برای تماس ( کلیک کنید )
     ۰۹۱۲۵۴۵۳۱۵۰_۴۴۳۸۸۰۵۲ شنبه الی پنچ شنبه ساعت ۹ الی ۱۷تهران میدان توحید ابتدای خیابان ستارخان پلاک 81 طبقه دوم
     ۰۹۱۲۵۴۵۳۱۵۰_۴۴۳۸۸۰۵۲ شنبه الی پنچ شنبه ساعت ۹ الی ۱۷تهران میدان توحید ابتدای خیابان ستارخان پلاک 81 طبقه دوم
ثبت شرکت
اخذ رتبه
ثبت برند
اخذ رتبه 4 صنعت و معدن

 

اخذ رتبه ۴ صنعت و معدن

اخذ رتبه در هر زمینه ای مستلزم وجود هماهنگی بین حوزه فعالیت پیمانکار و موضوع فعالیت مورد نظر دارد .

به عنوان مثال پیمانکاران متقاضی اخذ رتبه ۴ صنعت و معدن می بایست فعال در زمینه های ذیل باشند :

تأسیسات و تجهیزات صنایع غذایی، صنایع تبدیلی، نساجی، پوشاک، چرم، چوب، شیشه، صنایع سلولزی، کانه آرایی، استخراج، فرآوری، متالورژی استخراجی، ذخیره، تبدیل مواد خام و تولید در صنایع پتروشیمی، شیمیایی، کانی غیرفلزی صنایع سنگین، معدنی، صنایع فلزی(آهن وفولاد، غیرآهنی وفرآورده های فلزی)، سازه‌های صنعتی(بجزسازه‌های ساختمانی)، تجهیزات هیدرومکانیک، کارخانجات ابزارآلات وماشین‌ها، تأسیسات صنعتی جانبی، تولید وسایل آزمایشگاهی و دارویی، کارخانجات تولید وسایل حمل و نقل، خطوط انتقال مواد در کارخانجات، بهینه‌سازی مصرف انرژی، صنعت حمل ونقل، اتوماسیون صنعتی شامل کنترل، ابزاردقیق، مانیتورینگ، میترینگ، اسکادا ونظایر آن می باشد .

همراهان گرامی موسسه حقوقی مانا ثبت با مقاله ای دیگر تحت عنوان  اخذ رتبه ۴ صنعت و معدن در خدمت شما هستیم .

با تشکر از حسن توجه شما تا پایان ما را همراهی کنید .

بر اساس پژوهش های ما در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی نهاد ریاست جمهوری مرجع اعطای رتبه به شرکت های پیمانکار متقاضی اخذ رتبه می باشد .

اخذ رتبه 4 صنعت و معدن
اخذ رتبه ۴ صنعت و معدن

این سازمان با لحاظ کردن معیار هایی مانند مبلغ پیشنهادی پیمانکار متقاضی جهت انجام پروژه، میزان توان فنی و سوابق کاری (نیروها و سوابق کاری آنها، تجربه ی کاری و توان مالی شرکت ) توان شرکت جهت اخذ رتبه را مورد بررسی قرار می دهد و پس از ارزیابی های لازم اعطای رتبه در سطوح مختلف و یا عدم اعطای آن را اعلام می دارد.

با توجه به آنچه که از پژوهش های ما در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” حاصل گشت می توان این گونه بیان نمود که ارگان های مسئول اعطای رتبه به پیمانکاران متقاضی واجد شرایط (با توجه به قراردادها و امکانات و وافراد امتیاز آورشرکت ) آنها را در ۵ سطح از رتبه ۱ تا رتبه ۵ مصوب نموده اند که به ترتیب رتبه ۱ دارای بالاترین و رتبه ۵  پایین ترین سطح می باشد .

شرکت های پیمانکاری با فراهم نمودن شرایط و مدارک لازم نسبت به اخذ رتبه اقدام می نمایند .

در ابتدا رتبه ۵ پیمانکاری به آنان اعطا می گردد . مجوز دریافت شده برای مدت چهار سال معتبر خواهد بود .

پس از سپری شدن مدت تعیین شده پیمانکار می بایست نسبت به تمدید رتبه اخذ شده اقدام نماید .

مراجع ذی ربط با بررسی شرایط موجود نسبت به تمدید رتبه ویا عدم تمدید آن تصمیم گیری می نمایند .

