برای تماس ( کلیک کنید )
     ۰۹۱۲۵۴۵۳۱۵۰_۴۴۳۸۸۰۵۲ شنبه الی پنچ شنبه ساعت ۹ الی ۱۷تهران میدان توحید ابتدای خیابان ستارخان پلاک 81 طبقه دوم
     ۰۹۱۲۵۴۵۳۱۵۰_۴۴۳۸۸۰۵۲ شنبه الی پنچ شنبه ساعت ۹ الی ۱۷تهران میدان توحید ابتدای خیابان ستارخان پلاک 81 طبقه دوم
ثبت شرکت
اخذ رتبه
ثبت برند
ثبت موسسه ترک اعتیاد

 

ثبت موسسه ترک اعتیاد “تیم پژوهشی مانا ثبت ” بنا بر آرمان همیشگی اش در خصوص پاسخگویی به نیاز هموطنان محترم و به خصوص مخاطبان ارجمندش پایبند بوده است و این بار نیز به دلیل حساسیت و فراگیر بودن موضوع اعتیاد در کشورمان قلم خود را در خصوص موضوع ثبت موسسه ترک اعتیاد چرخانده است و در این مقاله  ضمن معرفی ماهیت و ساختار موسسات ترک اعتیاد به شرایط و روند ثبت موسسه ترک اعتیاد خواهد پرداخت همچنین در انتها به مدارک مورد نیاز در جهت ثبت موسسه ترک اعتیاد اشاره خواهد شد .

اعتیاد بلای خانمان سوز

امروزه شاهد گسترش آلوده شدن افراد مختلف جامعه در دام اعتیاد هستیم .

اعتیاد معضلی است که دامن گیر تمام اقشار جامعه از نوجوانان، جوانان، دختران و زنان و حتی افراد مسن می شود و نمی توان گفت هیچ  گروهی از جامعه نسبت به آن دارای مصونیت می باشند .

دلایل مختلفی برای اعتیاد به مواد مخذر قابل ذکر می باشد از جمله به مشکلات روحی و روانی، مشکلات خانوادگی، کمبود محبت و توجه از جانب اطرافیان، عدم ثبات شخصیت و عقده های شخصیتی، تفنن و کنجکاوی و غیری … می توان اشاره کرد .

مصرف مواد مختلف موجب وابستگی بدنی و روحی به آن شده تا جایی که عدم استعمال آن باعث ایجاد مشکلات جسمی و روحی شده و در پی آن ممکن است رفتار های نامناسب فرد را در پی داشته باشد .

بدن فرد معتاد به تدریج به استعمال مواد مخدر عادت کرده و موجب می شود فرد برای حفظ حالت طبیعی خود دوز مواد را بالا برده و یا نوع مواد را تغییر داده و به مواد قوی تر پناه ببرد .ممکن است فرد به مرور زمان دچار خستگی و دلزدگی از مصرف مواد شده و خواهان ترک اعتیاد شود یا اینکه اطرافیان وی را به ترک تشویق نمایند در چنین حالتی بهترین گزینه برای یاری رساندن و انجام مراحل ترک مواد مخدر مراجعه به موسسات ترک اعتیاد مجاز می باشد .

به این منظور مراکز و موسساتی ایجاد شده است تا با آگاهی دادن و درمان از طریق روش های مورد تایید و استفاده از دارو های مجاز و نیز بکار گیری پرسنل و پزشکان متخصص در این حوزه با این معضل اجتماعی مبارزه نموده و به درمان قطعی اعتیاد یاری رسانند .

ثبت موسسه ترک اعتیاد
ثبت موسسه ترک اعتیاد

خدمات موسسه ترک اعتیاد

به گزارش ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” متقاضیان ثبت موسسه ترک اعتیاد در نظر داشته باشند که موسسه ترک اعتیاد به ارائه خدمات ذیل خواهد پرداخت :

موسسه ترک اعتیاد یا مرکز درمان سوء ‌مصرف مواد اصطلاحا به مرکزی اطلاق می گردد که امکانات ارائه خدمات درمانی، سم‌زدائی و خدمات پیشگیری از عود و درمان‌های غیرداروئی و در صورت اخذ مجوز واحد درمان وابستگی به مواد افیونی با داروهای آگونیست،‌ درمان سم‌زدائی و نگهدارنده (طولانی ‌مدت) را با داروی آگونیست افیونی برای درمان سرپائی معتادان دارا می باشد .

