برای تماس ( کلیک کنید )
     ۰۹۱۲۵۴۵۳۱۵۰_۴۴۳۸۸۰۵۲ شنبه الی پنچ شنبه ساعت ۹ الی ۱۷تهران میدان توحید ابتدای خیابان ستارخان پلاک 81 طبقه دوم
     ۰۹۱۲۵۴۵۳۱۵۰_۴۴۳۸۸۰۵۲ شنبه الی پنچ شنبه ساعت ۹ الی ۱۷تهران میدان توحید ابتدای خیابان ستارخان پلاک 81 طبقه دوم
ثبت شرکت
اخذ رتبه
ثبت برند
اخذ رتبه 4 تاسیسات و تجهیزات

 

اخذ رتبه ۴ تاسیسات و تجهیزات

رتبه بندی یک معیار صلاحیت گذاری برای تضمین کیفیت و کمیت پیمانکاران در ارائه ی خدمات و دفاع از حقوق بهره وران می باشد که توسط معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی نهاد ریاست جمهوری اتخاذ می گردد .

در واقع با اخذ رتبه پیمانکاران شخص حقیقی یا حقوقی توانسته به معرفی شایستگی های خود بر اساس تخصص، تجربه و توان مالی بپردازد تا پس از اخذ رتبه پیمانکاری بتواند برای انجام پروژه های مورد پیمان آمادگی کسب نماید .

معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی نهاد ریاست جمهوری با مقرر نمودن معیار هایی مانند مبالغ پیشنهادی پیمانکار متقاضی، میزان توان فنی و سوابق کاری شرکت پیمانکاری شامل (نیروها و سوابق کاری آنها، تجربه ی کاری و توان مالی شرکت ) توان شرکت را برای اخذ رتبه مورد ارزیابی قرار داده و پس از بررسی های لازم نسبت به اعطای رتبه و یا عدم آن اقدام می نماید .

با توجه به نتایج بدست آمده از پژوهش های ما در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” می توان این چنین برداشت نمود که سازمان های مسئول اعطای رتبه به پیمانکاران متقاضی واجد شرایط (با توجه به قراردادها و امکانات و وافراد امتیاز آورشرکت ) آنها را در ۵ سطح از رتبه ۱ تا رتبه ۵ رتبه بندی می نمایند که به ترتیب رتبه ۱ دارای بالاترین و رتبه ۵  پایین ترین سطح می باشد .

شرکت های پیمانکاری متقاضی اخذ رتبه با فراهم نمودن شرایط و ایجاد بستر مناسب و نیز مدارک لازم نسبت به اخذ رتبه اقدام می نمایند .

در ابتدای امر رتبه ۵ پیمانکاری به آنان اعطا می گردد  مدت اعتبار مجوز اخذ گشته برای چهار سال می باشد .

پس از سپری شدن مدت تعیین شده پیمانکار می بایست نسبت به تمدید رتبه اخذ شده اقدام نماید .

موضوع این مقاله نحوه اخذ رتبه ۴ تاسیسات و تجهیزات می باشد تا پایان ما را همراهی نمایید .

مراجع ذی ربط با بررسی شرایط موجود نسبت به تمدید رتبه ویا عدم تمدید آن تصمیم گیری می نمایند .

به گزارش ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” در فرایند بررسی اگر شرایط شرکت نسبت به زمان اخذ رتبه تغییری پیدا نکرده و ثابت باقی مانده باشد رتبه تمدید می شود اما اگر رشد شرکت پیمانکاری سیر منفی داشته باشد سطح رتبه نزول خواهد کرد .

اما اگر شرکت با ایجاد بستر مناسب زمینه رشد و پیشرفت شرکت را فراهم نموده باشد موفق به ارتقا رتبه خواهد شد .

ارتقای رتبه هنگامی اتفاق خواهد افتاد که شرکت با فراهم کردن فضای مناسب مانند افزایش و گسترش امکانات، بهبود و تقویت نیروی فنی و متخصص و نیز عقد قراردادهای متعدد و کلان شرایط ضروری به منظور ارتقای رتبه را فراهم نماید .

