برای تماس ( کلیک کنید )
     ۰۹۱۲۵۴۵۳۱۵۰_۴۴۳۸۸۰۵۲ شنبه الی پنچ شنبه ساعت ۹ الی ۱۷تهران میدان توحید ابتدای خیابان ستارخان پلاک 81 طبقه دوم
     ۰۹۱۲۵۴۵۳۱۵۰_۴۴۳۸۸۰۵۲ شنبه الی پنچ شنبه ساعت ۹ الی ۱۷تهران میدان توحید ابتدای خیابان ستارخان پلاک 81 طبقه دوم
ثبت شرکت
اخذ رتبه
ثبت برند
اخذ رتبه 4 آب

 

“اخذ رتبه ۴ آب”

در چند سال اخیر با تغییرات آب و هوایی و تغییر وضعیت جوی و زیست محیطی کره زمین یکی از مهمترین موضوعاتی که ذهن بشر را به خود معطوف کرده است آب می باشد .

آبی که مایه حیات و هستی بوده و زیست و وجود تمامی موجودات کره خاکی وابستگی مستقیم به آن دارد .

اهمیت این موضوع برای کشور ها و مناطق خشک و نیمه خشک جهان بسیار زیاد می باشد تا جائی که این امر به یکی از مهمترین دغدغه های آنها تبدیل شده است .

کشور عزیز ما ایران نیز از لحاظ جغرافیایی در ناحیه نیمه خشک زمین واقع شده است و با توجه به خشکسالی های متوالی و کمبود بارش و صد البته مصرف نا صحیح و بی اصول آب ذخایر آبهای زیرزمینی موجود رو به اتمام است و این مسئله به شکل یک بحران بزرگ و جدی خود را نشان داده است .

تا جائیکه اگر مسئولین در فکر اتخاذ تصمیمات درست و کار آمد نباشند و فرهنگ استفاده صحیح از آب میان ما ایرانیان نهادینه نگردد تا چند سال آینده آبی برای ما باقی نخواهد ماند و ایران عزیزمان به کشوری کاملا خشک و خالی از سکنه مبدل می گردد.

صرفه جویی در مصرف و استفاده صحیح از این نعمت خدا دادی وظیفه همگی ماست پس همه ما در قبال آن مسئول هستیم و باید نسبت به نسل آینده پاسخگو باشیم .

همراهان گرامی این مطالب با کوشش ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” جمع آوری و ارائه گردیده است و موضوع آن “ اخذ رتبه ۴ آب “می باشد  .

با سپاس از حسن انتخاب شما ، تا پایان ما را همراهی نمایید .

اخذ رتبه 4 آب
اخذ رتبه ۴ آب

در سراسر دنیا سرمایه گذاران و متقاضیان مشارکت در انجام پروژه های کلان و همچنین کار فرمایان جهت واگذاری پروژه ها به دنبال یافتن شرکت های معتبر و خوش نام با رزومه کاری وزین و درخشان می باشند .

شرکت هایی که دارای توان فنی و تخصصی بالا با کادری ماهر و با تحصیلات و تجربیات خوب که مجری طرح های بزرگ و کلان بوده و با دست آوردهای عالی در زمینه تخصص خود حرف های زیادی برای گفتن دارند .

بهترین و کار آمد ترین منبع جهت تضمین صلاحیت  و تایید توانایی های لازم در حوزه فعالیتشان مراجع و ارگان های ذی صلاحی می باشند که با ارائه مجوز های مورد نیاز برای فعالیت به شرکت های معتبر مهر تایید و اطمینانی بر ادعای توان و تخصص آنها می باشند .

ارگان های مربوطه با رتبه بندی شرکت ها در رشته های مورد فعالیتشان و اعطای رتبه به آنها در واقع جواز فعالیت آنها را صادر کرده و میزان صلاحیت و کیفیت کار آنها را مشخص می کنند .

بر اساس پژوهش های ما در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی نهاد ریاست جمهوری مرجع اعطای رتبه به شرکت های پیمانکار متقاضی اخذ رتبه ۴ آب می باشد .

این سازمان با لحاظ کردن معیار هایی مانند مبلغ پیشنهادی پیمانکار متقاضی جهت انجام پروژه، میزان توان فنی و سوابق کاری (نیروها و سوابق کاری آنها، تجربه ی کاری و توان مالی شرکت ) توان شرکت جهت اخذ رتبه را مورد بررسی قرار می دهد و پس از ارزیابی های لازم اعطای رتبه در سطوح مختلف و یا عدم اعطای آن را اعلام می دارد .

