۰۹۱۲۵۴۵۳۱۵۰_۴۴۳۸۸۰۵۲ شنبه الی پنچ شنبه ساعت ۹ الی ۱۷تهران میدان توحید ابتدای خیابان ستارخان پلاک 81 طبقه دوم
     ۰۹۱۲۵۴۵۳۱۵۰_۴۴۳۸۸۰۵۲ شنبه الی پنچ شنبه ساعت ۹ الی ۱۷تهران میدان توحید ابتدای خیابان ستارخان پلاک 81 طبقه دوم
ثبت شرکت
اخذ رتبه
ثبت برند

ثبت شرکت بازیافت و پسماند

خداوند را شاکریم که بار دیگر توفیقی به ما عنایت فرموده که با مقاله ای دیگر از سری مقالات آموزشی حوزه ثبت شرکت ، اخذ رتبه و… در خدمت شما باشیم.
بنا بر درخواست های یکی از هموطنان محترم و همچنین ضرورت های موجود در بحث بازیافت و پسماند ، این بار با مقاله ای تحت عنوان ثبت شرکت بازیافت و پسماند در خدمت شما هستیم.
در این مقاله ( ثبت شرکت بازیافت و پسماند) علاوه بر بررسی ضرورت های عصر امروز در باب توجه به موضوع بازیافت و پسماند به روند حقوقی ثبت شرکت بازیافت و پسماند و همچنین مدارک مورد نیاز در جهت ثبت این دست از شرکت ها خواهیم پرداخت و در انتها بستری امن و مناسب در جهت ثبت شرکت بازیافت و پسماند را که با کم ترین هزینه و مطمئن ترین ابعاد حقوقی می باشد به شما معرفی می نماییم.
بازیافت چیست؟
بدون شک برای بارها و بارها واژه بازیافت را شنیده اید و از مزایا و ضرورت های توجه به بازیافت آشنا هستید.
بازیافت در مفهوم کلی به این مفهوم می باشد که ؛ آماده سازی مواد برای استفاده دوباره.
مواد مختلفی دارای قابلیت بازیافت می باشند که از مهم ترین آن ها می توانیم به آهن آلات ، پلاستیک ، شیشه ، کاغذ ، آشغال و… اشاره داشته باشیم.
امروزه با گسترش نیازهای انسان ها و محدودیت منابع چاره ای جزء استفاده از ظرفیت های حداکثری مواد نمی باشد که مبحث بازیافت نیز در صدر برنامه های این حوزه قرار می گیرد.
از سوی دیگر با موضوع چالش انگیز و خطرناکی به نام پسماند رو به رو هستیم که متاسفانه در کشور ما برای حل این معضل راه حل اساسی و علمی در نظر گرفته نشده و با اینکه کشورهای توسعه یافته سالهای سال است این معضل خطرناک را به عنوان فرصتی شیرین تبدیل کرده اند ولی مسئولین کشور ما در خوابی عمیق به سر می برند. البته نباید بی انصافی کرد و بایستی به نیمه پر لیوان نیز توجه داشت ؛ الحمد الله و با همت برخی مسئولین خدوم کشورمان در برخی از کلان شهرها تکنولوژی هایی مدرن و بعضا نوآورانه در خصوص تبدیل پسماند ها و مواد غیر قابل استفاده به انرژی های قابل استفاده لحاظ گردیده است.
به طور مثال با تلاش ها و خدمات ارزشمند شهردار سابق پایتخت ؛ دستگاه های پیشرفته و تکنولوژی های مدرنی در جهت تبدیل پسماند ها و زباله ها به انرژی برق صورت گرفته و به اذعان این انسان شریف بخشی از برق مصرفی کلان شهر تهران از طریق بازیافت زباله ها و پسماندها تامین می گردد.
از سوی دیگر ؛ پسماند های خطرناکی مثل ؛ پسماندهای بیمارستانی ، صنایع پتروشیمی ، کارخانه ها ، زباله های الکترونیکی و… دارای خطرهای غیرقابل جبرانی برای سلامتی انسان ها و محیط زیست می باشند و عدم توجه به نابودی این پسماند ها با روش های کنترل شده و صحیح موجبات فاجعه های بزرگ می شود.
خوشبختانه در این زمینه نیز اقدامات مثبتی صورت گرفته و همه روزه شاهد برخورد قاطع ارگان های مسئول با متخلفین می باشیم.
ثبت شرکت بازیافت و پسماند یکی از شیوه های ورود به حوزه بازیافت و پسماند می باشد و به دلیل نیاز مبرم کشور به صنایع و تجهیزات بازیافت و کنترل پسماند ، بازار مالی خوبی در انتظار فعالان این حوزه است.