به گزارش ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” یکی از موارد مهم و قابل توجه در اخذ رتبه ۴ تاسیسات و تجهیزات میزان سابقه کاری مهندسین شرکت پیمانکار می باشد .

بنابراین هر چه میزان سوابق مهندسین امتیاز آور شرکت پیمانکار بالاتر باشد مقدار امتیاز مهندسی شرکت افزایش یافته و زمانی که شرکت پیمانکار جهت تشخیص صلاحیت رتبه بالاتر اقدام نماید نیازی به تامین امتیاز پرسنلی یا هیئت مدیره شرکت نخواهد بود .

همانطور که در بالا اشاره شد رشته تحصیلی مهندسین و افراد امتیاز آور شرکت می بایست مرتبط با موضوع فعالیت شرکت باشد .

رشته های تحصیلی که نهاد های مربوطه در اخذ رتبه ۴ تاسیسات و تجهیزات آنها را مورد تایید قرار داده اند به شرح ذیل می باشد :

مهندسی دریا، کشتی سازی، الکترومکانیک، مخابرات، الکتروتکنیک، علائم و ارتباطات، ارتباطات، ابزار دقیق، مهندسی پتروشیمی، عملیات صنعتی، پتروشیمی، شیمی، نفت و گاز و نفت .

مطابق با آخرین گزارش تهیه شده از ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” یکی از مراحل اصلی اخذ رتبه ۴ تاسیسات و تجهیزات تنظیم و ارائه مدارک مربوط به شرکت پیمانکاری متقاضی اخذ رتبه به سازمان های ذی صلاح می باشد .

اخذ رتبه 4 تاسیسات و تجهیزات
اخذ رتبه ۴ تاسیسات و تجهیزات

مدارک مذکور به شرح ذیل می باشد :

 1. ارائه کد اقتصادی شرکت پیمانکاری متقاضی .
 2. تنظیم و تحویل مدارک ثبتی شرکت پیمانکار متقاضی اخذ رتبه .

ارائه مدارک ثبتی شرکت پیمانکار متقاضی اخذ رتبه ۴ تاسیسات و تجهیزات به دو صورت خواهد بود :

دقت داشته باشید که مدارک ثبتی قابل ارائه برای شرکت پیمانکار متقاضی اخذ رتبه ۴ تاسیسات و تجهیزات با توجه به نوع قالب شرکت به ثبت رسیده متفاوت می باشد به این صورت که برای شرکت های به ثبت رسیده در قالب شرکت های با مسئولیت محدود مدارک قابل ارائه به شرح ذیل خواهد بود :

 • اساسنامه شرکت .
 • تقاضا نامه شرکت .
 • شرکت نامه .
 • روزنامه رسمی تاسیس و تغییرات شرکت پیمانکاری .

مدارک مورد نیاز برای شرکت ثبت شده در قالب شرکت سهامی خاص نیز عبارت است از :

 • اساسنامه شرکت .
 • اظهارنامه شرکت .
 • روزنامه ی رسمی تاسیس و تغییرات شرکت .
 1. کپی برابر اصل مدارک تحصیلی اعضای امتیازآور شرکت متقاضی اخذ رتبه ۴ تاسیسات و تجهیزات .
 2. کپی تصویر مدارک شناسایی تمامی سهامداران و اعضای هیئت مدیره شرکت که شامل (شناسنامه، کارت ملی و کارت پایان خدمت) می باشد .
 3. کپی برابر با اصل تصویر صورت جلسه مربوط به تغییر سهام شرکت پیمانکاری .
 4. تصویر تمام موافقت نامه های شرکت .
 5. ارائه آخرین اظهارنامه مالیاتی تسلیم شده از جانب شرکت پیمانکاری متقاضی اخذ رتبه ۴ تاسیسات و تجهیزات مرتبط با آخرین سال مالی قبل از تشکیل پرونده که به مهر و تایید سر ممیز مالیاتی مربوطه رسیده باشد .
 6. ارائه سه نسخه از سربرگ شرکت .
 7. ارائه تاییدیه کارکرد که از سوی دستگاه های اجرایی برای کارهای نیمه تمام صادر می شود و یا مفاصاحساب بیمه که برای کارهای خاتمه یافته صادر می گردد .
 8. سوابق بیمه ای پرسنل شرکت متقاضی اخذ رتبه ۴ تاسیسات و تجهیزات که باید حاوی تاریخ شروع و پایان دوران بیمه و نام بیمه گزار باشند .
 9. گواهی اشتغال مرتبط با رشته مورد درخواست با ذکر درخواست و ذکر تاریخ شروع و خاتمه فعالیت از سوی شرکت و یا شرکت هایی که در گواهی بیمه اعلام شده اند .

