۰۹۱۲۵۴۵۳۱۵۰_۴۴۳۸۸۰۵۲ شنبه الی پنچ شنبه ساعت ۹ الی ۱۷تهران میدان توحید ابتدای خیابان ستارخان پلاک 81 طبقه دوم
     ۰۹۱۲۵۴۵۳۱۵۰_۴۴۳۸۸۰۵۲ شنبه الی پنچ شنبه ساعت ۹ الی ۱۷تهران میدان توحید ابتدای خیابان ستارخان پلاک 81 طبقه دوم
ثبت شرکت
اخذ رتبه
ثبت برند
 ثبت شرکت سرمایه گذاری

ثبت شرکت سرمایه گذاری

امروزه با گسترش ابعاد اقتصاد هر کشور و رقابت شدیدی که بین سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی ، در جهت کسب منفعت و سود هر چه بیشتر شکل گرفته است ؛ شاهد تشکیل نهاد هایی ویژه در بازار اقتصادی و خصوصا بازار منوط به سرمایه گذاری می باشیم.
یکی از مهم ترین این نهاد ها را می توان ؛ شرکت های سرمایه گذاری قلمداد نمود.
در کشور ما نیز این اتفاق به صورت گسترده ای به وقوع به پیوسته است و امروزه ما شاهد تعداد زیادی از شرکت های سرمایه گذاری و اشخاص حقیقی سرمایه گذار می باشیم.
ولی به راستی ، ماهیت شرکت های سرمایه گذاری چیست و بنا به چه هدفی تشکیل می شوند ؟
پاسخ بسیار روشن می باشد ؛ کسب منفعت و سود هر چه بیشتر با تجزیه و تحلیل بازار اقتصادی کشور.
شرکت های سرمایه گذاری دارای چرخه اقتصادی متداول و مرسومی می باشند :
روال کاراین گونه می باشد که ؛ شرکت های سرمایه گذاری با خرید سهام شرکت های دیگر ، طبق آنالیز و ارزیابی ارزش سهام آن ها ، سهام این شرکت ها را با قیمتی بالاتر به فروش می رسانند و برخوردار از سود و منفعت می شوند.
پس از فروش سهام این شرکت ها ، اقدام به خرید سهام شرکت های دیگر و فروش آن ها و دائما این چرخه سود آوری را ادامه می دهند.
ولی همه چیز به این سادگی و شیرینی نمی باشد.
بلکه همچون تمامی کسب و کار ها این چرخه نیز دارای ضرر و زیان می باشد و شرکت های سرمایه گذاری درصورت مشاهده کاهش ارزش سهام شرکت خریداری شده ، به سرعت سهام این شرکت ها را به فروش رسانده و میزان ضرر خود را کنترل می نمایند.
بنا براین متوجه شدید که ؛ برای موفقیت در این روند ، شرکت های سرمایه گذاری نیازمند برخورداری از دانش اقتصادی و ابزارهای تجزیه و تحلیل اطلاعات بازار می باشند تا بتوانند در بهترین زمان ممکن ، بهترین تصمیم در جهت خرید و فروش سهام را انجام دهند.
حال سوال احتمالی شما بزرگواران این می باشد که این خرید و فروش در کجا و چگونه انجام می پذیرد ؟
جای دوری نروید ، پاسخ بسیار نزدیک و قابل دسترس می باشد.
پاسخ بازار بورس و اوراق بهادار می باشد.

طبق قوانین و مقررات سازمان بورس و اوراق بهادار ، به شرکت هایی ؛ شرکت های سرمایه گذاری اطلاق می شود که به صراحت در اساسنامه شرکت ، موضوع اصلی فعالیت شرکت مربوطه ؛ سرمایه گذاری در سهام و سهم الشرکه شرکت های و یا مؤسسات می باشد.

