۰۹۱۲۵۴۵۳۱۵۰_۴۴۳۸۸۰۵۲ شنبه الی پنچ شنبه ساعت ۹ الی ۱۷تهران فلکه اول صادقیه مجتمع تجاری اداری پردیس طبقه ۳ واحد ۳
     ۰۹۱۲۵۴۵۳۱۵۰_۴۴۳۸۸۰۵۲ شنبه الی پنچ شنبه ساعت ۹ الی ۱۷تهران فلکه اول صادقیه مجتمع تجاری اداری پردیس طبقه ۳ واحد ۳
ثبت شرکت
اخذ رتبه
ثبت برند
ثبت موسسه کاریابی

ثبت موسسه کاریابی

تیم پژوهشی مانا ثبت بنا بر آرمان همیشگی اش در خصوص پاسخگویی به نیاز هموطنان محترم و به خصوص مخاطبان ارجمندش ، پایبند بوده است و این بار نیز به دلیل حساسیت و فراگیر بودن موضوع شغل و کار در کشورمان و به دلیل معضل بیکاری جوانان قلم خود را در خصوص موضوع ثبت موسسه کاریابی چرخانده است و در این مقاله ؛ ضمن معرفی ماهیت و ساختار موسسات کاریابی به شرایط و روند ثبت موسسه کاریابی خواهد پرداخت.همچنین در انتها به مدارک مورد نیاز در جهت ثبت موسسه کاریابی اشاره خواهد شد.

بیکاری ؛ چه واژه ترسناکی!
بله. بیایید رودربایستی را کنار بگداریم و صریح و شفاف اعلام نماییم که ؛ بیکاری ریشه بسیاری از ناهنجاری های اخلاقی ، اجتماعی ، اقتصادی و… می باشد و اگر با ذره بینی نکته سنج به ریشه معضلات اجتماعی و مشکلات مردم توجه نماییم ، خواهیم دید که این عبارت پدیدار می شود :
” همه چیز از بیکاری شروع شد!”
طبق آمار رسمی دولت ؛ کشورمان در حدود دو و نیم میلیون بیکار دارد که اگر بخواهیم منصفانه و به دور از آمارهای خوشبینانه به موضوع بیکاری نظر بیندازیم ، خواهیم دید که ؛ تعداد بیکاران کشورمان بیش از این میزان است.
از سوی دیگر ؛ در حساب و کتابهای مرکز آمار در خصوص تعداد بیکاران کشور توجهی به مشاغل کاذب ، وام های سوری اشتغال و … نشده است و افرادی که وام هایی به میزان کم در خصوص اشتغال زایی دریافت کرده اند در لیست شاغلان قرار گرفته اند ولی هنوز خود و خانواده شان از مشکل بیکاری و معضلات اقتصادی در رنج می برند.
بگذریم ؛ مشکل بیکاری قصه ای نام آشنا و عجین شده با بسیاری از مردم است و تشریح موضوعات تکراری آنچنان باب میل مردم نیست.
ثبت موسسه کاریابی در سالیان اخیر رشد پیدا کرده است و به دلیل حجم بیکاری مردم ، دارای لزوم زیادی می باشد.
در واقع در بیان بسیار ساده می توانیم موسسات کاریابی را تسهیل کننده ارتباط بین کارجویان و کارفرمایان دانست و به دلیل مزایایی که موسسه کاریابی برای طرفین ( کارجویان و کارفرمایان) ایجاد می نماید مورد استقبال قرار گرفته است.
از یک طرف ؛ کارفرمایان از طریق فیلتر موسسات کاریابی نیروهای متخصص و مورد نیاز خود را به سرعت و با کیفیت بالاتری به دست می آورند و از طرف دیگر ؛ کارجویان به راحتی نیاز جست و جوی شغل خود را با موسسات کاریابی مرتفع می نمایند.
شاید این سوال برای شما پیش آید که ؛ موسسه کاریابی چه سودی از این چرخه به دست می آورد؟
پاسخ یک چیز است : کارمزد!

ثبت موسسه کاریابی
ثبت موسسه کاریابی

موسسات کاریابی برای ثبت نام کارجویان و شروع مراحل جست و جوی شغل مورد نظر ، اقدام به دریافت حق الزحمه ای می نماید و در مرحله بعدی و پس از آنکه ؛ شغل مورد نظر را برای کارجو فراهم نموده اند و زمانی که قرارداد بین کارفرما و کارجو منقعد گشت ، مقداری از حقوق اولین ماه فرد کارجو را به عنوان پورسانت یا حق الزحمه دریافت می نمایند.
البته بد نیست در پرانتر اشاره ای به وب سایت هایی که مبادرت به امر کارجویی می نمایند اشاره ای داشته باشیم ؛ این وب سایت ها با ایجاد پنل های کاربری برای کارجویان و کارفرمایان و ایجاد بستری ارتباطی بین طرفین امر پیوند کارفرما و کارجو را تسهیل می نماید.
امروزه با پیشرفت برنامه نویسی ، وب سایت های کاریابی دارای پنل های ویژه ای در بحث رزومه سازی و ایجاد ارتباط آنلاین می باشند.
این وب سایت ها درآمد خود را از راه بازدید و موضوع تبلیغات اینترنتی اخذ می نماید و به دلیل راحتی استفاده و رایگان بود مورد استقبال بسیاری از مردم قرار گرفته اند.
کاریابی ها به دو صورت دولتی و غیر دولتی می باشند که به دلیل گستردگی این موضوع در این مقاله از این موضوع صرف نظر می شود.

