۰۹۱۲۵۴۵۳۱۵۰_۴۴۳۸۸۰۵۲ شنبه الی پنچ شنبه ساعت ۹ الی ۱۷تهران میدان توحید ابتدای خیابان ستارخان پلاک 81 طبقه دوم
     ۰۹۱۲۵۴۵۳۱۵۰_۴۴۳۸۸۰۵۲ شنبه الی پنچ شنبه ساعت ۹ الی ۱۷تهران میدان توحید ابتدای خیابان ستارخان پلاک 81 طبقه دوم
ثبت شرکت
اخذ رتبه
ثبت برند
اخذ رتبه 3 نفت و گاز

اخذ رتبه ۳ نفت و گاز

در کشور ما یکی از رشته های پر طرفدار و جذاب به منظور فعالیت برای فعالان اقتصادی و تجاری رشته های مربوط به نفت و گاز و پتروشیمی می باشد .

کشور عزیز ما ایران با توجه به موقعیت جغرافیایی و زمین شناسی و زیست شناختی در منطقه ای نفت خیز با ذخایر بسیار زیاد نفت و گاز واقع گشته است .

استخراج و حمل و نیز تبدیل آن به مواد پتروشیمی و همچنین صادرات آن بستری مناسب جهت فعالیت شرکت های پیمانکار در این زمینه و سرمایه گذاران می باشد .

نکته قابل توجه پیمانکاران محترم متقاضی فعالیت در این زمینه این می باشد که حتما بایستی حوزه فعالیتشان مرتبط با رشته نفت و گاز باشد .

به این ترتیب ابتدا باید مجوز دریافت شده جهت فعالیت خود از سوی مراجع مربوطه را ارائه نمایند .

یکی از مهمترین مجوز ها رتبه می باشد .

اخذ رتبه 3 نفت و گاز
اخذ رتبه ۳ نفت و گاز

همراهان گرامی موضوع مورد بحث در این مقاله اخذ رتبه ۳ نفت و گاز می باشد .

با توجه به پژوهش های حاصله از تحقیقات ما در” موسسه حقوقی مانا ثبت ” پیمانکاران متقاضی اخذ رتبه ۳ نفت و گاز می بایست در رشته های ذیل فعالیت داشته باشند .

  • رشته نفت و گاز دربر گیرنده امور پیمانکاری مربوط به تاسیسات سرچاهی و خطوط لوله جریانی .
  • فعالیت در زمینه فرآوری نفت و گاز و کارخانه های گاز و گاز مایع و تزریق گاز و آب .
  • فعال در حوزه پالایشگاه های نفت و گاز و کارخانه پتروشیمی .
  • مخازن ذخیره نفت و گاز .
  • فعال در رشته خطوط انتقال نفت و گاز .
  • تلمبه خانه های نفت و ایستگاه های تقویت فشار گاز .
  • سازه های دریایی نفت و گاز و نظایر آن ها .

اصولا شرکت های پیمانکاری برای اخذ رتبه با ارائه مدارک و نیز درخواست اخذ رتبه نسبت به اخذ آن اقدام می نمایند .

متقاضی اخذ رتبه بر اساس معیار هایی مورد سنجش قرار می گیرند و برای  موارد مد نظر کارشناسان امتیاز دریافت خواهند کرد .

معیار های مورد بررسی میزان توان مالی ، تخصص و تجربه پرسنل فعال در شرکت و سطح امکانات موجود در شرکت پیمانکاری متقاضی اخذ رتبه می باشد .

پس از بررسی های لازم برای مجموع موارد گفته شده امتیازی در نظر گرفته می شود و با توجه به میزان امتیاز کسب شده رتبه اعطا می گردد .

به عنوان مثال برای اخذ رتبه ۴، ۷۵۰ امتیاز و برای اخذ رتبه ۳ نفت و گاز، ۱۲۰۰ امتیاز مورد نیاز می باشد .

در اکثر مواقع در ابتدا رتبه ۵ به شرکت های پیمانکاری اعطا می گردد .

معمولا شرکت ها پس از مدتی در پی ارتقای رتبه شرکت خود خواهند بود چرا که اخذ رتبه بالاتر برای آنها به معنی ربودن گوی سبقت از رغیبان می باشد .