به گزارش ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” در فرایند بررسی اگر شرایط شرکت نسبت به زمان اخذ رتبه تغییری پیدا نکرده و ثابت باقی مانده باشد رتبه تمدید می گردد اما اگر چنانچه رشد شرکت پیمانکاری سیر منفی داشته است سطح رتبه نزول خواهد یافت .

حال اگر شرکت با فراهم نمودن بستر مناسب زمینه رشد و پیشرفت شرکت را فراهم نموده باشد موفق به ارتقا رتبه خواهد شد .

ارتقای رتبه زمانی رخ خواهد داد که شرکت با ایجاد فضای مناسب همانند افزایش و گسترش امکانات، بهبود و تقویت نیروی فنی و متخصص و نیز عقد قراردادهای متعدد و بزرگ شرایط لازم جهت ارتقای رتبه را فراهم نماید .

مطابق با تحقیقات ما در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” متقاضیان در جهت اخذ رتبه ۴ صنعت و معدن ملزم به ارائه مدارکی به ارگان های ذی ربط می باشند که این مدارک به شرح  ذیل می باشد :

  1. ارائه کد اقتصادی شرکت پیمانکاری از جانب متقاضی الزامی می باشد .
  2. تنظیم و تحویل مدارک ثبتی شرکت موذد نظر از جانب پیمانکار متقاضی .

مدارک ثبتی شرکت پیمانکار متقاضی اخذ رتبه ۴ صنعت و معدن عبارت است از :

همانطور که قبلا در مقالات متعددی که در زمینه ثبت شرکت های مختلف گفته شد متقاضیان ثبت شرکت می توانند شرکت خود را در یکی از قالب های شرکت سهامی عام، شرکت سهامی خاص، شرکت تضامنی، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت نسبی، شرکت مختلط سهامی، شرکت مختلط غیرسهامی به ثبت برسانند .

اما از میان تمامی انواع مختلف قالب ها ثبت شرکت در قالب شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود در بین متقاضیان ثبت شرکت متداول تر می باشد .

مدارک ثبتی شرکت پیمانکار متقاضی اخذ رتبه ۴ صنعت و معدن با توجه به نوع قالب شرکت به ثبت رسیده متفاوت می باشد به این شکل که برای شرکت های به ثبت رسیده در قالب شرکت های با مسئولیت محدود مدارک ذیل قابل ارائه خواهد بود :

اساسنامه شرکت، تقاضا نامه شرکت، شرکت نامه، روزنامه رسمی تاسیس و تغییرات شرکت پیمانکاری .

مدارک مورد نیاز برای شرکت ثبت شده در قالب شرکت سهامی خاص نیز عبارت است از :

اساسنامه شرکت، اظهارنامه شرکت، روزنامه ی رسمی تاسیس و تغییرات شرکت .

  1. ارائه کپی برابر اصل شده مدارک تحصیلی اعضای امتیازآور شرکت متقاضی اخذ رتبه ۴ صنعت و معدن .
  2. کپی تصویر مدارک شناسایی تمامی سهامداران و اعضای هیئت مدیره شرکت اعم از شناسنامه، کارت ملی و کارت پایان خدمت می بایست ارائه گردد .
  3. کپی برابر با اصل شده تصویر صورت جلسه مربوط به تغییر سهام شرکت پیمانکاری الزامی می باشد .
  4. تصویر تمام موافقت نامه های شرکت تهیه و ارائه گردد .
  5. ارائه آخرین اظهارنامه مالیاتی تسلیم شده از جانب شرکت پیمانکاری متقاضی اخذ رتبه ۴ صنعت و معدن مرتبط با آخرین سال مالی قبل از تشکیل پرونده که به مهر و تایید سر ممیز مالیاتی مربوطه رسیده باشد .
  6. سه نسخه از سربرگ شرکت باید ارائه شود ارائه تاییدیه کارکرد که از سوی دستگاه های اجرایی برای کارهای نیمه تمام صادر می شود و یا مفاصاحساب بیمه که برای کارهای خاتمه یافته صادر می گردد .
  7. ارائه سوابق بیمه که باید حاوی تاریخ شروع و پایان دوران بیمه و نام بیمه گزار باشند .
  8. ارائه گواهی اشتغال مرتبط با رشته مورد درخواست با ذکر درخواست و ذکر تاریخ شروع و خاتمه فعالیت از سوی شرکت و یا شرکت هایی که در گواهی بیمه اعلام شده اند .

