برای تماس ( کلیک کنید )
     ۰۹۱۲۵۴۵۳۱۵۰_۴۴۳۸۸۰۵۲ شنبه الی پنچ شنبه ساعت ۹ الی ۱۷تهران میدان توحید ابتدای خیابان ستارخان پلاک 81 طبقه دوم
     ۰۹۱۲۵۴۵۳۱۵۰_۴۴۳۸۸۰۵۲ شنبه الی پنچ شنبه ساعت ۹ الی ۱۷تهران میدان توحید ابتدای خیابان ستارخان پلاک 81 طبقه دوم
ثبت شرکت
اخذ رتبه
ثبت برند
اخذ رتبه 3 راه

 

اخذ رتبه ۳ راه

به طور کلی در تمام نقاط دنیا افراد برای سرمایه گذاری و مشارکت در انجام پروژه های کلان و همچنین جهت واگذاری پروژه ها به دنبال یافتن شرکت های معتبر و خوش نام با رزومه کاری درخشان و پر بار می باشند .

شرکت هایی با توان فنی و تخصصی بالا و با کادری ماهر و با تحصیلات و تجربیات خوب که مجری طرح های بزرگ و کلان بوده و با دست آوردهای عالی در زمینه تخصص خود حرف های زیادی برای گفتن دارند .

بهترین و کار آمد ترین منبع جهت تضمین صلاحیت  و تایید توانایی های لازم در حوزه فعالیتشان مراجع و ارگان های ذی صلاحی می باشند که با ارائه مجوز های مورد نیاز برای فعالیت به شرکت های معتبر مهر تایید و اطمینانی بر ادعای توان و تخصص آنها می باشند .

ارگان های مربوطه با رتبه بندی شرکت ها در رشته های مورد فعالیتشان و اعطای رتبه به آنها در واقع جواز فعالیت آنها را صادر کرده و میزان صلاحیت و کیفیت کار آنها را مشخص می کنند .

بر اساس پژوهش های ما در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی نهاد ریاست جمهوری مرجع اعطای رتبه به شرکت های پیمانکار متقاضی اخذ رتبه می باشد .

این سازمان با لحاظ کردن معیار هایی مانند مبلغ پیشنهادی پیمانکار متقاضی جهت انجام پروژه، میزان توان فنی و سوابق کاری (نیروها و سوابق کاری آنها، تجربه ی کاری و توان مالی شرکت ) توان شرکت جهت اخذ رتبه را مورد بررسی قرار می دهد و پس از ارزیابی های لازم اعطای رتبه در سطوح مختلف و یا عدم اعطای آن را اعلام می دارد .

با توجه به آنچه که از پژوهش های ما در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” حاصل گشت می توان این گونه بیان نمود که ارگان های مسئول اعطای رتبه به پیمانکاران متقاضی واجد شرایط (با توجه به قراردادها و امکانات و وافراد امتیاز آورشرکت ) آنها را در ۵ سطح از رتبه ۱ تا رتبه ۵ مصوب نموده اند که به ترتیب رتبه ۱ دارای بالاترین و رتبه ۵  پایین ترین سطح می باشد .

شرکت های پیمانکاری متقاضی اخذ رتبه ۳ راه با فراهم نمودن شرایط و مدارک لازم نسبت به اخذ رتبه اقدام می نمایند .

در ابتدا رتبه ۵ پیمانکاری به آنان اعطا می گردد . مجوز دریافت شده برای مدت چهار سال معتبر خواهد بود .

پس از سپری شدن مدت تعیین شده پیمانکار می بایست نسبت به تمدید رتبه اخذ شده اقدام نماید .

مراجع ذی ربط با بررسی شرایط موجود نسبت به تمدید رتبه ویا عدم تمدید آن تصمیم گیری می نمایند .

به گزارش ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” در فرایند بررسی اگر شرایط شرکت نسبت به زمان اخذ رتبه تغییری پیدا نکرده و ثابت باقی مانده باشد رتبه تمدید می گردد اما اگر چنانچه رشد شرکت پیمانکاری سیر منفی داشته است سطح رتبه نزول خواهد یافت .

حال اگر شرکت با فراهم نمودن بستر مناسب زمینه رشد و پیشرفت شرکت را فراهم نموده باشد موفق به ارتقا رتبه خواهد شد .

ارتقای رتبه زمانی رخ خواهد داد که شرکت با ایجاد فضای مناسب همانند افزایش و گسترش امکانات، بهبود و تقویت نیروی فنی و متخصص و نیز عقد قراردادهای متعدد و بزرگ شرایط لازم جهت ارتقای رتبه را فراهم نماید .

 اخذ رتبه 3 راه
اخذ رتبه ۳ راه

همانطور که در بالا گفته شد برای اخذ رتبه ۳ راه یکی از مواردی که مورد ارزیابی قرار گرفته و بسیار مهم می باشد میزان تحصیلات و همچنین تناسب مدارک تحصیلی مهندسین امتیاز آور شرکت با موضوع فعالیت شرکت پیمانکاری می باشد . تا جاییکه هر قدر میزان سوابق مهندسین امتیاز آور شرکت پیمانکار بالاتر باشد سطح امتیاز مهندسی شرکت افزایش یافته و هنگامی که شرکت جهت تشخیص صلاحیت رتبه های بالا اقدام می کند نیاز کمتری به تامین امتیاز پرسنلی یا هیئت مدیره شرکت خواهد داشت.