ارتقای رتبه هنگامی به وقوع می پیوندد که شرکت توانسته باشد میزان امکانات شرکت را افزایش داده و با ایجاد فضایی مثبت و به کار گیری نیروی انسانی متخصص و کار آمد و بر عهده گرفتن پروژه های کلان و مشارکت در طرح های بزرگ میزان توانایی و مهارت خود را به اثبات برساند .

ارگان های ذی صلاح پس از ارزیابی شرایط شرکت و میزان پیشرفت آن ارتقای رتبه و یا عدم آن را اعلام می کنند .

بنا به یافته های پژوهش گران ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” متقاضیان اخذ رتبه ۳ نفت و گاز در جهت اخذ رتبه ملزم به تنظیم و تهیه مدارکی جهت ارائه به ارگان های ذی ربط می باشند که در این مدارک شامل موارد ذیل می باشد :

تهیه و ارائه کد اقتصادی شرکت پیمانکاری .

تنظیم و تحویل مدارک ثبتی شرکت پیمانکاری به ثبت رسیده مورد نظر از جانب متقاضی اخذ رتبه ۳ نفت و گاز .

یکی از مهمترین موارد در ارائه مدارک ثبتی شرکت این می باشد که مدارک ثبتی شرکت های پیمانکاری با توجه به نوع قالب ثبتی آنها ممکن است با یکدیگر تفاوت داشته باشند ما در ذیل به مدارک ثبتی مورد نیاز برای دو نوع قالب رایج در میان مردم خواهیم پرداخت : شرکت های سهامی خاص، شرکت های با مسئولیت محدود .

شرکت های به ثبت رسیده در قالب شرکت های با مسئولیت محدود لازم است مدارک ثبتی ذیل را جهت اخذ رتبه ۳ نفت و گاز تنظیم نموده و ارائه کنند :

اساسنامه شرکت، تقاضا نامه شرکت، شرکت نامه، روزنامه رسمی تاسیس و تغییرات شرکت پیمانکاری .

مدارک مورد نیاز برای شرکت ثبت شده در قالب شرکت سهامی خاص نیز عبارت است از :

اساسنامه شرکت، اظهارنامه شرکت، روزنامه ی رسمی تاسیس و تغییرات شرکت .

کپی برابر با اصل شده تصویر صورت جلسه مربوط به تغییر سهام شرکت پیمانکاری جهت اخذ رتبه ۳ نفت و گاز.

تصویر تمام موافقت نامه های شرکت تهیه و ارائه گردد .

ارائه آخرین اظهارنامه مالیاتی تسلیم شده از جانب شرکت پیمانکاری متقاضی اخذ رتبه ۳ نفت وگاز مرتبط با آخرین سال مالی قبل از تشکیل پرونده که به مهر و تایید سر ممیز مالیاتی مربوطه رسیده باشد .

سه نسخه از سربرگ شرکت  جهت اخذ رتبه ۳ نفت و گاز باید ارائه شود ارائه تاییدیه کارکرد که از سوی دستگاه های اجرایی برای کارهای نیمه تمام صادر می شود و یا مفاصاحساب بیمه که برای کارهای خاتمه یافته صادر می گردد .

ارائه گواهی اشتغال مرتبط با رشته مورد درخواست با ذکر درخواست و ذکر تاریخ شروع و خاتمه فعالیت از سوی شرکت جهت اخذ رتبه ۳ نفت و گاز و یا شرکت هایی که در گواهی بیمه اعلام شده اند .

علاوه بر مدارک فوق مدارک مربوط به اعضای هیئت مدیره ، سهامداران، اعضای امتیاز آور و پرسنل شرکت نیز شامل موارد ذیل می باشد :

کپی برابر اصل مدارک تحصیلی اعضای امتیازآور شرکت متقاضی اخذ رتبه ۳ نفت وگاز .

سوابق بیمه ای پرسنل شرکت متقاضی اخذ رتبه ۳ نفت و گاز که باید حاوی تاریخ شروع و پایان دوران بیمه و نام بیمه گزار باشند .

کپی تصویر مدارک شناسایی تمامی سهامداران و اعضای هیئت مدیره شرکت اعم از شناسنامه، کارت ملی و کارت پایان خدمت جهت اخذ رتبه ۳ نفت و گاز .

