برای تماس ( کلیک کنید )
     ۰۹۱۲۵۴۵۳۱۵۰_۴۴۳۸۸۰۵۲ شنبه الی پنچ شنبه ساعت ۹ الی ۱۷تهران میدان توحید ابتدای خیابان ستارخان پلاک 81 طبقه دوم
     ۰۹۱۲۵۴۵۳۱۵۰_۴۴۳۸۸۰۵۲ شنبه الی پنچ شنبه ساعت ۹ الی ۱۷تهران میدان توحید ابتدای خیابان ستارخان پلاک 81 طبقه دوم
ثبت شرکت
اخذ رتبه
ثبت برند
اخذ رتبه 4 کاوش های زمینی

اخذ رتبه ۴ کاوش های زمینی

به منظور اخذ رتبه ۴ کاوش های زمینی موضوع فعالیت شرکت دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد .

در این راستا باید موضوع فعالیت یکی از موارد ذیل باشد :

مشاوره، طراحی، نظارت فنی و اجرای عملیات ژئوتکنیک، اکتشاف و استخراج مواد معدنی، اجرا و فن آوری مواد معدنی، تهه و اجرا نقشه ها و پرتوگرافی، زمین شناسی، ژئوالکترونیک، ژئوفیزیک، ژئوشیمیایی، انجام کلیه آزمایش های فنی و مهندسی اعم از مکانیک خاک، مکانیک سنگ، رسوب شناسی، ژئوشیمی، رهگیری مواد و آزمایش های شیمی فیزیک و همچنین حفاری، استخراج، حمل و بهره‌ برداری از مواد غیرزنده موجود در پوسته زمین (در خشکی و آب)، کاوش‌های غیر مستقیم روی خشکی، حفاری‌های آبی، هیدروکربوری و تزریق مواد و دفن زباله، کاوش‌های دریایی، حفاری در بستر دریا و ژئوتکنیک، بهره‌برداری از مواد بستر دریا (به جز هیدروکربورها)، سیستم‌های ثابت انتقال مواد در دریا و ایستگاه‌های آن شامل آب، فاضلاب، هیدروکربورها و دیگر مواد، آماده‌ سازی و ساخت و بهره‌برداری از معادن روباز (در خشکی) و آماده‌سازی و ساخت و بهره‌ برداری از معادن زیرزمینی (در خشکی) و نظایر آن می باشد .

رتبه بندی یک معیار صلاحیت گذاری برای تضمین کیفیت و کمیت پیمانکاران در ارائه ی خدمات و دفاع از حقوق بهره وران می باشد که توسط معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی نهاد ریاست جمهوری اتخاذ می گردد .

در واقع با اخذ رتبه پیمانکاران شخص حقیقی یا حقوقی توانسته به معرفی شایستگی های خود بر اساس تخصص، تجربه و توان مالی بپردازد تا پس از اخذ رتبه پیمانکاری بتواند برای انجام پروژه های مورد پیمان آمادگی کسب نماید .

 اخذ رتبه 4 کاوش های زمینی
اخذ رتبه ۴ کاوش های زمینی

معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی نهاد ریاست جمهوری با مقرر نمودن معیار هایی مانند مبالغ پیشنهادی پیمانکار متقاضی، میزان توان فنی و سوابق کاری شرکت پیمانکاری شامل (نیروها و سوابق کاری آنها، تجربه ی کاری و توان مالی شرکت ) توان شرکت را برای اخذ رتبه مورد ارزیابی قرار داده و پس از بررسی های لازم نسبت به اعطای رتبه و یا عدم آن اقدام می نماید .

با توجه به نتایج بدست آمده از پژوهش های ما در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” می توان این چنین برداشت نمود که سازمان های مسئول اعطای رتبه به پیمانکاران متقاضی واجد شرایط (با توجه به قراردادها و امکانات و وافراد امتیاز آورشرکت ) آنها را در ۵ سطح از رتبه ۱ تا رتبه ۵ رتبه بندی می نمایند که به ترتیب رتبه ۱ دارای بالاترین و رتبه ۵  پایین ترین سطح می باشد .

شرکت های پیمانکاری متقاضی اخذ رتبه با فراهم نمودن شرایط و ایجاد بستر مناسب و نیز مدارک لازم نسبت به اخذ رتبه اقدام می نمایند .

در ابتدای امر رتبه ۵ پیمانکاری به آنان اعطا می گردد  مدت اعتبار مجوز اخذ گشته برای چهار سال می باشد .

پس از سپری شدن مدت تعیین شده پیمانکار می بایست نسبت به تمدید رتبه اخذ شده اقدام نماید .