مهندسین امتیاز آور شرکت پیمانکاری متقاضی اخذ رتبه ۳ راه می بایست فارغ التحصیل در رشته های مهندسی ذیل باشند :

 • ترافیک .
 • مهندسی مکانیک .
 • مهندسی معدن .
 • زمین شناسی .
 • مهندسی عمران .
 • پل .
 • ساختمان های بتنی .
 • مهندسی سازه .
 • کارهای عمومی ساختمان .
 • سازه های دریایی .
 • تونل .
 • نقشه برداری .
 • فتوگرامتری .
 • هیدروگرافی .
 • نگهداری راه و ابنیه .
 • مدیریت پروژه .
 • خط و ابنیه .
 • خط و سازه های ریلی .
 • مهندسی راه یا راه سازی .
 • راه آهن .
 • حمل و نقل .

پیمانکارانی که  حوزه فعالیت آنها در زمینه راه‌ها می باشد برای شرکت در مناقصات مرتبط با راه نیاز به اخذ رتبه راه  دارند  این حوزه ها عبارت است از :

راه‌های اصلی و فرعی، بزرگ راه ها، آزاد راه‌ها، راه‌های ریلی، باند فرودگاه، سیستم‌های انتقال هوایی پایه‌ دار، تونل‌ها، پل‌ها، راه‌های زیرزمینی، سیستم‌های حمل و نقل (تهیه، نصب، نگهداری و تعمیرتجهیزات)، راه داری، عملیات آسفالتی .

به منظور اخذ رتبه ۳ راه ارائه مدارکی از جانب پیمانکار متقاضی صورت می گیرد .

بر اساس پژوهش های ما در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” متقاضی می بایست مدارک ذیل را آماده کرده و ارائه نماید .

 • ضرورت ارائه کپی برابر اصل تمامی مدارک ثبتی شرکت .

چنانچه شرکت مورد نظر شرکتی با قالب سهامی خاص باشد  کپی برابر اصل شده ی مدارک ثبتی شرکت سهامی خاص که شامل : اساسنامه، اظهارنامه، روزنامه رسمی، تاسیس و تغییرات شرکت، کپی شناسنامه و کارت ملی کلیه سهامداران و اعضای هیئت مدیره شرکت می باشد بایستی ارائه گردد .

و اگر شرکت پیمانکار متقاضی اخذ رتبه ۳ راه شرکتی با قالب شرکت با مسئولیت محدود باشد لازم است کپی برابر اصل شده ی مدارک ثبتی شرکت با مسئولیت محدود که شامل : اساسنامه، تقاضانامه، شرکت نامه، روزنامه رسمی، تاسیس و تغییرات، کپی شناسنامه کلیه سهامداران و اعضای هیئت مدیره و کپی کارت ملی آن ها تنظیم و ارائه گردد .

 • ارائه کپی برابر اصل شده تمامی مدارک تحصیلی اعضای امتیاز آور شرکت که این مدارک عبارت است از :

نامه استعلام سوابق بیمه با ذکر تاریخ شروع و خاتمه و نام شرکت هایی که بیمه برایشان پرداخت نموده اند .

گواهی کار مرتبط با رشته مورد درخواست با ذکر تاریخ شروع و خاتمه از طرف شرکت و یا شرکت هایی که در گواهی بیمه اعلام شده اند .

تصاویر آخرین صورت وضعیت تایید شده و یا اصل تاییدیه کارکرد توسط دستگاه های اجرایی برای کارهای نیمه تمام و مفاصاحساب بیمه برای کارهای به اتمام رسیده .

کپی آخرین صورتجلسه مربوط به تغییر سهام شرکت .

تصاویر کلیه موافقتنامه ها ی شرکت متقاضی اخذ رتبه ۳ راه .

تهیه ی و ارائه سه نسخه از سربرگ شرکت .

جهت اخذ رتبه ۳ راه مدیر عامل  و دو سوم از اعضای هیات مدیره شرکت می بایست دارای مدرک تحصیلی حداقل لیسانس باشند .

تنظیم و ارائه اظهارنامه مالیاتی شرکت مربوط به آخرین سال مالی قبل از تشکیل پرونده که به تایید و مهر سر ممیز مالیاتی مربوط رسیده باشد .

دو نفر از اعضای امتیازآور شرکت باید فارغ التحصیل یکی از رشته های مهندسی در حوزه رشته درخواستی برای اخذ رتبه ۳ راه باشند .

دو نفر از اعضا ی شرکت حداقل ۷ سال سابقه بیمه داشته باشد و یا اینکه شرکت دارای مجموع امتیاز ۱۲۰۰ در زمینه راه باشد .

همراهان گرامی ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” چنانچه در هنگام اخذ رتبه با مشکل عدم در اختیار داشتن مهندسین امتیاز آور مواجه گشته اید نگران نباشید این موسسه با در اختیار داشتن مهندسین امتیاز آور در تمامی رشته ها مهندسین امتیاز آور جهت اخذ رتبه ۳ راه شما را تامین خواهد نمود .

 

“موسسه عدالت محور مانا ثبت ” همواره در تلاش است تا بهترین راه و کوتاه ترین مسیرها در رسیدن به اهدافتان را پیش پایتان قرار دهد .

در راستای این مهم پروسه اخذ رتبه ۳ راه در بازه زمانی ۴۵ روزه از زمان تحویل مدارک تا زمان اخذ رتبه ۳ راه در موسسه ما امکان پذیر می باشد .

مخاطبان گرامی جهت دریافت اطلاعات بیشتر و نیز بهره گیری از مشاوره های رایگان ما با همکاران ما در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” تماس حاصل نمایید .

” موسسه حقوقی مانا ثبت ” علاوه بر ارائه خدمات در زمینه اخذ رتبه در حوزه های مختلف همچون ثبت شرکت، ثبت شرکت ارزان، ثبت اختراع، اخذ ایزو، ثبت برند و … به فعالیت می پردازد .

با سپاس از مطالعه مقاله اخذ رتبه ۳ راه .

” کاری از تیم پژوهشی مانا ثبت ” .

 

 

پاسخ بدهید