برای تماس ( کلیک کنید )
     ۰۹۱۲۵۴۵۳۱۵۰_۴۴۳۸۸۰۵۲ شنبه الی پنچ شنبه ساعت ۹ الی ۱۷تهران میدان توحید ابتدای خیابان ستارخان پلاک 81 طبقه دوم
     ۰۹۱۲۵۴۵۳۱۵۰_۴۴۳۸۸۰۵۲ شنبه الی پنچ شنبه ساعت ۹ الی ۱۷تهران میدان توحید ابتدای خیابان ستارخان پلاک 81 طبقه دوم
ثبت شرکت
اخذ رتبه
ثبت برند
اخذ رتبه 4 مرمت آثار باستانی

 

اخذ رتبه ۴ مرمت آثار باستانی

هویت هر سرزمینی آثار باستانی و میراث فرهنگی آن است .

آثار باستانی است که قدمت، پیشینه و تمدن هر کشوری را مشخص می کند ؛ با مطالعه و پژوهش در آن می توان از شرایط و نحوه زندگی و نیز آداب و رسوم گذشتگان مطلع شد و میزان توسعه و پیشرفت در عصر های مختلف در یک جامعه را بررسی کرد .

حفاظت و حراست از این گنجینه های کهن صیانت از هویت هر ملت است بنابراین این موضوع حائز اهمیت بسیاری می باشد و نگهداری و پاسداری از این میراث اجدادی وظیفه همه مردم و همه نسل ها می باشد .

 

رتبه بندی یا گرید نوعی معیار صلاحیت گذاری برای تضمین کیفیت و کمیت پیمانکاران در ارائه ی خدمات و دفاع از حقوق بهره وران می باشد که توسط معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری اتخاذ می شود .

در واقع با اخذ رتبه پیمانکاران شخص حقیقی یا حقوقی توانسته به معرفی شایستگی های خود بر اساس تخصص، تجربه و توان مالی خود بپردازد تا پس از اخذ رتبه پیمانکاری بتواند برای انجام پروژه های مورد پیمان آمادگی کسب کند .

معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی نهاد ریاست جمهوری با مقرر نمودن معیار هایی مانند مبالغ پیشنهادی پیمانکار متقاضی، میزان توان فنی و سوابق کاری شرکت پیمانکاری شامل (نیروها و سوابق کاری آنها، تجربه ی کاری و توان مالی شرکت ) توان شرکت را برای اخذ رتبه مورد ارزیابی قرار می دهد و پس از بررسی های لازم نسبت به اعطای رتبه و یا عدم آن اقدام می نماید .

با توجه به نتایج بدست آمده از پژوهش های ما در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” می توان این چنین برداشت نمود که سازمان های مسئول اعطای رتبه به پیمانکاران متقاضی واجد شرایط (با توجه به قراردادها و امکانات و وافراد امتیاز آورشرکت ) آنها را در ۵ سطح از رتبه ۱ تا رتبه ۵ رتبه بندی می نمایند که به ترتیب رتبه ۱ دارای بالاترین و رتبه ۵  پایین ترین سطح می باشد .

اخذ رتبه 4 مرمت آثار باستانی
اخذ رتبه ۴ مرمت آثار باستانی

شرکت های پیمانکاری متقاضی اخذ رتبه با فراهم نمودن شرایط و ایجاد بستر مناسب و نیز مدارک لازم نسبت به اخذ رتبه اقدام می نمایند .

در ابتدای امر رتبه ۵ پیمانکاری به آنان اعطا می گردد  مدت اعتبار مجوز اخذ گشته برای چهار سال می باشد .

پس از سپری شدن مدت تعیین شده پیمانکار می بایست نسبت به تمدید رتبه اخذ شده اقدام نماید .

موضوع این مقاله نحوه اخذ رتبه ۴ مرمت آثار باستانی می باشد تا پایان ما را همراهی نمایید .

مراجع ذی ربط با بررسی شرایط موجود نسبت به تمدید رتبه ویا عدم تمدید آن تصمیم گیری می نمایند .

به گزارش ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” در فرایند بررسی اگر شرایط شرکت نسبت به زمان اخذ رتبه تغییری پیدا نکرده و ثابت باقی مانده باشد رتبه تمدید می شود اما اگر رشد شرکت پیمانکاری سیر منفی داشته باشد سطح رتبه نزول خواهد کرد .

