برای تماس ( کلیک کنید )
     ۰۹۱۲۵۴۵۳۱۵۰_۴۴۳۸۸۰۵۲ شنبه الی پنچ شنبه ساعت ۹ الی ۱۷تهران میدان توحید ابتدای خیابان ستارخان پلاک 81 طبقه دوم
     ۰۹۱۲۵۴۵۳۱۵۰_۴۴۳۸۸۰۵۲ شنبه الی پنچ شنبه ساعت ۹ الی ۱۷تهران میدان توحید ابتدای خیابان ستارخان پلاک 81 طبقه دوم
ثبت شرکت
اخذ رتبه
ثبت برند
اخذ رتبه 4 کشاورزی

 

اخذ رتبه ۴ کشاورزی

کشاورزی یکی از حوزه های بسیار مهم و با ارزش در هر کشور و برای هر ملتی می باشد .

تلاش برای توسعه این حوزه و رونق هر چه بیشتر آن موجب تقویت توان کشور و بی نیازی از سایر کشور ها می شود .

برای انجام پروژه های کلان مربوط به زیر ساخت های مورد نیاز در حوزه کشاورزی لازم است با استفاده از دانش به روز و امکانات پیشرفته و کادر متخصص وتحصیلکرده در این راه گام برداشت .

عموما انجام این پروژه های بزرگ به شرکت های پیمانکاری سپرده می شود .

به این صورت که با برگزاری مناقصه ها از شرکت های پیمانکاری فعال در حوزه مورد نظر برای بر عهده گرفتن پروژه در یک فضای رقابتی دعوت به عمل می آید .

شرکت ها با ارائه رزومه کاری و مدارک مربوط به شرکت آمادگی خود در انجام پروژه را اعلام می دارند .

نها های مسئول برگزاری مناقصه با بررسی مدارک شرکت ها که مهمترین آن رتبه اخذ شده می باشد و نیز شرایط آن بهترین و موفق ترین شرکت را به عنوان مجری پروژه انتخاب می نمایند .

اخذ رتبه 4 کشاورزی
اخذ رتبه ۴ کشاورزی

بر اساس پژوهش های ما در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی نهاد ریاست جمهوری مرجع اعطای رتبه به شرکت های پیمانکار متقاضی اخذ رتبه می باشد .

این سازمان با مد نظر قرار دادن معیار هایی همچون مبلغ پیشنهادی پیمانکار متقاضی جهت انجام پروژه، میزان توان فنی و سوابق کاری (نیروها و سوابق کاری آنها، تجربه ی کاری و توان مالی شرکت ) توان شرکت جهت اخذ رتبه را مورد ارزیابی قرار می دهد و پس از بررسی های لازم اعطای رتبه در سطوح مختلف و یا عدم اعطای آن را اعلام می دارد .

با توجه به نتایج بدست آمده از پژوهش های ما در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” می توان این چنین برداشت نمود که سازمان های مسئول اعطای رتبه به پیمانکاران متقاضی واجد شرایط (با توجه به قراردادها و امکانات و وافراد امتیاز آورشرکت ) آنها را در ۵ سطح از رتبه ۱ تا رتبه ۵ رتبه بندی می نمایند که به ترتیب رتبه ۱ دارای بالاترین و رتبه ۵  پایین ترین سطح می باشد .

شرکت های پیمانکاری متقاضی اخذ رتبه با فراهم نمودن شرایط و ایجاد بستر مناسب و نیز مدارک لازم نسبت به اخذ رتبه اقدام می نمایند .

در ابتدای امر رتبه ۵ پیمانکاری به آنان اعطا می گردد  مدت اعتبار مجوز اخذ گشته برای چهار سال می باشد .

پس از سپری شدن مدت تعیین شده پیمانکار می بایست نسبت به تمدید رتبه اخذ شده اقدام نماید .

موضوع این مقاله نحوه اخذ رتبه ۴ کشاورزی می باشد پس تا پایان آن ما را همراهی نمایید .

مراجع ذی ربط با بررسی شرایط موجود نسبت به تمدید رتبه ویا عدم تمدید آن تصمیم گیری می نمایند .

به گزارش ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” در فرایند بررسی اگر شرایط شرکت نسبت به زمان اخذ رتبه تغییری پیدا نکرده و ثابت باقی مانده باشد رتبه تمدید می شود اما اگر رشد شرکت پیمانکاری سیر منفی داشته باشد سطح رتبه نزول خواهد کرد .

اما اگر شرکت با ایجاد بستر مناسب زمینه رشد و پیشرفت شرکت را فراهم نموده باشد موفق به ارتقا رتبه خواهد شد .

