۰۹۱۲۵۴۵۳۱۵۰_۴۴۳۸۸۰۵۲ شنبه الی پنچ شنبه ساعت ۹ الی ۱۷تهران میدان توحید ابتدای خیابان ستارخان پلاک 81 طبقه دوم
     ۰۹۱۲۵۴۵۳۱۵۰_۴۴۳۸۸۰۵۲ شنبه الی پنچ شنبه ساعت ۹ الی ۱۷تهران میدان توحید ابتدای خیابان ستارخان پلاک 81 طبقه دوم
ثبت شرکت
اخذ رتبه
ثبت برند
اخذ رتبه 4 ارتباطات

 

اخذ رتبه ۴ ارتباطات

همانطور که قبلا در مقالات متعددی که در زمینه اخذ رتبه بدان پرداخته شد اخذ رتبه برای پیمانکاران فعال در تمامی رشته های موجود دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد .

تا جایی که تمامی پیمانکاران تلاش می کنند تا بتوانند موفق به اخذ رتبه گردند و یا اینکه رتبه موجود را ارتقا بخشند .

تایید صلاحیت و اخذ رتبه موجب افزایش اعتبار پیمانکاران میان سرمایه گزاران شده و این امر موجب گسترش دامنه ی فعالیت آنان می گردد .

از سوی دیگر شرکت های پیمانکار به منظور شرکت درپروژه های کلان دولتی که به شکل مناقصات و مزایده واگذار می شوند نیازمند اخذ رتبه می باشند زیرا انعقاد قرارداد برای موسسات دولتی با پیمانکاران فاقد رتبه از منظر قانون امکان پذیر نمی باشد .

در واقع شرکت ها برای واگذاری پروژه های خود شرکت های پیمانکاری دارای رتبه و صد البته رتبه های بالاتر را مد نظر قرار می دهند .

نهاد مسئول اعطای رتبه، رتبه پیمانکاری را در ۵ سطح ارائه می نماید که رتبه ۵ پایین ترین سطح رتبه و رتبه ۱ دارای بالاترین سطح می باشد .

معمولا پیمانکاران متقاضی اخذ رتبه هنگامی که نسبت به اخذ رتبه اقدام می نمایند با بررسی شرایط و معیار هایی که مد نظر ارگان مسئول می باشد رتبه ۵ به آنها ارائه می گردد .

سازمان مسئول اعطای رتبه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی نهاد ریاست جمهوری می باشد .

این نهاد با مقرر نمودن معیار هایی مثل مبالغ پیشنهادی از سوی پیمانکار متقاضی، سطح توان فنی و نیز سوابق کاری شرکت پیمانکاری شامل (نیروی کاری مشغول در آن و سوابق کاری آنها، تجربه ی کاری و توان مالی شرکت ) توان شرکت را برای اخذ رتبه مورد ارزیابی قرار داده و پس از بررسی های لازم نسبت به اعطای رتبه اقدام می نماید .

اخذ رتبه 4 ارتباطات
اخذ رتبه ۴ ارتباطات

حال ممکن است این سوال برای شما ایجاد شود که اگر شرکت پیمانکاری بخواهد به ارتقای رتبه بپردازد باید چه اقداماتی را انجام دهد ؟

چنانچه یک شرکت پیمانکاری فعال در حوزه ارتباطات بخواهد نسبت به اخذ رتبه ۴ ارتباطات اقدام کند در ابتدا می بایست به بهبود شرایط و امکانات موجود بپردازد .

شرکت با فراهم نمودن بستری مناسب و ایده آل مانند افزایش و گسترش امکانات، بهبود و تقویت نیروی فنی و متخصص و نیز عقد قراردادهای متعدد و کلان شرایط ضروری به منظور ارتقای رتبه را ایجاد نماید .

به گزارش ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” یکی از مهمترین موارد در هنگام اخذ رتبه ۴ ارتباطات که مورد بررسی قرار گرفته و به آن توجه می گردد میزان سابقه کاری مهندسین شرکت پیمانکار می باشد چرا که هر چه میزان سوابق کاری مهندسین امتیاز آور شرکت پیمانکار بالاتر باشد مقدار امتیاز مهندسی شرکت افزایش یافته و وقتی که شرکت پیمانکار بخواهد برای تشخیص صلاحیت رتبه بالاتر اقدام نماید تامین امتیاز پرسنلی یا هیئت مدیره شرکت لازم نخواهد بود .