موضوع این مقاله نحوه اخذ رتبه ۴ تاسیسات و تجهیزات می باشد تا پایان ما را همراهی نمایید .

مراجع ذی ربط با بررسی شرایط موجود نسبت به تمدید رتبه ویا عدم تمدید آن تصمیم گیری می نمایند .

به گزارش ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” در فرایند بررسی اگر شرایط شرکت نسبت به زمان اخذ رتبه تغییری پیدا نکرده و ثابت باقی مانده باشد رتبه تمدید می شود اما اگر رشد شرکت پیمانکاری سیر منفی داشته باشد سطح رتبه نزول خواهد کرد .

اما اگر شرکت با ایجاد بستر مناسب زمینه رشد و پیشرفت شرکت را فراهم نموده باشد موفق به ارتقا رتبه خواهد شد .

ارتقای رتبه هنگامی اتفاق خواهد افتاد که شرکت با فراهم کردن فضای مناسب مانند افزایش و گسترش امکانات، بهبود و تقویت نیروی فنی و متخصص و نیز عقد قراردادهای متعدد و کلان شرایط ضروری به منظور ارتقای رتبه را فراهم نماید .

به گزارش ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” یکی از موارد مهم و قابل توجه در اخذ رتبه ۴ کاوش های زمینی میزان سابقه کاری مهندسین شرکت پیمانکار می باشد .

بنابراین هر چه میزان سوابق مهندسین امتیاز آور شرکت پیمانکار بالاتر باشد مقدار امتیاز مهندسی شرکت افزایش یافته و زمانی که شرکت پیمانکار جهت تشخیص صلاحیت رتبه بالاتر اقدام نماید نیازی به تامین امتیاز پرسنلی یا هیئت مدیره شرکت نخواهد بود .

همانطور که در بالا اشاره شد رشته تحصیلی مهندسین و افراد امتیاز آور شرکت می بایست مرتبط با موضوع فعالیت شرکت باشد .

 • مهندسی هیدرولوژی .
 • هیدروژئودزی .
 • آب های زیرزمینی .
 • مهندسی نفت (حفاری و بهره برداری) .
 • مهندسی ژئوفیزیک .
 • کارتوگرافی .

مطابق با آخرین گزارش تهیه شده از ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” یکی از مراحل مهم فرایند اخذ رتبه ۴ کاوش های زمینی تنظیم و ارائه مدارک مربوط به شرکت پیمانکاری متقاضی اخذ رتبه به سازمان های ذی صلاح می باشد .

این مدارک عبارتند از :

 • ارائه کد اقتصادی شرکت پیمانکاری متقاضی اخذ رتبه .
 • تنظیم و تحویل مدارک ثبتی شرکت پیمانکار متقاضی اخذ رتبه .

ارائه مدارک ثبتی شرکت پیمانکار متقاضی اخذ رتبه ۴ کاوش های زمینی به دو گونه است :

شایان تذکر می باشد که مدارک ثبتی قابل ارائه برای شرکت پیمانکار متقاضی اخذ رتبه ۴ کاوش های زمینی با نظر به نوع قالب شرکت به ثبت رسیده متفاوت می باشد به این صورت که برای شرکت های به ثبت رسیده در قالب شرکت های با مسئولیت محدود مدارک قابل ارائه به شرح ذیل است :

اساسنامه شرکت، تقاضا نامه شرکت، شرکت نامه، روزنامه رسمی تاسیس و تغییرات شرکت پیمانکاری .

مدارک لازم برای شرکت ثبت شده در قالب شرکت سهامی خاص نیز عبارت است از :

اساسنامه شرکت، اظهارنامه شرکت، روزنامه ی رسمی تاسیس و تغییرات شرکت .

 • کپی برابر اصل مدارک تحصیلی اعضای امتیازآور شرکت متقاضی اخذ رتبه ۴ کاوش های زمینی .
 • کپی تصاویر مدارک شناسایی تمامی سهامداران و اعضای هیئت مدیره شرکت که شامل (شناسنامه، کارت ملی و کارت پایان خدمت) می باشد .
 • کپی برابر با اصل تصویر صورت جلسه مربوط به تغییر سهام شرکت پیمانکاری .
 • تصویر تمام موافقت نامه های شرکت .
 • تنظیم آخرین اظهارنامه مالیاتی تسلیم شده از جانب شرکت پیمانکاری متقاضی اخذ رتبه ۴ کاوش های زمینی مرتبط با آخرین سال مالی قبل از تشکیل پرونده که به مهر و تایید سر ممیز مالیاتی مربوطه رسیده باشد .
 • ارائه سه نسخه از سربرگ شرکت .
 • ارائه تاییدیه کارکرد که از سوی دستگاه های اجرایی برای کارهای نیمه تمام صادر می گردد و یا مفاصاحساب بیمه که برای کارهای خاتمه یافته صادر می شود .
 • سوابق بیمه ای پرسنل شرکت متقاضی اخذ رتبه ۴ کاوش های زمینی که باید دارای تاریخ شروع و پایان دوران بیمه و نام بیمه گزار باشند .
 • گواهی اشتغال متناسب با رشته مورد درخواست با ذکر درخواست و ذکر تاریخ شروع و خاتمه فعالیت از سوی شرکت و یا شرکت هایی که در گواهی بیمه اعلام گشته اند .