با توجه به آنچه که از پژوهش های ما در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” حاصل گشت می توان این گونه بیان نمود که ارگان های مسئول اعطای رتبه به پیمانکاران متقاضی واجد شرایط (با توجه به قراردادها و امکانات و وافراد امتیاز آورشرکت ) آنها را در ۵ سطح از رتبه ۱ تا رتبه ۵ مصوب نموده اند که به ترتیب رتبه ۱ دارای بالاترین و رتبه ۵  پایین ترین سطح می باشد .

شرکت های پیمانکاری با فراهم نمودن شرایط و مدارک لازم نسبت به اخذ رتبه اقدام می نمایند .

در ابتدا رتبه ۵ پیمانکاری به آنان اعطا می گردد . مجوز دریافت شده برای مدت چهار سال معتبر خواهد بود .

پس از سپری شدن مدت تعیین شده پیمانکار می بایست نسبت به تمدید رتبه اخذ شده اقدام نماید .

مراجع ذی ربط با بررسی شرایط موجود نسبت به تمدید رتبه ویا عدم تمدید آن تصمیم گیری می نمایند .

به گزارش ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” در فرایند بررسی اگر شرایط شرکت نسبت به زمان اخذ رتبه تغییری پیدا نکرده و ثابت باقی مانده باشد رتبه تمدید می گردد اما اگر چنانچه رشد شرکت پیمانکاری سیر منفی داشته است سطح رتبه نزول خواهد یافت .

حال اگر شرکت با فراهم نمودن بستر مناسب زمینه رشد و پیشرفت شرکت را فراهم نموده باشد موفق به ارتقا رتبه خواهد شد .

ارتقای رتبه زمانی رخ خواهد داد که شرکت با ایجاد فضای مناسب همانند افزایش و گسترش امکانات، بهبود و تقویت نیروی فنی و متخصص و نیز عقد قراردادهای متعدد و بزرگ شرایط لازم جهت ارتقای رتبه را فراهم نماید .

پیمانکاران فعال در زمینه های ذیل می توانند نسبت به اخذ رتبه ۴ آب اقدام نمایند :

 • بندها .
 • سدها و ساختمان نیروگاه آبی .
 • سازه های هیدورلیکی و تونل‌های آب .
 • مخازن آب و شبکه‌ های توزیع آب .
 • تأسیسات و تجهیزات تصفیه خانه‌های آب و فاضلاب های بزرگ .
 • خطوط انتقال آب .
 • ایستگاه‌های پمپاژ آب و فاضلاب بزرگ .
 • شبکه‌های جمع‌آوری و انتقال فاضلاب .
 • کانال‌های انتقال آب و شبکه‌های آبیاری وزهکشی .
 • سازه‌های دریایی و ساحلی .
 • احداث حوضچه‌ها و استخرهای پرورش و تکثیر آبزیان .
 • عملیات ساختمانی(سیویل) تصفیه خانه‌های آب و فاضلاب و غیره … ..

مطابق با تحقیقات ما در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” متقاضیان در جهت اخذ رتبه ۴ آب ملزم به ارائه مدارکی به ارگان های ذی ربط می باشند که این مدارک به شرح  ذیل

می باشد :

 1. ارائه کد اقتصادی شرکت پیمانکاری از جانب متقاضی الزامی می باشد .
 2.  تنظیم و تحویل مدارک ثبتی شرکت پیمانکاری .

مدارک ثبتی شرکت پیمانکار متقاضی اخذ رتبه ۴ آب عبارت است از :

همانطور که قبلا در مقالات متعددی که در زمینه ثبت شرکت های مختلف گفته شد متقاضیان ثبت شرکت می توانند شرکت خود را در یکی از قالب های شرکت سهامی عام، شرکت سهامی خاص، شرکت تضامنی، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت نسبی، شرکت مختلط سهامی، شرکت مختلط غیرسهامی به ثبت برسانند .

اما از میان تمامی انواع مختلف قالب ها ثبت شرکت در قالب شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود در بین متقاضیان ثبت شرکت متداول تر می باشد .

مدارک ثبتی شرکت پیمانکار متقاضی اخذ رتبه ۴ آب با توجه به نوع قالب شرکت به ثبت رسیده متفاوت می باشد به این شکل که برای شرکت های به ثبت رسیده در قالب شرکت های با مسئولیت محدود مدارک ذیل قابل ارائه خواهد بود :

اساسنامه شرکت، تقاضا نامه شرکت، شرکت نامه، روزنامه رسمی تاسیس و تغییرات شرکت پیمانکاری .

مدارک مورد نیاز برای شرکت ثبت شده در قالب شرکت سهامی خاص نیز عبارت است از :

اساسنامه شرکت، اظهارنامه شرکت، روزنامه ی رسمی تاسیس و تغییرات شرکت .