بنا به انچه که در ضوابط و قوانین مصوب شده از جانب نهاد های ذی ربط آمده است متقاضی اخذ رتبه ۳ نفت وگاز علاوه بر مدارک و شرایطی که می بایست برای شرکت پیمانکاری خویش فراهم نماید در خصوص اعضای هیئت مدیره شرکت خویش نیز می بایست اصول و مقررارتی را مورد توجه قرار داده و در چارچوب آن عمل نماید که این شرایط عبارتند از :

بر اساس پژوهش های ما در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” مدرک تحصیلی مدیرعامل و حداقل دو سوم از اعضای هیئت مدیره شرکت حتما می بایست لیسانس و یا مقاطع بالاتر باشد .

دو نفر از اعضای امتیازآور شرکت الزاما باید فارغ التحصیل یکی از رشته های مهندسی در حوزه رشته درخواستی برای اخذ رتبه ۳ نفت وگاز باشند .

ضمنا دو نفر از اعضا ی شرکت می بایست حداقل ۷ سال سابقه بیمه داشته باشند و یا اینکه شرکت پیمانکاری مذکور دارای مجموع امتیاز ۱۲۰۰ در زمینه نفت وگاز باشد .

با توجه به آنچه گفته شد یکی از مهمترین موارد مورد ارزیابی در اعطا و ارتقای رتبه پرسنل و مهندسین امتیاز آور شرکت پیمانکاری متقاضی اخذ رتبه ۳ نفت وگاز می باشد.

بر اساس گزارش ” تیم پژوهشی مانا ثبت   ” رشته های مهندسی مرتبط با اخذ رتبه ۳ نفت وگاز شامل موارد ذیل می باشد :

مهندسی عمران، مکانیک، سازه ، زلزله، کشاورزی، سازه های دریایی، نقشه برداری، مدیریت پروژه، الکترومکانیک، مهندسی برق، مخابرات، الکتروتکنیک، ارتباطات ، ابزار دقیق، مهندسی معدن، زمین شناسی، مهندسی شیمی، مهندسی نفت، پلیمر، طراحی فرایندهای صنایع نفت، مهندسی پتروشیمی، بهره برداری از منابع نفت، مهندسی ژئوفیزیک، فلزکاری، جوشکاری برق، محیط زیست، مهندسی ایمنی و حفاظت .

بنا به آنچه که در بالا در خصوص مراحل اخذ رتبه ۳ نفت و گاز و مدارک و راه کارهای اداری آن ذکر کردیم فرایند اخذ رتبه شامل  پروسه طولانی و وقت گیر و در عین حال پیچیده می باشد که افراد متخصص و آشنا به ضوابط و قوانین مصوب را نیازمند می باشد .

خدمت رسانی و سهولت این امر برای هم میهنان عزیز ما را مصمم کرد تا با استفاده از تجربیات خود و نیز کادر متخصص و توانمندمان در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” تلاشی مضاعف برای مساعدت و همکاری با شما عزیزان دراین زمینه را آغاز نموده و راهکاری عملی و مناسب برای این مشکل بیابیم .

ما حصل این همکاری و کوشش ارائه رتبه  در زمانی کوتاه تر و با هزینه ی کمتر بود .

به این منظور با تشکیل کار گروه ویژه ای فرایند اخذ رتبه ۳ نفت و گاز را در پروسه ای ۴۵ روزه از زمان تحویل مدارک تا زمان اخذ رتبه ۳ نفت و گاز توسط مهندسین و کادر متخصص و ماهر خود به اتمام می رسانیم .

ضمنا ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” با در اختیار داشتن مهندسین امتیاز آور و امتیاز ساز می تواند کادر مهندسین و پرسنل امتیاز آور شما را تکمیل نماید .

به منظور دریافت خدمات ویژه ما در این زمینه و کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” تماس حاصل فرمایید .

” موسسه حقوقی مانا ثبت ” یکی از معتبرترین مراکز ثبتی و پیشتاز در انجام امور مربوط به شرکت ها با در اختیار داشتن کادری مجرب و توانمند در زمینه های مختلفی انجام وظیفه می نماید .

لازم است با گوشه ای از خدماتی که در موسسه ما به انجام می رسد و شما می توانید از آن بهره بگیرید آشنا گردید .

ثبت شرکت ارزان، ثبت اختراع، ثبت برند، اخذ ایزو، اخذ رتبه، اخذ رتبه ۳ نفت و گاز وغیره … تنها بخشی از خدمات ما به مراجعین گرامی می باشد .

با سپاس و قدردانی  فراوان از همراهی شما .

” کاری از تیم پژوهشی مانا ثبت ” .

1 پاسخ

پاسخ بدهید