های ما در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” حاصل گشت می توان این گونه بیان نمود که ارگان های مسئول اعطای رتبه به پیمانکاران متقاضی واجد شرایط (با توجه به قراردادها و امکانات و وافراد امتیاز آورشرکت ) آنها را در ۵ سطح از رتبه ۱ تا رتبه ۵ مصوب نموده اند که به ترتیب رتبه ۱ دارای بالاترین و رتبه ۵  پایین ترین سطح می باشد .

شرکت های پیمانکاری با فراهم نمودن شرایط و مدارک لازم نسبت به اخذ رتبه اقدام می نمایند .

در ابتدا رتبه ۵ پیمانکاری به آنان اعطا می گردد . مجوز دریافت شده برای مدت چهار سال معتبر خواهد بود .

پس از سپری شدن مدت تعیین شده پیمانکار می بایست نسبت به تمدید رتبه اخذ شده اقدام نماید .

مراجع ذی ربط با بررسی شرایط موجود نسبت به تمدید رتبه ویا عدم تمدید آن تصمیم گیری می نمایند .

به گزارش ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” در فرایند بررسی اگر شرایط شرکت نسبت به زمان اخذ رتبه تغییری پیدا نکرده و ثابت باقی مانده باشد رتبه تمدید می گردد اما اگر چنانچه رشد شرکت پیمانکاری سیر منفی داشته است سطح رتبه نزول خواهد یافت .

 اخذ رتبه 3 ابنیه
اخذ رتبه ۳ ابنیه

حال اگر شرکت با فراهم نمودن بستر مناسب زمینه رشد و پیشرفت شرکت را فراهم نموده باشد موفق به ارتقا رتبه خواهد شد .

ارتقای رتبه زمانی رخ خواهد داد که شرکت با ایجاد فضای مناسب همانند افزایش و گسترش امکانات، بهبود و تقویت نیروی فنی و متخصص و نیز عقد قراردادهای متعدد و بزرگ شرایط لازم جهت ارتقای رتبه را فراهم نماید .بر اساس پژوهش های ما در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” رشته های تحصیلی مورد تایید جهت اخذ رتبه ۳ ابنیه رشته های مهندسی شامل رشته های عمران، زلزله، سازه های دریایی، مهندسی معماری، معماری داخلی، شهرسازی، مدیریت ساختمان، نگهداری راه و ابنیه، مدیریت پروژه  می باشد .

همراهان گرامی ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” چنانچه در هنگام اخذ رتبه با مشکل عدم در اختیار داشتن مهندسین امتیاز آور مواجه گشته اید نگران نباشید این موسسه با در اختیار داشتن مهندسین امتیاز آور در تمامی رشته ها مهندسین امتیاز آور جهت اخذ رتبه ۳ ابنیه شما را تامین خواهد نمود .

مهندسین امتیاز آور برای اخذ رتبه بسار حائز اهمیت می باشند و عدم حضور آنها در کادر پرسنلی شرکت پیمانکار متقاضی اخذ رتبه مشکلات زیادی ایجاد خواهد نمود .

 

بنا به انچه که در گزارش ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” آمده است یکی دیگر از موارد لازم و مهم که در هنگام اخذ رتبه ۳ ابنیه مورد کارشناسی و ارزیابی دقیق قرار می گیرد و شرکت پیمانکار می بایست نسبت به بهبود سطح کیفی آن توجه ویژه داشته باشد شرایط مربوط به اعضای هیئت مدیره شرکت پیمانکار متقاضی اخذ رتبه می باشد .

شرایط مذکور با توجه به آیین نامه ها و ضوابط موجود عبارت است از :

مدرک تحصیلی مدیرعامل و حداقل دو سوم از اعضای هیئت مدیره شرکت حتما می بایست لیسانس و یا مقاطع بالاتر باشد .

دو نفر از اعضای امتیازآور شرکت حتما باید فارغ التحصیل یکی از رشته های مهندسی در حوزه رشته درخواستی برای اخذ رتبه ۳ ابنیه باشند .

دو نفر از اعضا ی شرکت باید دارای حداقل ۷ سال سابقه بیمه باشند و یا اینکه شرکت پیمانکاری مذکور حائز مجموع امتیاز ۱۲۰۰ در زمینه ابنیه باشد .

 

یکی از مهمترین مسائلی در هنگام اخذ رتبه ۳ ابنیه مد نظر قرار می گیرد هماهنگی موضوع فعالیت با حوزه ی درخواستی اخذ رتبه می باشد .

حوزه هایی خدماتی پیمانکاران در زمینه ابنیه شامل موارد ذیل می باشد :

ساخت بناهای فلزی، آجری، چوبی، سنگی، سازه های ساختمانی، اجرای پیاده روها، محوطه های عمومی و… .