 1. ارائه کپی برابر اصل شده مدارک تحصیلی اعضای امتیازآور شرکت متقاضی اخذ رتبه ۴ آب  .
 2. کپی تصویر مدارک شناسایی تمامی سهامداران و اعضای هیئت مدیره شرکت اعم از شناسنامه، کارت ملی و کارت پایان خدمت می بایست ارائه گردد .
 3. کپی برابر با اصل شده تصویر صورت جلسه مربوط به تغییر سهام شرکت پیمانکاری الزامی می باشد .
 4. تصویر تمام موافقت نامه های شرکت تهیه و ارائه گردد .
 5. ارائه آخرین اظهارنامه مالیاتی تسلیم شده از جانب شرکت پیمانکاری متقاضی اخذ رتبه ۴ آب مرتبط با آخرین سال مالی قبل از تشکیل پرونده که به مهر و تایید سر ممیز مالیاتی مربوطه رسیده باشد .
 6. سه نسخه از سربرگ شرکت باید ارائه شود ارائه تاییدیه کارکرد که از سوی دستگاه های اجرایی برای کارهای نیمه تمام صادر می شود و یا مفاصاحساب بیمه که برای کارهای خاتمه یافته صادر می گردد .
 7. ارائه سوابق بیمه که باید حاوی تاریخ شروع و پایان دوران بیمه و نام بیمه گزار باشند .
 8. ارائه گواهی اشتغال مرتبط با رشته مورد درخواست با ذکر درخواست و ذکر تاریخ شروع و خاتمه فعالیت از سوی شرکت و یا شرکت هایی که در گواهی بیمه اعلام شده اند .

به گزارش ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” یکی از موارد مهم و قابل توجه در اخذ رتبه ۴ آب میزان سابقه کاری مهندسین شرکت پیمانکار می باشد .

پر واضح می باشد که هر چه میزان سوابق مهندسین امتیاز آور بالاتر باشد سطح امتیاز مهندسی شرکت افزایش یافته و هنگامی که شرکت جهت تشخیص صلاحیت رتبه بالاتر اقدام می کند احتیاج کمتری نسبت به تامین امتیاز پرسنلی یا هیئت مدیره شرکت دارد .

بسیاری از پیمانکاران به دلیل عدم آگاهی از قوانین و مقررات و ساز و کار های پیچیده اخذ رتبه و همچنین پروسه طولانی و وقت گیر اخذ آن از اخذ رتبه و یا تمدید و ارتقای آن چشم پوشی می کنند .

ما در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” با ارائه راه کار هایی مناسب و کار ساز در تلاش هستیم تا هرچه بهتر به شما خدمت رسانی کنیم .

به این منظور کار گروه ویژه ای تشکیل داده و فرایند اخذ رتبه ۴ آب را در پروسه ای ۴۵ روزه از زمان تحویل مدارک تا زمان اخذ رتبه ۴ آب  توسط مهندسین و کادر متخصص و ماهر خود به اتمام می رسانیم .

ضمنا ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” با در اختیار داشتن مهندسین امتیاز آور و امتیاز ساز آماده خدمت رسانی به شما عزیزان  جهت اخذ رتبه ۴ آب می باشد .

به منظور دریافت اطلاعات بیشتر با همکاران ما در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” تماس حاصل فرمایید .

 

با توجه به آیین نامه و قوانین موجود متقاضی اخذ رتبه ۴ آب علاوه بر مدارک و شرایطی که می بایست برای شرکت پیمانکاری خویش فراهم نماید اعضای هیئت مدیره شرکت نیز می بایست حائز شرایطی باشند که این شرایط به شرح  ذیل می باشند :

بر اساس پژوهش های ما در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” مدرک تحصیلی مدیرعامل و حداقل دو سوم از اعضای هیئت مدیره شرکت حتما می بایست لیسانس و یا مقاطع بالاتر باشد .

دو نفر از اعضای امتیازآور شرکت باید فارغ التحصیل یکی از رشته های مهندسی در حوزه رشته درخواستی برای اخذ رتبه ۴ آب باشند .

شایان ذکر می باشد که دو نفر از اعضا ی شرکت حداقل ۷ سال سابقه بیمه داشته باشد و یا اینکه شرکت دارای مجموع امتیاز ۷۵۰ در زمینه آب باشد .

“موسسه حقوقی مانا ثبت ” با ارائه خدمات مختلف از قبیل :اخذ رتبه، اخذ رتبه ۴ آب، ثبت برند، ثبت شرکت ارزان و غیره آماده همکاری و ارائه مشاوره های رایگان می باشد .

” کاری از تیم پژوهشی مانا ثبت ” .

پاسخ بدهید