ارتقای رتبه هنگامی اتفاق خواهد افتاد که شرکت با فراهم کردن فضای مناسب مانند افزایش و گسترش امکانات، بهبود و تقویت نیروی فنی و متخصص و نیز عقد قراردادهای متعدد و کلان شرایط ضروری به منظور ارتقای رتبه را فراهم نماید .

بنا به دست آوردهای ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” از تحقیقات گسترده در حوزه اخذ رتبه یکی از مهمترین مواردی که متقاضیان اخذ رتبه در هر سطحی باید مد نظر قرار دهند موضوع فعالیت آنها می باشد چرا که موضوع فعالیت آنها حتما بایستی با زمینه مورد تقاضا برای اخذ رتبه سنخیت داشته باشد .

موضوع فعالیت شرکت متقاضی اخذ رتبه ۴ کشاورزی عبارت است از :

جنگل‌داری، درخت کاری، بهسازی و اصلاح اراضی، آبخیز داری و آبخوان داری، مالچ ‌پاشی و تثبیت شن روان، عملیات راه‌ زراعی، کاشت و برداشت محصولات عمده و استراتژیک، مرتع‌ داری، ایجاد مراتع دست کاشت، ایجاد فضای سبز و نگهداری آن، امور دامپروری شامل (طیور، گاوداری، زنبورداری و گوسفند داری)، شیلات و آبزیان و نظایر آن می‌باشد .

مطابق با تحقیقات ما در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” با توجه به رعایت سلسله مراتب اداری و پشت سر گذاشتن مراحل مختلف آن و بوروکراسی های موجود متقاضیان اخذ رتبه ۴ کشاورزی جهت اخذ رتبه ملزم به ارائه مدارکی به ارگان های ذی ربط می باشند که این مدارک عبارت است از :

 • کد اقتصادی شرکت پیمانکاری .
 • تنظیم و تحویل مدارک ثبتی شرکت مورد نظر از جانب پیمانکار متقاضی .

مدارک ثبتی شرکت پیمانکار متقاضی اخذ رتبه ۴ کشاورزی عبارت است از :

مدارک ثبتی شرکت پیمانکار متقاضی اخذ رتبه ۴ کشاورزی با توجه به نوع قالب شرکت به ثبت رسیده متفاوت می باشد به این شکل که برای شرکت های به ثبت رسیده در قالب شرکت های با مسئولیت محدود مدارک ذیل قابل ارائه خواهد بود :

اساسنامه شرکت، تقاضا نامه شرکت، شرکت نامه، روزنامه رسمی تاسیس و تغییرات شرکت پیمانکاری .

مدارک مورد نیاز برای شرکت ثبت شده در قالب شرکت سهامی خاص نیز عبارت است از :

اساسنامه شرکت، اظهارنامه شرکت، روزنامه ی رسمی تاسیس و تغییرات شرکت .

 • کپی برابر اصل مدارک تحصیلی اعضای امتیازآور شرکت متقاضی اخذ رتبه ۴ کشاورزی  .
 • کپی تصویر مدارک شناسایی تمامی سهامداران و اعضای هیئت مدیره شرکت اعم از شناسنامه، کارت ملی و کارت پایان خدمت .
 • کپی برابر با اصل شده تصویر صورت جلسه مربوط به تغییر سهام شرکت پیمانکاری .
 • تصویر تمام موافقت نامه های شرکت تهیه و ارائه گردد .
 • ارائه آخرین اظهارنامه مالیاتی تسلیم شده از جانب شرکت پیمانکاری متقاضی اخذ رتبه ۴ کشاورزی مرتبط با آخرین سال مالی قبل از تشکیل پرونده که به مهر و تایید سر ممیز مالیاتی مربوطه رسیده باشد .
 • سه نسخه از سربرگ شرکت باید ارائه شود ارائه تاییدیه کارکرد که از سوی دستگاه های اجرایی برای کارهای نیمه تمام صادر می شود و یا مفاصاحساب بیمه که برای کارهای خاتمه یافته صادر می گردد .
 • سوابق بیمه ای پرسنل شرکت متقاضی اخذ رتبه ۴ کشاورزی که باید حاوی تاریخ شروع و پایان دوران بیمه و نام بیمه گزار باشند .
 • ارائه گواهی اشتغال مرتبط با رشته مورد درخواست با ذکر درخواست و ذکر تاریخ شروع و خاتمه فعالیت از سوی شرکت و یا شرکت هایی که در گواهی بیمه اعلام شده اند .

به گزارش ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” یکی از موارد مهم و قابل توجه در اخذ رتبه ۴ کشاورزی میزان سابقه کاری مهندسین شرکت پیمانکار می باشد .