بر اساس گزارشی از ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” شرکت پیمانکاری متقاضی اخذ رتبه ۳ ابنیه پس از فراهم کردن شرایط  لازم جهت اخذ رتبه ۳ می بایست مدارک و مستنداتی را تنظیم نموده و به ارگان ذی صلاح ارائه نماید .

مدارک مورد نیاز در این مورد به شرح ذیل می باشد :

ارائه کد اقتصادی شرکت پیمانکاری متقاضی اخذ رتبه ۳ ابنیه ضرورت دارد .

تنظیم و تحویل مدارک ثبتی شرکت پیمانکار متقاضی اخذ رتبه به مراجع ذی ربط الزامی می باشد .

مدارک ثبتی شرکت پیمانکار متقاضی اخذ رتبه ۳  ابنیه به دو شکل ذیل انجام خواهد شد:

شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود .

دلیل تفاوت در این مدرک نوع قالب شرکت پیمانکاری به ثبت رسیده می باشد چرا که ممکن است شرکت در قلب یکی از قالب های رایج به ثبت رسیده باشد .

اگر شرکت به ثبت رسیده در قالب شرکت با مسئولیت محدود باشد مدارک قابل ارائه به شرح ذیل خواهد بود :

  • اساسنامه شرکت .
  • تقاضا نامه شرکت .
  • شرکت نامه .
  • روزنامه رسمی تاسیس و تغییرات شرکت پیمانکاری .

اما چنانچه شرکت متقاضی در قالب شرکت سهامی خاص به ثبت رسیده باشد مدارک مورد نیاز برای شرکت عبارت است از :

  • اساسنامه شرکت .
  • اظهارنامه شرکت .
  • روزنامه ی رسمی تاسیس و تغییرات شرکت .

کپی برابر اصل از مدارک تحصیلی اعضای امتیازآور شرکت متقاضی اخذ رتبه ۳ ابنیه لازم می باشد .

ارائه کپی تصویر مدارک شناسایی تمامی سهامداران و اعضای هیئت مدیره شرکت که شامل (شناسنامه، کارت ملی و کارت پایان خدمت) می باشد .

کپی برابر با اصل تصویر صورت جلسه مربوط به تغییر سهام شرکت پیمانکاری می بایست انجام شود .

تصویر تمام موافقت نامه های شرکت پیمانکاری .

ارائه آخرین اظهارنامه مالیاتی تسلیم شده از جانب شرکت پیمانکاری متقاضی اخذ رتبه ۳ ابنیه مرتبط با آخرین سال مالی قبل از تشکیل پرونده که به مهر و تایید سر ممیز مالیاتی مربوطه رسیده باشد .

ارائه سه نسخه از سربرگ شرکت پیمانکاری مذکور .

ارائه تاییدیه کارکرد که از سوی دستگاه های اجرایی برای کارهای نیمه تمام صادر می شود و یا مفاصاحساب بیمه که برای کارهای خاتمه یافته صادر می گردد .

ارائه مدارک مربوط به سوابق بیمه ای پرسنل شرکت متقاضی اخذ رتبه ۳ ابنیه که باید حاوی تاریخ شروع و پایان دوران بیمه و نام بیمه گزار باشند .

گواهی اشتغال مرتبط با رشته مورد درخواست با ذکر درخواست و ذکر تاریخ شروع و خاتمه فعالیت از سوی شرکت و یا شرکت هایی که در گواهی بیمه اعلام شده اند .

“موسسه حقوقی مانا ثبت ” در اتاق فکری که اییجاد نموده است متشکل از متخصصین و مبتکرین این امر همواره در تلاش است تا بهترین راه و کوتاه ترین مسیرها در رسیدن به اهدافتان را پیش رویتان قرار دهد .

در این راستا بنا بر پیشنهاد و تصویب طرح اخذ رتبه  در زمان کوتاه تر نسبت به روند معمول آن و هزینه های نهایی نازل تر اخذ رتبه ۳ ابنیه را در بازه زمانی ۴۵ روزه از زمان تحویل مدارک تا زمان اخذ رتبه ۳ ابنیه در موسسه به انجام می رساند .

مخاطبان گرامی جهت دریافت اطلاعات بیشتر و نیز بهره گیری از مشاوره های رایگان ما با همکاران ما در این موسسه تماس حاصل نمایید .

هم میهنان گرامی کار های حقوقی مربوط به شرکت ها و موسسات خویش را به ما بسپارید .

” موسسه حقوقی مانا ثبت ” با انجام سایر خدمات ثبتی و حقوقی  مانند اخذ رتبه، اخذ رتبه ۳ ابنیه، ثبت انواع شرکت، ثبت برند، ثبت ارزان شرکت در خدمت شما سروران عزیز خواهد بود .

با تشکر و قدر داننی از همراهی صمیمانه شما دوستان عزیز .

” کاری از تیم پژوهشی مانا ثبت . “

پاسخ بدهید