۰۹۱۲۵۴۵۳۱۵۰_۴۴۳۸۸۰۵۲ شنبه الی پنچ شنبه ساعت ۹ الی ۱۷تهران میدان توحید ابتدای خیابان ستارخان پلاک 81 طبقه دوم
     ۰۹۱۲۵۴۵۳۱۵۰_۴۴۳۸۸۰۵۲ شنبه الی پنچ شنبه ساعت ۹ الی ۱۷تهران میدان توحید ابتدای خیابان ستارخان پلاک 81 طبقه دوم
ثبت شرکت
اخذ رتبه
ثبت برند
اخذ رتبه 3 نیرو

اخذ رتبه ۳ نیرو

اخذ رتبه برای شرکت های پیمانکار دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد چرا که این تایید صلاحیت موجب افزایش اعتبار آنها میان سرمایه گزاران و همچنین گسترش دامنه ی فعالیت آنان می گردد .

از سوی دیگر شرکت های پیمانکار به منظور شرکت در پروژه های کلان دولتی که به شکل مناقصات و مزایده واگذار می شوند نیازمند اخذ رتبه می باشند زیرا انعقاد قرارداد برای موسسات دولتی با پیمانکاران فاقد رتبه از منظر قانون امکان پذیر نمی باشد .

بنابراین شرکت های پیمانکاری همواره در پی این هستند که با به دوجود آوردن بستر مناسب رتبه مورد نظر خود را کسب نمایند .

بستر مذکور شامل توان مالی و پرسنل شاغل و همچنین میزان امکانات شرکت می باشد.

هرگاه شرکت توانسته باشد شرایط لازم را مهیا کرده باشد قادر خواهد بود رتبه دریافت نماید .

رتبه کسب شده قابلیت ارتقا دارد .

به این صورت که با بهبود شرایط و امکانات و کسب امتیازات لازم رتبه ارتقا خواهد یافت .

اما این نکته را نیز فراموش نکنید که همانگونه که امکان ارتقا رتبه وجود دارد امکان این نیز هست که رتبه موجود نزول یافته و از امتیاز آن کاسته شود .

بنابراین شرکت پیمانکار همواره باید در پی تثبیت ویا ارتقا رتبه خود باشد .

نزول رتبه هنگامی به وقوع می پیوندد که شرایط و امکانات شرکت نسبت به زمان اخذ رتبه سیر نزولی طی کرده باشد .

اما اگر شرکت مسیر صعودی در پیش گرفته باشد و نسبت به قبل پیشرفت داشته باشد قطعا رتبه ارتقا خواهد یافت . ارتقای رتبه هنگامی به وقوع می پیوندد که شرکت توانسته باشد میزان امکانات شرکت را افزایش داده و با ایجاد فضایی مثبت و به کار گیری نیروی انسانی متخصص و کار آمد و بر عهده گرفتن پروژه های کلان و مشارکت در طرح های بزرگ میزان توانایی و مهارت خود را به اثبات برساند

امتیاز لازم برای اخذ رتبه ۳ نیرو از سوی نهاد های تصمیم گیرنده ۱۲۰۰ امتیاز می باشد .

 اخذ رتبه 3 نیرو
اخذ رتبه ۳ نیرو

به منظور اخذ رتبه موضوع فعالیت شرکت پیمانکاری دارای اهمیت بسیاری می باشد . پیمانکارانی که  حوزه فعالیت آنها در زمینه نیرو می باشد برای شرکت در مناقصات مرتبط با نیرو و همچنین اخذ رتبه ۳ نیرو حتما بایستی موضوع فعالیت آنها یکی از شاخه های ذیل باشد :

تولید نیرو، توزیع و انتقال آن اعم از فعالیت نیروگاه‌ ها، شبکه‌ های برق و تاسیسات برقی، پست‌ های توزیع و الکترونیک عام و خاص و غیره … .

بر اساس گزارش ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” مراجع ذی ربط ارائه مدارکی برای متقاضیان در جهت اخذ رتبه ۳ نیرو مقرر نموده اند که این مدارک به قرار ذیل

می باشد :

 1. ارائه کد اقتصادی شرکت پیمانکاری الزامی می باشد .
 2.  ارائه مدارک ثبتی شرکت پیمانکار که شامل موارد ذیل می باشد :

مدارک ثبتی شرکت بسته به نوع قالب شرکت به ثبت رسیده متفاوت می باشد به این شکل که برای شرکت های به ثبت رسیده در قالب شرکت های سهامی خاص این مدارک شامل :

اساسنامه شرکت، اظهارنامه شرکت، روزنامه ی رسمی تاسیس و تغییرات شرکت می باشد .

مدارکی که برای شرکت ثبت شده در قالب شرکت با مسئولیت محدود به کار می رود به این گونه می باشد :

اساسنامه شرکت، تقاضا نامه شرکت، شرکت نامه، روزنامه رسمی تاسیس و تغییرات شرکت پیمانکاری .

 1. کپی برابر اصل شده مدارک تحصیلی اعضای امتیازآور شرکت بایستی ارائه گردد .
 2.  ارائه کپی تصویرشناسنامه کلیه ی سهامداران و اعضای هیئت مدیره شرکت الزامی می باشد .
 3. ارائه کپی کارت ملی و کارت پایان خدمت تمامی اعضای شرکت اعم از سهامداران و اعضای هیئت مدیره .
 4. ارائه کپی برابر با اصل شده تصویر صورت جلسه مربوط به تغییر سهام شرکت پیمانکاری .
 5. سه نسخه از سربرگ شرکت باید ارائه شود .
 6.  تصویر تمام موافقت نامه های شرکت تهیه و ارائه گردد .
 7. ارائه آخرین اظهارنامه مالیاتی تسلیم شده از جانب شرکت پیمانکاری مرتبط با آخرین سال مالی قبل از تشکیل پرونده که به مهر و تایید سر ممیز مالیاتی مربوطه رسیده باشد .