ثبت شرکت بازیافت و پسماند
ثبت شرکت بازیافت و پسماند

در نظر داشته باشید که صنایع بازیافت قادر به تبدیل زباله ها و پسماندها به سوخت های پاک ، کمپوست ها و مواد قابل استفاده می باشند و با تعیین استراتژی حساب شده از جانب فعالان این حوزه ، نوید رشد اقتصادی و موفقیت قصه های دور از دسترس نیست.
خوشبختانه دولت نیز در جهت حمایت از سرمایه گذاران صنعت بازیافت و کنترل پسماند ، اقدام به اعطای تسهیلات کم بهره ، معافیت های مالی ، امتیازات حقوقی و … نموده است که انگیزه سرمایه گذاران و علاقه مندان این زمینه را دوچندان کرده است.
به گزارش تیم پژوهشی مانا ثبت ؛ ثبت شرکت بازیافت و پسماند در قالب های مختلف تعیین شده در قانون تجارت ایران اعم از ؛ سهامی عام ، تضامنی ، سهامی خاص ، با مسئولیت محدود ، تعاونی و… امکان پذیر می باشد ولی ثبت شرکت بازیافت و پسماند در قالب سهامی خاص متداول تر می باشد.
مؤسسه حقوقی مانا ثبت با استخدام حقوقدانان متخصص و مجرب و ایجاد شفایت هزینه ها و ابهام زدایی تعرفه های خدماتی در باب ثبت شرکت (بازیافت و پسماند) و خدمات دیگر مؤسسه ، گامی مهم در جهت حمایت از هموطنان محترم برداشته است.

ثبت شرکت بازیافت و پسماند به صورت شرکت سهامی خاص دارای روند و مناسبات حقوقی مشخصی می باشد که به صورت مفصل در طی مقاله ای به آن پرداخته ایم ( شما جهت مطالعه مقاله ثبت شرک سهامی خاص می توانید به بخش های دیگر وب سایت مانا ثبت مراجعه فرمایید.) و در این جا به برخی از جزئیات حقوقی مهم آن می پردازیم :
۱- ثبت شرکت بازیافت و پسماند در چارچوب سهامی خاص نیازمند حداقل شرکا به تعدا ۳ نفر می باشد.
۲- حداقل سرمایه اولیه در باب ثبت و تاسیس شرکت سهامی خاص یک میلیون ریال ( معادل صد هزار تومان) می باشد.
۳- حداقل به میزان ۳۵ درصد سرمایه اولیه بایستی در نزد حساب بانکی منتصب به شرکت سپرده گذاری شود.
۴- در نام گذاری شرکت علاوه بر رعایت مفاد عمومی و ممیزی ها بایستی قید عبارت سهامی خاص صورت پذیرد.
۵- تعیین دو بازرس جهت نظارت بر فعالیت شرکا و امور شرکت الزامی می باشد.
مدارک مورد نیاز در جهت ثبت شرکت بازیافت و پسماند در قالب سهامی خاص عبارتند از :
۱- تصویر مدارک شناسایی شرکا و بازرسین اعم از ؛ شناسنامه ، کارت ملی و کارت پایان خدمت یا معافیت دائم برای مردها.
۲- گواهی عدم سوء پیشینه کیفری شرکا و بازرسین که شما می توانید از طریق پلیس۱۰+ اقدام به اخذ آن نمایید.
۳- اساسنامه تعیین شده شرکت.
۴- اظهارنامه شرکا.
۵- گواهی بانکی مبنی بر سپرده گذاری ۳۵ درصد سرمایه اولیه شرکت در حساب بانکی منتصب شرکت.
۶- مجوز از دستگاه های ذی ربط در خصوص ثبت شرکت بازیافت و پسماند همچون ؛ اداره محیط زیست ، شهرداری ، نیروی انتظامی و…

همچین به دلیل ابعاد حقوقی و مالی در خصوص بحث شرکت بازیافت و پسماند ، مراحل اداری و روند حقوقی توسط نماینده حقوقی یا مؤسسات حقوقی مجاز با شماره ثبت ( مؤسسه حقوقی مانا ثبت به شماره ثبت : ۴۲۸۵۰) انجام می پذیرد بایستی نسبت به ضمیمه کردن وکالت نامه رسمی اقدامات لازم را مبذول فرمایید.

ضمن تشکر از این مقاله که توسط تیم پژوشی مانا ثبت و با کمک مهندس معصومی فعال محیط زیست و توسعه گر صنعت بازیافت تهیه شده است ، خواهشمندم در صورت هر گونه ابهام و سوالی از طریق بسترهای ارتباطی مؤسسه حقوقی مانا ثبت با کارشناسان این موسسه تماس حاصل فرمایید.
شایان به ذکر است که ؛ مؤسسه حقوقی مانا ثبت با تصویب و در دستور کار قرار دادن سند پروتکل ثبت شرکت ارزان که برای اولین بار در ایران و در جهت حمایت از هموطنان عزیز در خصوص شفافیت مالی تعرفه ها و ابهام زدایی از مراحل حقوقی و مناسبات مالی گامی مهم برداشته است و آماده همکاری و خدمات رسانی در زمینه های ثبت شرکت ، ثبت برند ، ثبت اختراع ، اخذ رتبه ، اخذ ایزو ، اخذ انواع مجوزها و… به هم میهنان محترم می باشد.
“خدانگهدار”.
” کاری از تیم پژوهشی مانا ثبت”.
” پروتکل ثبت شرکت ارزان ؛ گامی نوین از مانا ثبت”.

3 پاسخ ها
  1. محمود حسینی

    با سلام
    آیا میتوان با ثبت آگهی تغییرات جهت شرکت خدماتی و نظافتی مسولیت محدود. موضوع شرکتهای بازیافت وپسماند مورد تایید محیط زیست را به اساسنامه افزود

پاسخ بدهید