اما اگر شرکت با ایجاد بستر مناسب زمینه رشد و پیشرفت شرکت را فراهم نموده باشد موفق به ارتقا رتبه خواهد شد .

ارتقای رتبه هنگامی اتفاق خواهد افتاد که شرکت با فراهم کردن فضای مناسب مانند افزایش و گسترش امکانات، بهبود و تقویت نیروی فنی و متخصص و نیز عقد قراردادهای متعدد و کلان شرایط ضروری به منظور ارتقای رتبه را فراهم نماید .

 

بر اساس گزارش ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” متقاضیان اخذ رتبه ۴ مرمت آثار باستانی باید به این نکته توجه داشته باشند که در هنگام اخذ رتبه حتما می بایست موضوع اخذ رتبه آنها با حوزه فعالیتشان هماهنگی داشته باشد .

حوزه هایی که شرکت های پیمانکاری متقاضی اخذ رتبه ۴ مرمت آثار باستانی می توانند در آن به اخذ رتبه اقدام نمایند عبارت است از :

حفاظت از آثار باستانی، رفع خطر، پاکسازی آثار باستانی، مقاوم‌سازی، مرمت آثار باستانی، بهسازی آثار باستانی، بازسازی و احیاء آثار منقول و غیرمنقول فرهنگی و تاریخی و ساماندهی کالبدی و منظری ابنیه و بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی .

مطابق با گزارش ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” یکی از مراحل اخذ رتبه ۴ مرمت آثار باستانی تنظیم و ارائه مدارک مربوط به شرکت پیمانکاری متقاضی اخذ رتبه به سازمان های ذی ربط می باشد .

مدارک مذکور به شرح ذیل می باشد :

ارائه کد اقتصادی شرکت پیمانکاری، تنظیم و تحویل مدارک ثبتی شرکت پیمانکار مورد نظر از جانب پیمانکار متقاضی .

ارائه مدارک ثبتی شرکت پیمانکار متقاضی اخذ رتبه ۴ مرمت آثار باستانی به دو شکل صورت می گیرد :

مدارک ثبتی قابل ارائه برای شرکت پیمانکار متقاضی اخذ رتبه ۴ مرمت آثار باستانی با توجه به نوع قالب شرکت به ثبت رسیده متفاوت می باشد به این شکل که برای شرکت های به ثبت رسیده در قالب شرکت های با مسئولیت محدود مدارک ذیل قابل ارائه خواهد بود :

  • اساسنامه شرکت .
  • تقاضا نامه شرکت .
  • شرکت نامه .
  • روزنامه رسمی تاسیس و تغییرات شرکت پیمانکاری .

مدارک مورد نیاز برای شرکت ثبت شده در قالب شرکت سهامی خاص نیز عبارت است از :

  • اساسنامه شرکت .
  • اظهارنامه شرکت .
  • روزنامه ی رسمی تاسیس و تغییرات شرکت .

کپی برابر اصل مدارک تحصیلی اعضای امتیازآور شرکت متقاضی اخذ رتبه ۴ مرمت آثار باستانی، کپی تصویر مدارک شناسایی تمامی سهامداران و اعضای هیئت مدیره شرکت که شامل (شناسنامه، کارت ملی و کارت پایان خدمت) می باشد، کپی برابر با اصل تصویر صورت جلسه مربوط به تغییر سهام شرکت پیمانکاری، تصویر تمام موافقت نامه های شرکت، ارائه آخرین اظهارنامه مالیاتی تسلیم شده از جانب شرکت پیمانکاری متقاضی اخذ رتبه ۴ مرمت آثار باستانی مرتبط با آخرین سال مالی قبل از تشکیل پرونده که به مهر و تایید سر ممیز مالیاتی مربوطه رسیده باشد، ارائه سه نسخه از سربرگ شرکت، ارائه تاییدیه کارکرد که از سوی دستگاه های اجرایی برای کارهای نیمه تمام صادر می شود و یا مفاصاحساب بیمه که برای کارهای خاتمه یافته صادر می گردد، سوابق بیمه ای پرسنل شرکت متقاضی اخذ رتبه ۴ مرمت آثار باستانی که باید حاوی تاریخ شروع و پایان دوران بیمه و نام بیمه گزار باشند، گواهی اشتغال مرتبط با رشته مورد درخواست با ذکر درخواست و ذکر تاریخ شروع و خاتمه فعالیت از سوی شرکت و یا شرکت هایی که در گواهی بیمه اعلام شده اند .

