۰۹۱۲۵۴۵۳۱۵۰_۴۴۳۸۸۰۵۲ شنبه الی پنچ شنبه ساعت ۹ الی ۱۷تهران میدان توحید ابتدای خیابان ستارخان پلاک 81 طبقه دوم
     ۰۹۱۲۵۴۵۳۱۵۰_۴۴۳۸۸۰۵۲ شنبه الی پنچ شنبه ساعت ۹ الی ۱۷تهران میدان توحید ابتدای خیابان ستارخان پلاک 81 طبقه دوم
ثبت شرکت
اخذ رتبه
ثبت برند
ثبت برند لباس

ثبت برند لباس

خوشحالیم ؛ پس از مدت کوتاهی وقفه در ارائه مقالات آموزشی ، بار دیگر افتخار گردآوری و تهیه مقاله ای کاربردی جهت استفاده شما عزیزان را دارا می باشیم.
موضوع این مقاله تیم پژوهشی مانا ثبت ؛ مبحثی به نام ثبت برند لباس می باشد که دارای اهمیت ویژه ای در کسب و کار حوزه پوشاک می باشد.
ثبت برند لباس همانند ثبت تمامی نشانی و علائم تجاری دارای روند حقوقی و مراحل اداری مشخصی می باشد که تیم پژوهشی مانا ثبت ، در نظر دارد با تشریح کامل این موارد ، گام مهمی در جهت اطلاع مندی مخاطبان خود سازد.
در مقالات قبلی مانا ثبت ؛ به طور مفصل از اهمیت ، شرایط و روند حقوقی ثبت برند صحبت شد که در صورت تمایل شما می توانید با بازدید از قسمت های دیگر وب سایت مانا ثبت از این مقالات دیدن فرمایید.
یکی از بازارهای همیشه داغ کشورمان ایران و تمامی کشورهای دنیا ، بازار لباس و پوشاک می باشد که هیچ وقت از رونق نمی افتد و با تمامی مشکلات اقتصادی ، مردم دست از خرید لباس بر نمی دارند.
بازار لباس و به طور کلی پوشاک دارای ظرفیت مالی عظیمی می باشد که این مهم جذابیت را برای فعالان این عرصه فراهم می سازد که تلاش های ویژه ای در جهت کسب سهم بیشتری از سبد خرید مردم داشته باشند.
در تمامی دنیا ؛ شاهد فعالیت کمپانی های بزرگ پوشاک با گردش مالی بسیار زیاد می باشیم و امروزه این کمپانی ها با استفاده از برنامه ریزی های مختلف و توسعه مبحث برندینگ ، همچون غولی در عرصه های اقتصادی می درخشند.

ثبت برند لباس
ثبت برند لباس

کشور ما ایران نیز با همه ضعف های ساختاری ؛ در عرصه ثبت برند لباس فعالیت های شایان به ذکری داشته است و امروزه صدها برند معتبر لباس در ایران فعالیت می نمایند.
اگر شما هم یکی از تولید کنندگان و فعالان عرصه پوشاک می باشید و از کیفیت اجناس و رقابت پذیری اجناس خود مطمئن هستید ، فرصت را از دست ندهید و با طراحی برند مختص لباس تولیدی خود ، اقدام به ثبت برند لباس و توسعه مباحث برندینگ نمایید.
توجه داشته باشید که ؛ طراحی برند و ثبت برند لباس دو مقوله جداگانه ای در عرصه برندینگ می باشد و نخستین گام های توسعه برند لباس مورد نظر می باشد و جهت برندسازی میبایست از ابعاد و برنامه های ویژه ای بهره گیری شود که در چارچوب مقاله ثبت برند لباس نمی گنجد.
توجه داشته باشید که ؛ ثبت برند لباس زمینه ساز تثبیت لباس در بازار و به موازات آن ، افزایش تقاضا و فروش می شود.
ثبت برند لباس موجبات افزایش اعتبار لباس و نوعی بازاریابی برندینگ محسوب می شود که در زمینه های مختلف تبلیغاتی کاربرد ویژه ای دارد.
برند به نام و یا عبارت و هر گونه طرح و نمادی اطلاق می شود که نماینده و وجه تمایز یک خدمت یا محصول در بازار اقتصادی و حتی غیر اقتصادی باشد.
مرجع ثبت برند لباس ، اداره ثبت اسناد و املاک کشور می باشد که پس از بررسی مدارک و شرایط متقاضی ثبت برند لباس توسط کارشناسان این اداره ، مراحل اداری و ثبتی برند صورت می پذیرد.

جهت ثبت برند لباس و هرگونه علائم تجاری میبایست در گام نخست به سامانه اینترنتی http://ip.ssaa.ir/BSigns/New.aspx مراجعه نموده و اطلاعات مورد نیاز را کامل فرمایید. همچنین در قسمت هایی از این سامانه میبایست مدارک مورد نیاز را بارگذاری نمایید و پس از اتمام این اقدامات ، سامانه یک کد رهگیری یا پیگیری منحصر به فرد به متقاضی اختصاص می دهد که عملکرد این کد جهت پیگیری مراحل اداری یا ویرایش اطلاعات وارد شده می باشد.