۱۰٫ارائه تاییدیه کارکرد که از سوی دستگاه های اجرایی برای کارهای نیمه تمام صادر می شود و یا مفاصا حساب بیمه که برای کارهای خاتمه یافته صادر می گردد .

 1. ارائه سوابق بیمه که باید حاوی تاریخ شروع و پایان دوران بیمه و نام بیمه گزار باشند .
 2. ارائه گواهی اشتغال مرتبط با رشته مورد درخواست با ذکر درخواست و ذکر تاریخ شروع و خاتمه فعالیت از سوی شرکت و یا شرکت هایی که در گواهی بیمه اعلام شده اند .

شرایط اعضای هیئت مدیره شرکت به منظور اخذ رتبه ۳ نیرو

به گزارش ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” اعضای هیئت مدیره شرکت متقاضی اخذ رتبه ۳ نیرو می بایست حائز شرایطی باشند تا هنگام ارزیابی این مورد از جانب کارشناسان امر جهت اعطای رتبه مانعی ایجاد نشده اخذ رتبه بدون مشکل انجام گیرد که این شرایط به شرح  ذیل می باشند :

مدرک تحصیلی مدیرعامل و حداقل دو سوم از اعضای هیئت مدیره شرکت حتما می بایست لیسانس و یا مقاطع بالاتر باشد .

نکته دوم این می باشد که دو نفر از اعضای امتیازآور شرکت باید فارغ التحصیل یکی از رشته های مهندسی در حوزه رشته درخواستی برای اخذ رتبه ۳ نیرو باشند .

شایان ذکر می باشد که دو نفر از اعضا  حداقل ۷ سال سابقه بیمه داشته باشد و یا اینکه شرکت دارای مجموع امتیاز ۱۲۰۰ در زمینه نیرو باشد .

یکی دیگر از موارد اساسی در اخذ رتبه مدارک تحصیلی مهندسین امتیاز آور شرکت پیمانکاری متقاضی اخذ رتبه ۳ نیرو می باشد .

بر اساس گزارش ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” رشته های تحصیلی مورد تایید و مقرر گشته از جانب مراجع ذی صلاح به منظور اخذ رتبه ۳ نیروعبارت است از :

رشته انرژی، مهندسی مکانیک، الکترومکانیک، مهندسی برق، الکتروتکنیک، مهندسی  مخابرات، ارتباطات، ابزار دقیق، مدیریت پروژه، مهندسی دریا، کشتی سازی .

به گزارش ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” نکته قابل توجه این می باشد که برای اخذ رتبه ۳ نیرو میزان سابقه مهندسین شرکت دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد سوابق مهندسین امتیاز آور هرچه بالاتر باشد سطح امتیاز مهندسی شرکت افزایش یافته و هنگامی که شرکت جهت تشخیص صلاحیت رتبه بالاتر اقدام می کند احتیاج کمتری نسبت به تامین امتیاز پرسنلی یا هیئت مدیره شرکت دارد .

” موسسه حقوقی مانا ثبت ” با در اختیار داشتن مهندسین امتیاز آور با شما در جهت تامین مهندسین امتیاز آور جهت اخذ رتبه ۳ نیرو هکاری خواهد نمود .

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” تماس حاصل نمایید .

بسیاری از پیمانکاران به دلیل عدم آگاهی از قوانین و مقررات و ساز و کار های پیچیده اخذ رتبه و همچنین پروسه طولانی و وقت گیر اخذ آن از اخذ رتبه و یا تمدید و ارتقای آن چشم پوشی می کنند .

” موسسه حقوقی مانا ثبت ” همواره در تلاش است تا راه خدمت رسانی به هم میهنان عزیز را هموارتر کند .

به این منظور بنا به دستور ویژه مدیریت محترم موسسه اقدام به در خدمت گرفتن پرسنل حرفه ای و تشکیل کارگروه تخصصی اخذ رتبه متشکل از کارشناسان متخصص و آگاه از تازه ترین قوانین و ضوابط مصوب و نیز در تماس و ارتباط با مراجع ذی صلاح و مهندسان امتیاز آور با سابقه و مهارت بالا در زمینه فعالیت پیمانکار متقاضی اخذ رتبه شده است .

” موسسه حقوقی مانا ثبت ” به منظوررفاه حال مراجعین گرامی و تسریع در امر خدمت رسانی فرایند اخذ رتبه ۳ نیرو را در پروسه ای ۴۵ روزه از زمان تحویل مدارک تا زمان اخذ رتبه ۳ نیرو توسط مهندسین و کادر متخصص و ماهر خود به اتمام می رساند.

به منظور دریافت اطلاعات بیشتر با همکاران ما در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” تماس حاصل فرمایید .

” موسسه حقوقی مانا ثبت ” یکی از موسسات حقوقی خوش نام با سابقه ای درخشان فعال در حوزه  ثبت شرکت، ثبت شرکت ارزان، ثبت اختراع، ثبت برند، اخذ ایزو، اخذ رتبه، اخذ رتبه ۳ نیرو و غیره با در اختیار داشتن کادری متخصص و توانمند آماده ارائه خدمات و مشاوره به هم میهنان ارجمند در سرتا سرایران پهناور می باشد .

با تشکر از حسن توجه و انتخاب شما مخاطبان محترم .

” کاری از تیم پژوهشی مانا ثبت ” .

پاسخ بدهید