به گزارش ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” رشته های تحصیلی مهندسین شاغل در شرکت پیمانکاری متقاضی اخذ رتبه ۴ ارتباطات مرتبط  با زمینه فعالیت شرکت به شرح ذیل می باشد :

الکترومکانیک، مهندسی برق، الکتروتکنیک، مخابرات، ارتباطات، ابزاردقیق، مهندسی کامپیوتر، فناوری اطلاعات (آی تی) .

بنا به انچه که در گزارش ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” آمده است یکی دیگر از موارد لازم و مهم که در هنگام اخذ رتبه ۴ ارتباطات مورد بررسی کارشناسانه قرار می گیرد و شرکت پیمانکار می بایست نسبت به بهبود سطح کیفی آن توجه ویژه داشته باشد شرایط مربوط به اعضای هیئت مدیره شرکت پیمانکار متقاضی اخذ رتبه می باشد .

شرایط مذکور با توجه به آیین نامه ها و ضوابط موجود عبارت است از :

 • مدرک تحصیلی مدیرعامل و حداقل دو سوم از اعضای هیئت مدیره شرکت حتما می بایست لیسانس و یا مقاطع بالاتر باشد .
 • دو نفر از اعضای امتیازآور شرکت حتما باید فارغ التحصیل یکی از رشته های مهندسی در حوزه رشته درخواستی برای اخذ رتبه ۴ ارتباطات باشند .
 • دو نفر از اعضا ی شرکت باید دارای حداقل ۷ سال سابقه بیمه باشند و یا اینکه شرکت پیمانکاری مذکور حائز مجموع امتیاز ۷۵۰ در زمینه ارتباطات باشد.

یکی از مهمترین مسائلی که پیمانکار متقاضی اخذ رتبه ۴ ارتباطات در هنگام اخذ رتبه باید مد نظر قرار دهد هماهنگی موضوع فعالیت با حوزه ی درخواستی اخذ رتبه می باشد .

شاخه هایی که پیمانکاران فعال در زمینه ارتباطات می توانند در آن به انجام خدمات بپردازند شامل موارد ذیل می باشد :

مخابرات صوتی و تصویری و داده‌ای، ساخت ایستگاه‌های اصلی انتقال‌ دهنده و توزیع کننده .

شبکه‌های زیرساختی و خدماتی که عبارت است از :

خدمات پستی، خدمات مخابراتی، خدمات مربوط به شبکه‌های انتقال سیمی، شبکه های  بی‌سیم، رادیو، تلویزیون، شبکه‌های ماهواره ای، اینترنت، اینترانت .

مطابق با آخرین گزارش تهیه شده از ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” شرکت پیمانکاری متقاضی اخذ رتبه ۴ ارتباطات پس از فراهم کردن شرایط  لازم جهت اخذ رتبه ۴ می بایست مدارکی را تنظیم نموده و به ارگان ذی صلاح ارائه نماید .

مدارک مذکور به شرح ذیل می باشد :

 1. ارائه کد اقتصادی شرکت پیمانکاری متقاضی .
 2. تنظیم و تحویل مدارک ثبتی شرکت پیمانکار متقاضی اخذ رتبه .

ارائه مدارک ثبتی شرکت پیمانکار متقاضی اخذ رتبه ۴ ارتباطات به دو صورت خواهد بود :

دقت داشته باشید که مدارک ثبتی قابل ارائه برای شرکت پیمانکار متقاضی اخذ رتبه ۴ ارتباطات با توجه به نوع قالب شرکت به ثبت رسیده متفاوت می باشد به این صورت که برای شرکت های به ثبت رسیده در قالب شرکت های با مسئولیت محدود مدارک قابل ارائه به شرح ذیل خواهد بود :

 • اساسنامه شرکت .
 • تقاضا نامه شرکت .
 • شرکت نامه .
 • روزنامه رسمی تاسیس و تغییرات شرکت پیمانکاری .