بنابراین هر چه میزان سوابق مهندسین امتیاز آور شرکت پیمانکار بالاتر باشد مقدار امتیاز مهندسی شرکت افزایش یافته و زمانی که شرکت پیمانکار جهت تشخیص صلاحیت رتبه بالاتر اقدام نماید نیازی به تامین امتیاز پرسنلی یا هیئت مدیره شرکت نخواهد داشت .

همانطور که در بالا اشاره شد رشته تحصیلی مهندسین و افراد امتیاز آور شرکت می بایست مرتبط با موضوع فعالیت شرکت داشته باشد .

به گزارش ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” رشته های تحصیلی مورد تایید برای اخذ رتبه ۴ کشاورزی عبارت است از :

 • مهندسی کشاورزی .
 • محیط زیست .
 • منابع طبیعی .
 • عمران آب .
 • مهندسی کشاورزی گرایش آب .
 • مهندسی ساختمان و تاسیسات کشاورزی .
 • اکولوژی بهسازی  .
 • بهداشت محیط .
 • مهندسی ماشین آلات کشاورزی  .
 • مهندسی صنایع غذایی .
 • منابع طبیعی گرایش صنایع چوب و کاغذ .
 • آبیاری و آبادانی .
 • بهره برداری از منابع آب، شبکه های آبیاری و زهکشی .

بسیاری از پیمانکاران متقاضی اخذ رتبه در تمامی سطوح آن از پروسه طولانی و وقت گیر و در عین حال پیچیده آن ناراضی بوده و شکایت دارند تا آنجا که از اخذ رتبه و یا تمدید و ارتقای آن چشم پوشی می کنند .

بنابراین حل این مشکل ما را بر آن داشت تا با استفاده از تجربیات خود و نیز کادر متخصص و توانمندمان در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” تلاشی مضاعف در این زمینه را آغاز نموده و راهکاری عملی و مناسب برای این مشکل بیابیم .

ما حصل این همکاری و کوشش ارائه رتبه  در زمانی کوتاه تر و با هزینه ی کمتر بود .

به این منظور با تشکیل کار گروه ویژه ای فرایند اخذ رتبه ۴ کشاورزی را در پروسه ای ۴۵ روزه از زمان تحویل مدارک تا زمان اخذ رتبه ۴ کشاورزی توسط مهندسین و کادر متخصص و ماهر خود به اتمام می رسانیم .

ضمنا ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” با در اختیار داشتن مهندسین امتیاز آور و امتیاز ساز می تواند کادر مهندسین و پرسنل امتیاز آور شما را تکمیل نماید .

به منظور دریافت خدمات ویژه ما در این زمینه و کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” تماس حاصل فرمایید .

 

بنا به انچه که در ضوابط و قوانین مصوب شده از جانب نهاد های ذی ربط آمده است متقاضی اخذ رتبه ۴ کشاورزی علاوه بر مدارک و شرایطی که می بایست برای شرکت پیمانکاری خویش فراهم نماید در خصوص اعضای هیئت مدیره شرکت خویش نیز می بایست اصول و مقررارتی را مورد توجه قرار داده و در چارچوب آن عمل نماید که این شرایط عبارتند از :

بر اساس پژوهش های ما در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” مدرک تحصیلی مدیرعامل و حداقل دو سوم از اعضای هیئت مدیره شرکت حتما می بایست لیسانس و یا مقاطع بالاتر باشد .

دو نفر از اعضای امتیازآور شرکت الزاما باید فارغ التحصیل یکی از رشته های مهندسی در حوزه رشته درخواستی برای اخذ رتبه ۴ کشاورزی باشند .

ضمنا دو نفر از اعضا ی شرکت می بایست حداقل ۷ سال سابقه بیمه داشته باشند و یا اینکه شرکت پیمانکاری مذکور دارای مجموع امتیاز ۷۵۰ در زمینه کشاورزی باشد .

 

” موسسه حقوقی مانا ثبت ” یکی از معتبرترین مراکز ثبتی با در اختیار داشتن کادری مجرب و توانمند در زمینه ثبت شرکت ارزان، ثبت اختراع، ثبت برند، اخذ ایزو، اخذ رتبه، اخذ رتبه ۴ کشاورزی وغیره … به فعالیت می پردازد و آماده ارائه خدمات و مشاوره به هم میهنان ارجمند درسراسرایران عزیز می باشد .

با سپاس و قدردانی  فراوان از همراهی شما کاربران عزیز که حضورتان موجب دلگرمی می باشد و ما را به تلاش بیشتر در راه خدمت رسانی به شما سوق می دهد.

” کاری از تیم پژوهشی مانا ثبت ” .

پاسخ بدهید