۰۹۱۲۵۴۵۳۱۵۰_۴۴۳۸۸۰۵۲ شنبه الی پنچ شنبه ساعت ۹ الی ۱۷تهران میدان توحید ابتدای خیابان ستارخان پلاک 81 طبقه دوم
     ۰۹۱۲۵۴۵۳۱۵۰_۴۴۳۸۸۰۵۲ شنبه الی پنچ شنبه ساعت ۹ الی ۱۷تهران میدان توحید ابتدای خیابان ستارخان پلاک 81 طبقه دوم
ثبت شرکت
اخذ رتبه
ثبت برند
ثبت برند محصولات کشاورزی

ثبت برند محصولات کشاورزی

خوشحالیم بار دیگر و پس از وقفه کوتاهی در خدمت شما هستیم و پیرو مقالات قبلی آموزشی که خدمت شما سروران ارائه دادیم ، این بار با مقاله ای تحت عنوان ثبت برند محصولات کشاورزی با شما ارتباط برقرار می نماییم.
در این مقاله ( ثبت برند محصولات کشاورزی ) ضمن بررسی اجمالی مزایا و ضرورت های ثبت برند محصولات کشاورزی به روند حقوقی و مدارک مورد نیاز در جهت ثبت برند محصولات کشاورزی می پردازیم و چالش های این حوزه را به کنکاش می گذاریم.
قبل از شروع مقاله می بایست اشاره داشته باشم که ؛ تیم پژوهشی مانا ثبت مقاله مفصل و ویژه ای در خصوص ثبت برند که یکی از خدمات اصلی موسسه حقوقی مانا ثبت می باشد را در فرصت های قبلی ارائه داده است که شما می توانید از قسمت ثبت برند در صفحه اصلی وب سایت مانا ثبت از این مقاله و همچنین مقاله ای تحت عنوان ثبت شرکت کشاورزی استفاده نمایید.
خب! بد نیست مقاله ثبت برند محصولات کشاورزی را با یک سوال عمومی و جالب آغاز نماییم!
** ثبت برند محصولات کشاورزی برای کسب و کارهای این حوزه در چه حد ضروری تلقی می شود؟
بدون شک پاسخ این سوال و سوالاتی از این دست در یک کلمه و یک جمله کوتاه بیهوده به نظر می رسد!
در همه جای دنیا خانواده ها و مردم در اولویت بندی واجبات زندگی بر حسب میزان درآمد و ورودی مالی خود ، بحث خوراک و مواد غذایی را در اولویت خود قرار می دهند و در مرحله بعد به نیازهایی مثل پوشاک ، مسکن و بحث پس انداز پاسخ می دهند.
بنابراین بازار محصولات غذایی و محصولات کشاورزی بازاری همیشه داغ و پررونق می باشد و با گسترش اطلاعات مردم در زمینه مواد غذایی و تاثیری که در سلامت انسان ها دارد ؛ مردم اصطلاحا با چشم باز اقدام به خرید می کنند!
این یعنی چه؟ این بدین معنی است که ؛ مردم بر حسب کیفیت و سلامت محصولات غذایی و کشاورزی ، بین دو برند مختلف تفاوت قائل می شوند و در سبد خرید خود محصولی را بر می گزینند که ؛ دارای اعتبار ، کیفیت و سلامت بالاتری باشد!
اینجاست که مبحث برند و برندسازی نقش پررنگ تری به خود می گیرد و با این عبارت مواجه می شویم :
” مردم برندهای خوب و بد را هیچگاه فراموش نمی کنند!”
علاوه بر مبحث بازاریابی و نقش حیاتی که برند در توسعه کسب و کارها و به طور ویژه ؛ کسب و کارهای مربوط به محصولات کشاورزی ایفا می کند ، ثبت برند کشاورزی دارای مزایا و امتیازات حقوقی می باشد.