اخذ رتبه به شکل روتین و معمول خود کاری پیچیده، با پروسه طولانی و وقت گیر است که از حوصله و تحمل بسیاری از متقاضیان خارج می باشد .

پیمانکاران متقاضی اخذ رتبه برای اخذ رتبه می بایست آشنایی کامل با ساز و کار های قانونی و آیین نامه های مصوب داشته و از کلیه ی مراحل انجام آن اطلاع کامل داشته باشند تا بتوانند به سهولت از عهده انجام کار بر بیایند .

اما کمتر کسی پیدا می شود که بتواند شرایط فوق را داشته و بدون دغدغه و برخورد با مشکل این فرایند را پشت سر بگذارد .

رفع این مشکل و تامین رضایت مراجعین محترم و رفاه حال ایشان ما را در اتخاذ تصمیمی مهم و کار ساز در این رابطه سوق داد تا آنجا که بر آن شدیم تا با استفاده از تجربیات خود و نیز کادر متخصص و توانمند مان در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” تلاشی مضاعف در این زمینه را به کار بسته و راهکاری عملی و مناسب برای این مشکل پیدا کنیم .

نتیجه این هم اندیشی و تلاش ارائه رتبه  در مدت زمان کوتاه تر و با هزینه ی نازل تر بود .

به این منظور با تشکیل کار گروه ویژه ای فرایند اخذ رتبه ۴ کاوش های زمینی را در پروسه ای ۴۵ روزه از زمان تحویل مدارک تا زمان اخذ رتبه ۴  کاوش های زمینی توسط مهندسین و کادر متخصص و ماهر خود ” در موسسه حقوقی مانا ثبت ” به اتمام می رسانیم .

ضمنا ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” با در اختیار داشتن مهندسین امتیاز آور و امتیاز ساز می تواند کادر مهندسین و پرسنل امتیاز آور شما را تکمیل نماید .

به منظور دریافت خدمات ویژه ما در این زمینه و کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” تماس حاصل فرمایید .

 

بنا به انچه که در گزارش ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” آمده است یکی دیگر از موارد لازم و مهم برای اخذ رتبه ۴ کاوش های زمینی شرایط مربوط به اعضای هیئت مدیره شرکت پیمانکار متقاضی اخذ رتبه می باشد .

شرایط فوق بر اساس آیین نامه های مصوب شده عبارت است از :

 1. مدرک تحصیلی مدیرعامل و حداقل دو سوم از اعضای هیئت مدیره شرکت حتما می بایست لیسانس و یا مقاطع بالاتر باشد .
 2. دو نفر از اعضای امتیازآور شرکت الزاما باید فارغ التحصیل یکی از رشته های مهندسی در حوزه رشته درخواستی برای اخذ رتبه ۴ کاوش های زمینی باشند .
 3. دو نفر از اعضا ی شرکت می بایست حداقل ۷ سال سابقه بیمه داشته باشند و یا اینکه شرکت پیمانکاری مذکور دارای مجموع امتیاز ۷۵۰ در زمینه کاوش های زمینی باشد .

ثبت شرکت ارزان، ثبت برند، ثبت اختراع، اخذ رتبه، ثبت طرح صنعتی، اخذ رتبه ۴ کاوش های زمینی ، اخذ ایزو و … از جمله خدمات قابل ارائه در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” می باشد .

با قدر دانی از همراهی و حسن توجه شما عزیزان .

” کاری از تیم پژوهشی مانا ثبت ” .

2 پاسخ ها
 1. اکبری

  سلام
  شرکت ما دارای دو رشته آب و تاسیسات تجهیزات با پایه ۵ میباشد
  حال سوال اینجا مطرح شده این است اگر درخواست گرید کاوش های زمینی با پایه ۵ شود مورد موافقت قرار میگیرد یا خیر
  ظاهرا گرید کاوش های زمینی با سایر گرید ها متفاوت است.

پاسخ بدهید