برخی از اطلاعات و مدارک کلی موردنیاز جهت ثبت برند لباس عبارتند از :
الف. اشخاص حقیقی :
• مشخصات شناسایی متقاضی ثبت برند لباس اعم از ؛ کارت ملی ، شناسنامه ، کارت پایان خدمت یا معافیت دائم.
• مشخصات پستی متقاضی اعم از ؛ نشانی محل سکونت ، کد پستی و شماره تماس.
• کارت بازرگانی متقاضی ( در صورتی که در طراحی و نوشتار برند یا لوگو از حروف یا اعداد لاتین استفاده شود.)
• جواز تاسیس
• پروانه بهره برداری
• پروانه ساخت
• مجوزهای مورد نیاز از دستگاه های دولتی یا ارگان های قضایی.
ب. شخصیت حقوقی :
• مشخصات شناسایی اعم از ؛ نام شرکت ، شناسه ملی ، کد اقتصادی و شماره ثبت.
• نوع شخصیت حقوقی و محل ثبت.
• مشخصات شغلی و کسب و کار همچون ؛ رشته فعالیت و توضیح مختصری از نوع فعالیت.
• نشانی و اطلاعات تماس شخصیت حقوقی متقاضی ثبت برند لباس.
• آگهی تاسیس در روزنامه رسمی.
• آگهی آخرین تغییرات شرکت در روزنامه رسمی.
• کارت بازرگانی در صورت استفاده از اعداد و حروف لاتین.
• پروانه بهره برداری
• پروانه ساخت
• مجوز فعالیت از دستگاه های ذی ربط

پس از تکمیل اطلاعات و بارگذاری مدارک مذکور و دریافت کد رهگیری ؛ کارشناسان اداره ثبت و اسناد کشور با بررسی مدارک و اطلاعات وارده اقدام به تایید یا درخواست اصلاح مدارک می نمایند و پس از تایید نهایی ، دو نسخه از قرارداد مربوط به ثبت برند لباس به نشانی متقاضی ارسال می گردد و متقاضی پس از تکمیل و امضاء قرارداد ، اقدام به مراجعه حضوری به اداره ثبت منطقه خود می نماید و با پرداخت حق الثبت برند و دیگر پرداختی های مورد نیاز ، اقدام به ثبت برند لباس مورد نظر می نماید.
توجه داشته باشید که ؛ به دلیل برخی روندهای پیچیده حقوقی در طی ثبت برند لباس ، بسیاری از متقاضیان ثبت برند لباس این روند را به نماینده حقوقی و یا مؤسسات حقوقی معتبر همچون مانا ثبت می سپارند که در صورت این کار ، میبایست وکالت نامه رسمی به مدارک مذکور ضمیمه گردد.
نکته : طبق مقررات ؛ از زمان آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از ۲ سال گذشته باشد.
توجه داشته باشید که ؛ در بحث ثبت برند لباس موضوع اولویت ثبت و حقوق انحصاری دارای اهمیت خاصی می باشد و میبایست این مباحث به دقت انجام پذیرد.
در طراحی برند نیز ، ممیزی های خاصی در نام مربوطه و شکل برند یا لوگو حائز اهمیت است که در مقالات قبلی تیم پژوهشی مانا ثبت به صورت کامل به این مفاهیم پرداخته شده است.
لازم به ذکر است که ؛ طرح برند پیشنهادی میبایست در قالب طرح گرافیکی به صورت واضح به اداره ثبت تسلیم گردد.
پس از انتشار آگهی رسمی ثبت برند ، اشخاصی که به برند یا علامت مورد نظر اعتراض دارند این فرصت را دارند که اقدام به تسلیم شکایت به اداره ثبت نمایند و این اداره با بررسی شکایت و مستندات ارائه شده اقدام به رد یا تایید شکایت می نماید.
قانونگذار پیشبینی نموده است که ؛ در صورت عدم رویت آگهی ثبت برند لباس توسط معترضان ، حداکثر به مدت ۳ سال پس از ثبت برند لباس حق اعتراض محفوظ می باشد.

با تشکر و قدردانی از مطالعه این مقاله که کاری از تیم پژوهشی مانا ثبت بوده است ؛در صورت وجود هر گونه ابهام و سوالی با کارشناسان مانا ثبت تماس حاصل فرموده و ضمن دریافت مشاوره های رایگان ، از شرایط همکاری با مؤسسه حقوقی مانا ثبت آگاه شوید.
شایان به ذکر است که ؛ مؤسسه حقوقی مانا ثبت با استفاده از کارشناسان متخصص و مجرب حقوقی و مالی اقدام به ارائه خدماتی همچون ؛ ثبت برند ، ثبت اختراع ، ثبت شرکت ، اخذ رتبه و… به بهترین نحو ممکن و در سریع ترین زمان ممکن می نماید.
“با آرزوی توفیق روزافزون برای شما سروران.”
” پروتکل ثبت شرکت ارزان ؛ خدمت نوین از مانا ثبت”

پاسخ بدهید