البته توجه داشته باشید کلیه خدمات فوق می بایست منطبق با پروتکل درمان سوء‌مصرف مواد (که توسط معاونت سلامت ابلاغ می‌ گردد) صورت پذیرد .

 

مراکز ده گانه مجاز درمان اعتیاد در موسسه ترک اعتیاد

به گزارش ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” در هنگام ثبت موسسه ترک اعتیاد مراکز ده گانه ذیل تحت نظر موسسه به ارائه خدمات می پردازند :

 1. مرکز درمانی بستری .
 2. مرکز درما ن سرپایی وابستگی به مواد .
 3. مرکز بهبودی اقامتی .
 4. مرکز کاهش .
 5. مرکز اقامتی یاری گروه ها همتا .
 6. مرکز اقامتی درمان اجباری .
 7. مرکز بلند مدت اجتماع درمان مدار .
 8.  مرکز اقامت اجباری سلامت محوری ( مرکز درمانی پلیس مدار ) .
 9. واحد درمان با داروهای آگونیست .

این واحد زیر مجموعه موسسه بوده و تحت نظر پرسنل درمانی، درمان سم زدایی و درمان نگاه دارنده با داروهای آگونیست افیونی را ارائه می نماید .

 1. مرکز کاهش آسیب .

اکنون که با خدمات موسسه ترک اعتیاد آشنا شده اید بد نیست در خصوص اصطلاحات رایج در موسسات ترک اعتیاد نیز آگاهی یابید .

به این منظور با ادامه مقاله ثبت موسسه ترک اعتیاد با ما همراه باشید .

بر اساس گزارش ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” متقاضیان ثبت موسسه ترک اعتیاد می بایست نسبت به اصطلاحات ذیل کسب آگاهی نمایند .

مرکز قمر : به مرکز ثابت یا سیاری اطلاق می گردد که زیر نظر مستقیم با مسئولیت موسسه ترک اعتیاد در مناطق سخت دسترس از جمله روستاها و حاشیه شهرها که فاقد مراکز دولتی یا متقاضی تاسیس در بخش خصوصی می باشند با لحاظ نمودن شرایطی که در پروتکل درمان وابستگی به مواد افیونی با داروهای آگونیست ذکر شده است به ارائه خدمات می پردازند .

سم زدایی (بازگیری) : به مجموعه ای از اقدامات درمانی در جهت رفع وابستگی فیزیکی به مواد اعتیاد آور گفته می شود .

سم زدایی سریع و فوق سریع : به گزارش ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” روشی از سم زدایی می باشد که به کمک داروهای آنتاگونیست افیونی و رخوت زائی (sedation ) یابیهوشی دوره سم زدایی را به ۳-۲ روز(سریع) و کمتر از ۱۲ساعت (فوق سریع) کاهش می دهد .

ماده پیشگیری از عود : به مجموعه اقدامات دارویی و غیر دارویی جهت پیشگیری از بازگشت استعمال مجدد مواد اعتیادآور اطلاق می گردد .

درمان نگهدارنده (جایگزین) : به درمان طولانی مدت (بیش از ۶ماه) با داروهای شبه افیونی که بعضاَ مصرف آن تا سال ها به طول می انجامد و هدف آن جلوگیری از مصرف غیر قانونی مواد افیونی توسط بیمار می باشد اطلاق می گردد .

بر اساس گزارش ” تیم پژهشی مانا ثبت ” هر فرد حقیقی و حقوقی می تواند مطابق با ضوابط و مقررات صدور مجوز نسبت به اخذ مجوز و  ثبت موسسه ترک اعتیاد و تاسیس و بهره برداری آن از طریق بهزیستی و یا دانشگاه ها علوم پزشکی مجاز اقدام نماید . مرجع صدور مجوز سایر مراکز صرفا دانشگاه های علوم پزشکی خواهد بود .

شرایط  ثبت موسسه ترک اعتیاد

به گزارش ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” مراجع ذی صلاح به منظور اعطای مجوز ثبت موسسه ترک اعتیاد دارا بودن شرایطی برای متقاضیان در چارچوب قوانین و مقررات مصوب مقرر نموده اند که این شرایط به قرار ذیل می باشد :