اخذ مجوز و ثبت موسسه کاریابی نیازمند یک سری شرایط عمومی و اختصاصی می باشد که برخی از این شرایط عبارتند از :
۱- برخورداری از تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران.
۲- تدین به یکی از ادیان رسمی کشور.
۳- قانون گذار حداقل سن برای ثبت موسسه کاریابی را ۳۰ سال تعیین کرده است.
۴- شرط تاهل برای متقاضی ثبت موسسه کاریابی الزامی می باشد.
۵- برخورداری از حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی ( لیسانس) در رشته های مشخص برای متقاض الزامی تلقی می شود.
۶- آقایان متقاضی ثبت موسسه کاریابی بایستی از کارت پایان خدمت یا معافیت دائم برخوردار باشند.
۷- آشنا بودن با شرایط و مقررات کار و بازار کار بسیار مهم و ضروری می باشد.
۸- برخورداری از سابقه کار در موسسات کاریابی یا موضوعات مرتبط امتیاز محسوب می شود.
۹- جهت اخذ مجوز فعالیت برای موسسه کاریابی باید مراحل ثبت موسسه کاریابی به صورت رسمی و زیر نظر اداره ثبت اسناد و املاک کشور انجام گرفته باشد.
۱۰- عدم سوء پیشینه کیفری یا عدم محرومیت از حوزه کاری ضروری می باشد.
۱۱- حسن شهرت و عدم سابقه نامناسب امتیاز مهمی محسوب می شود.

مدارک مورد نیاز در جهت ثبت موسسه کاریابی ( تعاونی کاریابی ) در اداره ثبت اسناد و املاک کشور عبارتند از :
۱- تصویر مشخصات شناسایی متقاضی ثبت موسسه کاریابی یا شرکا اعم از ؛ شناسنامه ،کارت ملی و کارت پایان خدمت یا معافیت دائم برای آقایان.
۲- مدرک تحصیلی متقاضی.
۳- گواهی عدم سوء پیشینه کیفری.
۴- تکمیل فرم تقاضانامه ثبت موسسه کاریابی.
۵- دو قطعه عکس پرسنلی.
برای شروع فعالیت و ثبت موسسه کاریابی بایستی از اداره کار و رفاه و امور اجتماعی مجوزهای لازم اخذ شود و هرگونه فعالیت بدون مجوز این اداره تخلف محسوب می شود.
لازم به ذکر است که مجوز متقاضی ثبت موسسه کاریابی بر طبق ضوابط و مقررات وزارت خانه کار و از جانب اداره کار استان صادر می شود.
بسیاری از دوستان این سوال را از کارشناسان موسسه حقوقی مانا ثبت داشته اند که ؛ شرایط انتقال مجوز فعالیت موسسه کاریابی در صورت مواردی همچون ؛ فوت مالک جواز ، از کارافتادگی ، رد صلاحیت و … چگونه است؟
به گزارش تیم پژوهشی مانا ثبت ؛ انتقال مجوز از شخصی به شخص دوم فقط و فقط در چهارجوب مقررات و ضوابط اداره کار امکان پذیر می باشد.
متقاضیان ثبت موسسه کاریابی بایستی اقدامات عمومی همچون ؛ تهیه و معرفی مکان کاری استاندارد ، استخدام پرسنل مورد نیاز ، تهیه تجهیزات و امکانات ضروری را در چهارچوب استاندارد اداره کار مرتفع نمایند.
بد نیست بدانید که ؛ صدور هر گونه مجوز برای کارکنان دولت ممنوع می باشد.
به طور معمول و طبق مقررات اعتبار مجوز موسسه کاریابی به مدت ۵ سال در نظر گرفته شده است و پس از اتمام مدت زمان اعتبار جواز موسسه کاریابی ، تمدید مجوز با نظر هیئت استانی کار انجام می پذیرد.

این بود بخشی از شرایط و مدارک مورد نیاز در خصوص ثبت موسسه کاریابی و اخذ فعالیت موسسه کاریابی که به صورت مختصر و مفید از طرف تیم پژوهشی مانا ثبت خدمت شما ارائه گردید. خواهشمندیم ؛ در صورت وجود هر گونه سوال یبا ابهامی در خصوص موضوع ثبت موسسه کاریابی و روند حقوقی این مهم ، ب کارشناسان موسسه مانا ثبت ارتباط برقرار فرمایید.
شایان به ذکر است ؛ موسسه حقوقی مانا ثبت با سابقه چندین ساله در زمینه ثبت شرکت ، اخذ رتبه ، ثبت برند ، ثبت اختراع ، اخذ انواع مجوزها و… آماده خدمات رسانی به هموطنان عزیز با لحاظ سند پروتکل ثبت شرکت ارزان که گامی جاوادانه در زمینه حمایت از مشتریان محترم از باب شفافیت تعرفه ها و کاهش هزینه خدمات می باشد.
با سپاس از همراهی و انتخاب وب سایت مانا ثبت.
” کاری از تیم پژوهشی مانا ثبت”
” پروتکل ثبت شرکت ارزان ؛ خدمتی نوین از مانا ثبت.”

پاسخ بدهید