در مقالات قبلی تیم پژوهشی مانا ثبت بیان نمودیم که اگر چه شرکت های سرمایه گذاری شباهت زیادی با شرکت های هلدینگ دارند ولی نبایست این دو نوع شرکت با یکدیگر یکسان قلمداد شوند.
عمده ترین تفاوت شرکت های سرمایه گذاری و شرکت های هلدینگ در بحث کنترل و اداره شرکت های خریداری شده می باشد ، در آن جا که هدف شرکت های هلدینگ از خریداری بیش از ۵۰ در صد سهام شرکت های دیگر کنترل و اداره این شرکت ها و در راستای همین کنترل و اداره به دنبال کسب سود و منفعت می باشند ولی در خصوص شرکت های سرمایه گاری موضوع از این قرار می باشد که ؛ شرکت های سرمایه گذاری با استفاده از تجزیه و تحلیل بازار و شرکت مورد نظر، اقدام به خریداری سهام این شرکت ها می نمایند و هیچ دخل و تصرفی در اداره و تعیین خط مشی های کلی و حتی جزئی شرکت ها ندارند.
در واقع از این صحبت چنین بر می آید که ؛ شرکت های سرمایه گذاری با استفاده از بستر بازار بورس و اوراق بهادار به دنبال سرمایه گذاری بر روی سهام شرکت های سود ده و فروش سهام شرکت های زیان ده می باشند.

جهت ثبت شرکت سرمایه گذاری

به گزارش تیم پژوهشی مانا ثبت ؛ به طور کلی سرمایه گذارانی که در بازار بورس و اوراق بهادار مشغول فعالیت می باشند به دو گروه اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی (شرکت های سرمایه گذاری) تقسیم می شوند.
سرمایه گذاران حقیقی با استفاده از منابع مالی خود به دنبال سودآوری از طریق خرید شرکت های با ارزش می باشند و بعضا دیده شده است که برخی از این سرمایه گذاران با نیت تاثیرگذاری در روند اداره شرکت های مربوطه اقدام به خرید سهام این شرکت ها می نمایند.
در خصوص شرکت های سرمایه گذاری و یا همان اشخاص حقوقی موضوع بسیار گسترده تر می باشد و این شرکت ها با برخورداری از منابع مالی بسیار زیاد و گستردگی فعالیتی که دارند نقش بسیاری مهمی در نوسانات بازار سهام ایفا می کنند.
مهم ترین این شرکت های سرمایه گذاری عبارتند از :
• بانک ها : در کشور ما ، بخش زیادی از منابع مالی بانک ها در بازار بورس و اوراق بهادار در گردش می باشند و بانک ها با برخورداری از پشتوانه مالی کم نظیری که دارند تاثیر زیادی در نبض بازار می گذارند.
• شرکت های بیمه : شاید برای یک بار هم که شده سوالی در ذهنتان پیش آمده است که چگونه شرکت های بیمه از پول ورودی که از مردم دریافت می کنند قادر به ارائه چنین خدمات وسیع می باشند. بله یکی از بازارهای مورد علاقه شرکت های بیمه ، بازار بورس می باشد.
• صندوق های بازنشستگی.
• شرکت های مادر.
• شرکت های کارگزاری.

مدارک لازم در خصوص ثبت شرکت های سرمایه گذاری در اداره ثبت شرکت ها :
• ارائه مجوز مربوط به اجازه ثبت و تاسیس شرکت در اداره ثبت از جانب سازمان بورس و اوراق بهادار جهت ثبت شرکت سرمایه گذاری
• تکمیل و به امضاء رساندن اظهارنامه جهت ثبت شرکت سرمایه گذاری
• اساسنامه شرکت که به امضاء تمامی اعضا رسیده باشد جهت ثبت شرکت سرمایه گذاری
• تصویر مشخصات شناسایی سهامداران جهت ثبت شرکت سرمایه گذاری
• تصویر مشخصات شناسایی بازرسین جهت ثبت شرکت سرمایه گذاری• اصل گواهی عدم سوء پیشنه اعضای هیأت مدیره و مدیرعامل پیشنهادی جهت ثبت شرکت سرمایه گذاری
• سه نسخه از صورتجلسه به امضاء رسیده اعضای هیئت مدیره جهت ثبت شرکت سرمایه گذاری
• سه نسخه از صورتجلسه مجمع عمومی به همراه امضاء کلیه سهامداران جهت ثبت شرکت سرمایه گذاری
• فیش واریزی ۳۵ درصد سرمایه اولیه در حساب بانکی جهت ثبت شرکت سرمایه گذاری