اخذ رتبه به شکل روتین و معمول خود کاری پیچیده، با پروسه طولانی و وقت گیر می باشد.

پیمانکاران متقاضی اخذ رتبه برای اخذ رتبه می بایست آشنایی کامل با ساز و کار های قانونی و آیین نامه های مصوب داشته و از کلیه ی مراحل انجام آن اطلاع کامل داشته باشند تا برتوانند به راحتی از عهده دریافت آن بر بیایند .

اما کمتر کسی پیدا می شود که بتواند شرایط فوق را داشته و بدون دغدغه و برخورد با مشکل این فرایند را پشت سر بگذارد .

رفع این مشکل و تامین رضایت مراجعین محترم و رفاه حال ایشان ما را در اتخاذ تصمیمی مهم و کار ساز در این رابطه سوق داد تا آنجا که بر آن شدیم تا با استفاده از تجربیات خود و نیز کادر متخصص و توانمندمان در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” تلاشی مضاعف در این زمینه را آغاز نموده و راهکاری عملی و مناسب برای این مشکل پیدا کنیم .

نتیجه این هم اندیشی و تلاش ارائه رتبه  در زمانی کوتاه تر و با هزینه ی کمتر بود .

به این منظور با تشکیل کار گروه ویژه ای فرایند اخذ رتبه ۴ تاسیسات و تجهیزات را در پروسه ای ۴۵ روزه از زمان تحویل مدارک تا زمان اخذ رتبه ۴ تاسیسات و تجهیزات توسط مهندسین و کادر متخصص و ماهر خود ” در موسسه حقوقی مانا ثبت ” به اتمام می رسانیم .

ضمنا ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” با در اختیار داشتن مهندسین امتیاز آور و امتیاز ساز می تواند کادر مهندسین و پرسنل امتیاز آور شما را تکمیل نماید .

به منظور دریافت خدمات ویژه ما در این زمینه و کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” تماس حاصل فرمایید .

 

بنا به انچه که در گزارش ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” آمده است یکی دیگر از موارد لازم و مهم برای اخذ رتبه ۴ تاسیسات و تجهیزات شرایط مربوط به اعضای هیئت مدیره شرکت پیمانکار متقاضی اخذ رتبه می باشد .

شرایط فوق بر اساس آیین نامه های مصوب شده عبارت است از :

 • مدرک تحصیلی مدیرعامل و حداقل دو سوم از اعضای هیئت مدیره شرکت حتما می بایست لیسانس و یا مقاطع بالاتر باشد .
 • دو نفر از اعضای امتیازآور شرکت الزاما باید فارغ التحصیل یکی از رشته های مهندسی در حوزه رشته درخواستی برای اخذ رتبه ۴ تاسیسات و تجهیزات باشند .
 • دو نفر از اعضا ی شرکت می بایست حداقل ۷ سال سابقه بیمه داشته باشند و یا اینکه شرکت پیمانکاری مذکور دارای مجموع امتیاز ۷۵۰ در زمینه تاسیسات و تجهیزات باشد .

ثبت شرکت ارزان، ثبت برند، ثبت اختراع، اخذ رتبه، ثبت طرح صنعتی، اخذ رتبه ۴ تاسیسات و تجهیزات، اخذ ایزو و … از جمله خدمات قابل ارائه در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” می باشد .

همراهان ارجمند جهت کسب اطلاعات جامع تر از خدمات ما و بهره گیری از مشاوره های رایگان  با همکاران ما در این موسسه تماس حاصل نمایید .

با سپاس فراوان از همراهی و حسن توجه شما .

” کاری از تیم پژوهشی مانا ثبت ” .

پاسخ بدهید