به گزارش ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” یکی از موارد مهم و قابل توجه در اخذ رتبه ۴ صنعت و معدن میزان سابقه کاری مهندسین شرکت پیمانکار می باشد .

بنابراین هر چه میزان سوابق مهندسین امتیاز آور بالاتر باشد سطح امتیاز مهندسی شرکت افزایش یافته و هنگامی که شرکت جهت تشخیص صلاحیت رتبه بالاتر اقدام می کند احتیاج کمتری نسبت به تامین امتیاز پرسنلی یا هیئت مدیره شرکت دارد .

به گزارش ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” رشته های تحصیلی مورد تایید برای اخذ رتبه ۴ صنعت و معدن عبارت است از :

سازه، مدیریت پروژه،‌ مهندسی دریا، کشتی سازی، الکترومکانیک، مخابرات، الکتروتکنیک، علائم و ارتباطات، ارتباطات،‌ ابزار دقیق، مهندسی معدن (تمام گرایش ها)، زمین شناسی (تمام گرایش ها)،‌ مواد-متالوژی، مهندسی شیمی(تمام گرایش ها)‌، مهندسی پتروشیمی، عملیات صنایع پتروشیمی، نفت و گاز، نفت، بهره برداری از منابع نفت، فناوری اطلاعات (ای تی)، ‌فلز کاری، جوشکاری، برق، صنایع فلزی، تراشکاری، مهندسی هوا فضا، محیط زیست و انرژی .

بسیاری از پیمانکاران به دلیل عدم آگاهی از قوانین و مقررات و ساز و کار های پیچیده اخذ رتبه و همچنین پروسه طولانی و وقت گیر اخذ آن از اخذ رتبه و یا تمدید و ارتقای آن چشم پوشی می کنند .

ما در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” با ارائه راه کار هایی مناسب و کار ساز در تلاش هستیم تا هرچه بهتر به شما خدمت رسانی کنیم .

به این منظور کار گروه ویژه ای تشکیل داده و فرایند اخذ رتبه ۴ صنعت و معدن را در پروسه ای ۴۵ روزه از زمان تحویل مدارک تا زمان اخذ رتبه ۴ صنعت و معدن توسط مهندسین و کادر متخصص و ماهر خود به اتمام می رسانیم .

ضمنا ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” با در اختیار داشتن مهندسین امتیاز آور و امتیاز ساز آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد .

به منظور دریافت اطلاعات بیشتر با همکاران ما در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” تماس حاصل فرمایید .

 

با توجه به آیین نامه و قوانین موجود متقاضی اخذ رتبه ۴ صنعت و معدن علاوه بر مدارک و شرایطی که می بایست برای شرکت پیمانکاری خویش فراهم نماید اعضای هیئت مدیره شرکت نیز می بایست حائز شرایطی باشند که این شرایط به شرح  ذیل می باشند :

بر اساس پژوهش های ما در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” مدرک تحصیلی مدیرعامل و حداقل دو سوم از اعضای هیئت مدیره شرکت حتما می بایست لیسانس و یا مقاطع بالاتر باشد .

دو نفر از اعضای امتیازآور شرکت باید فارغ التحصیل یکی از رشته های مهندسی در حوزه رشته درخواستی برای اخذ رتبه ۴ صنعت و معدن باشند .

شایان ذکر می باشد که دو نفر از اعضا ی شرکت حداقل ۷ سال سابقه بیمه داشته باشد و یا اینکه شرکت دارای مجموع امتیاز ۷۵۰ در زمینه صنعت و معدن باشد .

“موسسه حقوقی مانا ثبت ” با سابقه ای درخشان از جمله موسسات حقوقی معتبر و برجسته در زمینه های اخذ رتبه، اخذ رتبه ۴ صنعت و معدن، ثبت برند، ثبت شرکت ارزان، ثبت اختراع، ثبت برند و غیره می باشد .

همراهان ارجمند جهت انجام کار های حقوقی و نیز بهره گیری از مشاوره های رایگان این موسسه با ما تماس بگیرید .

” کاری از تیم پژوهشی مانا ثبت ” .

پاسخ بدهید