مدارک مورد نیاز برای شرکت ثبت شده در قالب شرکت سهامی خاص نیز عبارت است از :

 • اساسنامه شرکت .
 • اظهارنامه شرکت .
 • روزنامه ی رسمی تاسیس و تغییرات شرکت .
 1. کپی برابر اصل مدارک تحصیلی اعضای امتیازآور شرکت متقاضی اخذ رتبه ۴ ارتباطات .
 2. کپی تصویر مدارک شناسایی تمامی سهامداران و اعضای هیئت مدیره شرکت که شامل (شناسنامه، کارت ملی و کارت پایان خدمت) می باشد .
 3. کپی برابر با اصل تصویر صورت جلسه مربوط به تغییر سهام شرکت پیمانکاری .
 4. تصویر تمام موافقت نامه های شرکت .
 5. ارائه آخرین اظهارنامه مالیاتی تسلیم شده از جانب شرکت پیمانکاری متقاضی اخذ رتبه ۴ ارتباطات مرتبط با آخرین سال مالی قبل از تشکیل پرونده که به مهر و تایید سر ممیز مالیاتی مربوطه رسیده باشد .
 6. ارائه سه نسخه از سربرگ شرکت .
 7. ارائه تاییدیه کارکرد که از سوی دستگاه های اجرایی برای کارهای نیمه تمام صادر می شود و یا مفاصاحساب بیمه که برای کارهای خاتمه یافته صادر می گردد .
 8. سوابق بیمه ای پرسنل شرکت متقاضی اخذ رتبه ۴ ارتباطات که باید حاوی تاریخ شروع و پایان دوران بیمه و نام بیمه گزار باشند .
 9. گواهی اشتغال مرتبط با رشته مورد درخواست با ذکر درخواست و ذکر تاریخ شروع و خاتمه فعالیت از سوی شرکت و یا شرکت هایی که در گواهی بیمه اعلام شده اند .

اخذ رتبه به شکل روتین و معمول خود کاری پیچیده، با پروسه طولانی و وقت گیر می باشد.

پیمانکاران متقاضی اخذ رتبه برای اخذ رتبه می بایست آشنایی کامل با ساز و کار های قانونی و آیین نامه های مصوب داشته و از کلیه ی مراحل انجام آن اطلاع کامل داشته باشند تا بتوانند به راحتی از عهده دریافت آن بر بیایند .

اما کمتر کسی پیدا می شود که بتواند شرایط فوق را داشته و بدون دغدغه و برخورد با مشکل این فرایند را پشت سر بگذارد .

رفع این مشکل و تامین رضایت مراجعین محترم و رفاه حال ایشان ما را در اتخاذ تصمیمی مهم و کار ساز در این رابطه سوق داد تا آنجا که بر آن شدیم تا با استفاده از تجربیات خود و نیز کادر متخصص و توانمندمان در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” تلاشی مضاعف در این زمینه را آغاز نموده و راهکاری عملی و مناسب برای این مشکل پیدا کنیم .

نتیجه این هم اندیشی و تلاش ارائه رتبه  در زمانی کوتاه تر و با هزینه ی کمتر بود .

به این منظور با تشکیل کار گروه ویژه ای فرایند اخذ رتبه ۴ ارتباطات را در پروسه ای ۴۵ روزه از زمان تحویل مدارک تا زمان اخذ رتبه ۴ ارتباطات توسط مهندسین و کادر متخصص و ماهر خود ” در موسسه حقوقی مانا ثبت ” به اتمام می رسانیم .

ضمنا ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” با در اختیار داشتن مهندسین امتیاز آور و امتیاز ساز می تواند کادر مهندسین و پرسنل امتیاز آور شما را تکمیل نماید .

به منظور دریافت خدمات ویژه ما در این زمینه و کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” تماس حاصل فرمایید .

دامنه فعالیت ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” بسیار گسترده می باشد و ارائه خدمات ویژه و منحصر به فرد در زمینه اخذ رتبه تنها یکی از این موارد می باشد .

علاوه بر آنچه گفته شد ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” فعال در حوزه ثبت شرکت های مختلف، ثبت ارزان شرکت، ثبت برند، اخذ ایزو، ثبت طرح صنعتی، اخذ گرید، اخذ رتبه ۴ ارتباطات، ساجات و ثبت نام در ساجات و غیره می باشد .

” با تشکر فراوان از اینکه ما را انتخاب کردید .”

” کاری از تیم پژوهشی مانا ثبت .”

پاسخ بدهید