به گزارش ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” یکی از موارد مهم و قابل توجه در اخذ رتبه ۴ مرمت آثار باستانی میزان سابقه کاری مهندسین شرکت پیمانکار می باشد .

بنابراین هر چه میزان سوابق مهندسین امتیاز آور شرکت پیمانکار بالاتر باشد مقدار امتیاز مهندسی شرکت افزایش یافته و زمانی که شرکت پیمانکار جهت تشخیص صلاحیت رتبه بالاتر اقدام نماید نیازی به تامین امتیاز پرسنلی یا هیئت مدیره شرکت نخواهد بود .

همانطور که در بالا اشاره شد رشته تحصیلی مهندسین و افراد امتیاز آور شرکت می بایست مرتبط با موضوع فعالیت شرکت باشد .

به گزارش ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” رشته های تحصیلی مورد تایید برای اخذ رتبه ۴ مرمت آثار باستانی به شرح ذیل می باشد :

مهندسی عمران، مهندسی ساختمان، مهندسی سازه، کارهای عمومی ساختمان، مهندسی معماری، مهندسی شهرسازی، هنرهای تزیینی- تجسمی (تمام گرایش ها)، مهندسی معماری داخلی، مرمت آثار (باستانی ، تاریخی و فرهنگی) (تمام گرایش ها)، باستان شناسی .

 

بسیاری از پیمانکاران متقاضی اخذ رتبه در تمامی سطوح آن از پروسه طولانی و وقت گیر و در عین حال پیچیده آن ناراضی بوده و شکایت دارند تا آنجا که از اخذ رتبه و یا تمدید و ارتقای آن چشم پوشی می کنند .

بنابراین حل این مشکل ما را بر آن داشت تا با استفاده از تجربیات خود و نیز کادر متخصص و توانمندمان در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” تلاشی مضاعف در این زمینه را آغاز نموده و راهکاری عملی و مناسب برای این مشکل بیابیم .

ما حصل این همکاری و کوشش ارائه رتبه  در زمانی کوتاه تر و با هزینه ی کمتر بود .

به این منظور با تشکیل کار گروه ویژه ای فرایند اخذ رتبه ۴ مرمت آثار باستانی را در پروسه ای ۴۵ روزه از زمان تحویل مدارک تا زمان اخذ رتبه ۴ مرمت آثار باستانی توسط مهندسین و کادر متخصص و ماهر خود به اتمام می رسانیم .

ضمنا ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” با در اختیار داشتن مهندسین امتیاز آور و امتیاز ساز می تواند کادر مهندسین و پرسنل امتیاز آور شما را تکمیل نماید .

به منظور دریافت خدمات ویژه ما در این زمینه و کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” تماس حاصل فرمایید .

 

بنا به انچه که در ضوابط و قوانین مصوب شده از جانب نهاد های ذی ربط آمده است متقاضی اخذ رتبه ۴ مرمت آثار باستانی علاوه بر مدارک و شرایطی که می بایست برای شرکت پیمانکاری خویش فراهم نماید در خصوص اعضای هیئت مدیره شرکت خویش نیز می بایست اصول و مقررارتی را مورد توجه قرار داده و در چارچوب آن عمل نماید که این شرایط عبارتند از :

  1. مدرک تحصیلی مدیرعامل و حداقل دو سوم از اعضای هیئت مدیره شرکت حتما می بایست لیسانس و یا مقاطع بالاتر باشد .
  2. دو نفر از اعضای امتیازآور شرکت الزاما باید فارغ التحصیل یکی از رشته های مهندسی در حوزه رشته درخواستی برای اخذ رتبه ۴ مرمت آثار باستانی باشند .
  3. دو نفر از اعضا ی شرکت می بایست حداقل ۷ سال سابقه بیمه داشته باشند و یا اینکه شرکت پیمانکاری مذکور دارای مجموع امتیاز ۷۵۰ در زمینه مرمت آثار باستانی باشد .

 

” موسسه حقوقی مانا ثبت ” پیشرو در زمینه ثبت شرکت ارزان، ثبت اختراع، ثبت طرح صنعتی، ثبت شرکت، اخذ رتبه در تمام سطوح، اخذ رتبه ۴ مرمت آثار باستانی وغیره … بوده و آماده ارائه خدمات و مشاوره به هم میهنان ارجمند درسراسر ایران عزیز می باشد .

با تشکر از حسن توجه شما .

” کاری از تیم پژوهشی مانا ثبت ” .

پاسخ بدهید