 • دارا بودن تابعیت جمهوری اسلامی ایران .
 • اعتقاد و تدین به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان مورد تایید در قانون اساسی .
 • دارا بودن کارت پا یان خدمت یا معا فیت از خدمت سربازی ( برای آقایان ) الزامی می باشد .
 • ارائه مدارک دال بر عدم سو پیشینه و عدم اعتیاد متقاضی الزامی می باشد .
 • ارائه گواهی معتبر مبنی بر سپری نمودن دوره های آموزشی مورد نیاز ضرورت دارد .
 • مسئول فنی مرکز می بایست متخصص روانپزشک یا پزشک حائز شرایط ( دوره دیده ) باشد .
 • بنا به مقررات و ضوابط موجود پزشکان درمانگر و مسئول فنی موسسه ترک اعتیاد  در دوره های کارآموزی ۵ ساله خود می بایست حداقل ۵۰ امتیاز از برنامه مدون باز آزموی را به برنامه آموزشی در زمینه روان پزشکی، و عفونی ( ایدز، هپاتیت ) اختصاص  دهند در غیر این صورت اجازه فعالیت درمانی و یا مسئولیت فنی نخواهد داشت .

بر اساس گزارش ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” وظایف روانشناس بالینی یا مشاوره دوره دیده در موسسه ترک اعتیاد شامل موارد ذیل می باشد :

 • مشاوره اعتیاد و پیشگیری از عود آن .
 • مشاوره کاهش آسیب در صورت نیاز .
 • آموزش خانواده .
 • هدایت گروه و انجام گروه درمانی .
 • مشاوره پیش و پس آزمون HIV .

 

 • حداقل مدت قرار داد مسئول فنی به مدت یک سال می باشد .
 • رعایت کلیه موازین اخلاقی و اسلامی بر اساس قا نون و منشور حقوق بیماران در مرکز الزامی می باشد .
 • تغییر موسس، مسئول فنی یا مکان مراکز می بایست مطابق با شرایط و دستور العمل های مربوطه باشد وهمچنین تمامی فضا های فیزیکی موسسه می بایست برای بازرسین قابل بازدید باشد .

 

شرایط لازم به منظور اخذ مجوز ثبت موسسه ترک اعتیاد و بهره برداری از آن

به گزارش ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” شرایط لازم به منظور اخذ مجوز ثبت موسسه ترک اعتیاد و بهره برداری از آن به شرح ذیل می باشد :

اعطای مجوز بهره برداری و ثبت موسسه ترک اعتیاد منوط به تامین تجهیزات عمومی و ملزومات پزشکی و همچنین رعایت سایر اصول مورد توجه آیین نامه توسط موسسین و تایید وضعیت ساختمانی، بهداشتی، پرسنلی و تجهیزات با توجه به ضوابط و مقررات مربوطه توسط مراجع ذی صلاح  خواهد بود .

 • شرایط ساختمانی، تاسیساتی و تجهیزاتی :

شرایط ساختمانی و تاسیساتی موسسه ترک اعتیاد مطابق با آیین نامه تاسیس درمانگاه ها می باشد که بر اساس آن حداقل سطح کلی زیر بنا ۷۰ متر مربع می باشد که بنای فوق می بایست شامل اتاق معاینه پزشک به متراژ حداقل ۸ متر مربع، اتاق روان شناس یا  مشاوره حداقل ۸ متر مربع، اتاق دارو حداقل ۸ متر مربع، اتاق مراقبت های پرستاری و احیا حداقل ۱۰ متر مربع، اتاق انتظار با قابلیت استفاده جهت گروه درمانی در ساعات خاص حداقل ۱۶ متر مربع و سرویس های بهداشتی باشد .

شایان ذکر می باشد که در ثبت موسسه ترک اعتیاد تجهیز مرکز به وسایل کامل احیا ضروری می باشد .

 • رعایت مقررات عمومی :

بر اساس گزارش ” تیم پژوهشی مانا ثبت ” حداقل ساعات فعالیت موسسه ترک اعتیاد یک نوبت کاری (صبح یا عصر)خواهد بود و فعالیت مرکز در نوبت کاری شب مجاز نمی باشد .

دیگر مقررات عمومی مطابق با آیین نامه تاسیس درمانگاه ها خواهد بود .

همراهان گرامی به منظور ثبت موسسه ترک اعتیاد، ثبت انواع شرکت های تجاری، اخذ رتبه، ثبت برند، ثبت اختراع و غیره … با همکاران ما در ” موسسه حقوقی مانا ثبت ” تماس حاصل فرمایید و از خدمات و مشاوره های رایگان ما بهره ببرید .

همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن شما را در رسیدن به اهدافتان یاری خواهند کرد.

” با سپاس فراوان از حسن انتخاب و توجهتان “.

” کاری از تیم پژوهشی مانا ثبت ” .

 

 

 

 

پاسخ بدهید