ثبت برند محصولات کشاورزی
ثبت برند محصولات کشاورزی

به تعبیر بسیاری از کارشناسان ؛ برند همچون شناسنامه یک محصول عمل می کند و می بایست در انتخاب ماهیت برند هر کسب و کار توجه ویژه ای به همه جوانب امر نماییم!
طبق قانون کشورمان ؛ ثبت برند برای محصولات ذیل به دلیل اهمیتی که در سلامت و ایمنی مردم دارد الزامی می باشد :
۱- داروهای اختصاصی ( اصطلاحا ؛ سپسیالتیه ) مورد استفاده درمانی و پزشکی که با نسخه پزشک یا بدون نسخه پزشک به مصرف مردم می رسد.
۲- مواد غذایی که در بسته بندی هایی در ظروف و با نام اختصاصی به بازار عرضه می شود اعم از ؛ کنسروهای مواد غذایی ، آردهای ویژه ، چای های گوناگون ، شکلات ، آب نبات ، پنیر، شیر، مربا ، ترشی ، کره و روغن های مختلف و دیگر محصولات از این دست.
۳- آب های معدنی یا آب های موسوم به گازدار، شربت آب های میوه که تحت عنوان و بسته بندی مشخصی به به بازار فروش عرضه و روانه می گردد.
۴- وسایل آرایش و موادی که برای استفاده مستقیم بر روی بدن انسان کاربرد دارد مثل ؛ صابون ، خمیر ، پودر ، محلول عطریات ، ادکلن و پماد و…
همچنین ثبت برند کشاورزی در خصوص محصولات کشاورزی که از خارج از کشور وارد ایران می شود نیز الزامی می باشد و در بسته بندی محصول مورد نظر بایستی ؛ اسم تجاری و نشانی سازنده ی جنس با قید کشور مبدا و شماره ثبت علامت در ایران درج گردد.
طبق قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران ؛ هر فرد اعم از حقیقی یا حقوقی (شرکت یا شخص) مدارکی مبنی بر تولید ، توزیع ، بسته بندی ، خرید و فروش و یا واردات و صادرات کالا) و یا مدارکی دال بر فعالیت کردن در حوزه خدماتی مشخص داشته باشد قادر است در همان حوزه مربوطه تقاضای ثبت نام و لوگوی خود را به ثبت برساند.
به گزارش تیم پژوهشی مانا ثبت ؛ مرجع رسیدگی و ثبت برند محصولات کشاورزی اداره ثبت و اسناد کشور می باشد و این اداره با بررسی مدارک مربوطه و توجه به جوانب مختلف حقوقی ، اقدام به تایید یا رد درخواست متقاضی ثبت برند محصولات کشاورزی می نماید.
مدارک مورد نیاز در جهت ثبت برند محصولات کشاورزی عبارتند از :
۱- تصویر شناسنامه و کارت ملی و همچنین کارت پایان خدمت یا معافیت دائم برای آقایان شرکا.
۲- تصویر آگهی تاسیس و آگهی آخرین تغییرات شرکت ( در صورت وجود).
۳- در صورتی که مراحل اداری و حقوقی ثبت برند محصولات کشاورزی از طرف مؤسسات حقوقی مجاز با کد ثبتی( مثل مؤسسه حقوقی مانا ثبت) انجام می پذیرد بایستی وکالت نامه رسمی ضمیمه پرونده گردد.
۴- مدل گرافیکی یا یا تصویر از علامت مورد نظر درخواستی حداکثر در ابعاد ده در ده سانتی متر.
۵- در شرایطی که علامت و برند مورد نظر به گونه سه بعدی می باشد بایستی ارائه علامت به صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دو بعدی به طرزی که از شش زاویه مختلف تهیه شوند و در کل یک نمونه واحد و متمایز را تشکیل دهند.
۶- مدارک مربوط به اخذ مجوز از دستگاه های ذی ربط بنا بر نوع محصول.
۷- تصویر کارت بازرگانی شرکت یا شخص حقیقی .
۸- مهر شرکت.
۹- و مدارک دیگر…

طبق مقررات ؛ مدت اعتبار برند محصولات کشاورزی ده سال می باشد و این مدت اعتبار قابل تمدید می باشد.
نکته : در صورتی که پس از ۶ ماه از زمان اتمام اعتبار برند ، صاحب برند اقدام به تمدید اعتبار برند خود ننماید ، بایستی مجددا اقدام به ثبت برند خود نماید.

روند حقوقی و اداری ثبت برند محصولات کشاورزی به گونه ای می باشد که نیازمند استفاده از افراد متخصص و حقوقدانان مجرب می باشد و به همین منظور ؛ موسسه حقوقی مانا ثبت مفتخر می باشد که ؛ با استخدام کارشناسان حقوقی و مالی متخصص و متعهد ، مراحل ثبت برند را در کم ترین زمان ممکن و به بهترین نحو ممکن انجام می دهد.
همچنین ؛ جهت آسوده خاطر نمودن متقاضیان محترم ، مؤسسه حقوقی مانا ثبت با تصویب سند پروتکل ثبت شرکت ارزان که برای اولین بار در کشورمان ایران محقق شده است ؛ شفافیت مالی در بحث تعرفه ها و کارمزدها و تقلیل هزینه تمام شده ثبت برند محصولات کشاورزی را به نحو ایده آل فراهم کرده است.
لذا ؛ متقاضیان محترم می توانند با برقراری ارتباط از طریق پل های ارتباطی مؤسسه حقوقی مانا ثبت که در وب سایت این مؤسسه درج شده است با کارشناسان مؤسسه ارتباط برقرار کرده و ضمن برخورداری از مشاوره رایگان از شرایط همکاری در زمینه ثبت شرکت و اخذ رتبه و… مطلع شوند.
با تشکر و قدردانی از مطالعه این مقاله که کاری از تیم پژوهشی مانا ثبت بوده است ، خواهشمندم در صورت هرگونه ابهام ، انتقاد و یا سوالی با ما تماس بگیرید.
” کاری از تیم پژوهشی مانا ثبت”
” پروتکل ثبت شرکت ارزان ؛ خدمتی نوین از مانا ثبت”

پاسخ بدهید