به طور کلی برای ثبت شرکت های سرمایه گذاری در سازمان بورس و اوراق بهادار میبایست ؛ قبل از آن اقدام به ثبت شرکت مربوطه در اداره ثبت و اسناد کشور نمود.

مدارک مورد نیاز در جهت ثبت شرکت های سرمایه گذاری در سازمان بورس و اوراق بهادار به شرح ذیل می باشند :

• تکمیل تقاضانامه جهت ثبت شرکت سرمایه گذاری
• تصاویر مشخصات شناسایی اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت جهت ثبت شرکت سرمایه گذاری
• تصاویر مدارک تحصیلی اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت جهت ثبت شرکت سرمایه گذاری
• اساسنامه شرکت جهت ثبت شرکت سرمایه گذاری
• مشخصات شرکت ثبت شده در اداره ثبت اسناد و املاک کشور.
• ارائه گواهی های مربوط به میزان سرمایه شرکت جهت ثبت شرکت سرمایه گذاری
• فهرست شرکا به تفکیک میزان سرمایه و سهام جهت ثبت شرکت سرمایه گذاری
• آگهی تاسیس شرکت در روزنامه رسمی.
• آگهی آخرین تغییرات شرکت در روزنامه رسمی.( در صورت وجود تغییرات.)

روند قانونی ثبت شرکت های سرمایه گذاری به این گونه می باشد که ؛ متقاضی در مرحله اول با ارائه اطلاعات و مدارک لازم به سازمان بورس و اوراق بهادار ، ( برای اطلاع از این مدارک با کارشناسان مانا ثبت تماس حاصل فرمایید و به طور رایگان از فهرست این مدارک برخوردار شوید.) مجوز تاسیس شرکت سرمایه گذاری در اداره ثبت و اسناد کشور را به دست می آورد.
پس از ثبت شرکت در این اداره ، میبایست متقاضی مدارک مذکور را به “مدیریت نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس اوراق بهادار” ارسال نماید و مجوز فعالیت در بازار بورس و اوراق بهادار را در صورت موافقت کارشناسان این سازمان دریافت می نماید.

توجه داشته باشید که جهت ثبت شرکت سرمایه گذاری ارائه و یا هر گونه سندسازی در خصوص اطلاعات و مدارک مربوطه ، سبب ابطال مجوز های تعیین شده و پیگیری قانونی مرجع مربوطه می گردد.

با امید به این که پس از مطالعه این مقاله با روند تاسیس و ثبت شرکت های سرمایه گذاری آشنا شده باشید ، تقاضامندم در صورت وجود هر گونه سوال ، ابهام یا حتی انتقاد و پیشنهاد از طریق پل های ارتباطی مؤسسه حقوقی مانا ثبت با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

شایان به ذکر می باشد که ؛ مؤسسه حقوقی مانا ثبت با بهره گیری از کارشناسان حقوقی و مالی متخصص و مجرب اقدام به رفع دغدغه های هموطنان عزیز نموده و در کمترین زمان ممکن و به بهتری نحو اقدام به ارائه خدماتی در خصوص ثبت شرکت ، ثبت برند ، اخذ رتبه ، اخذ ایزو و… می نماید.

تلفن تماس:
۰۲۱۴۴۳۸۸۰۵۲
۰۹۱۲۵۴۵۳۱۵۰